2018-04-24, Antradienis
En   Ru  
Apie mus
Leidyklos vadovas-rašytojas
Pozityvistų klubas
Internetinis pozityvistų klubas
Minčių klinika
Egoterapija
Egoterapinė meditacija
Sveikatos pokalbiai su liga
Pozityvūs sveikatos receptai
Seminarai-diskusijos
Trečiojo amžiaus universitetai
Aleksandras Alekseičikas... Dėl savęs, tavęs, nesvetimo
Jei Tau pasaulis šaltas – sušildyk jį
Neišeik iš gyvenimo
Leidybinės paslaugos
Rašyk knygą
Tavo sėkmės Knygynėlis
Plakatai
Žmogaus sauga
Visuomenės sveikatos centrams
Atsargus – tai ir saugus
Bendravimas su bibliotekomis
Abėcėlės šventė
Pradinių klasių mokytojams
Renginiai mokyklose
Iš naujų knygų
Naujienos. Renginiai. Skelbimai
Pokemon go prizai
Įdomiausi laiškai
Lietuvai pagražinti draugijos Vilniaus skyrius
Mokytojams. Seminarai
Mano svajonė
Kontaktai
     
  NEBŪK TUO, KUO ESI. BŪK TUO, KUO TAVE SUTVĖRĖ KŪRĖJAS
Egoterapija

EGOTERAPIJA – GYVENIMAS NAUJAI

 

Jei atsivertume Tarptautinių žodžių žodyną, tai atrastume, kad ego – tai reiškia aš, o terapija – tai rūpestis, slaugymas, gydymas. Pasiimdami pirmąją (kaip svarbiausią) terapijos žodžio prasmę – rūpestis, praturtiname save prasmingu žodžiu, keičiančiu požiūrį į gyvenimą ir save – egoterapija.

Egoterapija – tai rūpestis savo mintimis, jausmais, visu tuo sudėtingu, reikalaujančiu nuolatinės ir atidžios priežiūros visų mūsų minčių, jausmų ūkiu. Egoterapija – tai rūpestis savo emociniu, dvasiniu pajėgumu, sugebėjimu pozityviu gyvenimo vertybių vertinimu. O tai ir tik tai apsprendžia viso gyvenimo kokybę, teikia maksimalų gyvenimo džiaugsmą ne kažkur ateityje ar kažkokiame rožiniame pasaulyje, o būtent šiandien, čia, prie esamų gyvenimo sąlygų, prie esamos tvarkos ar betvarkės.

Išeitų, kad norint būti laimingu, gyventi pilnavertiškai tą vienintelį mums duotą gyvenimą, tereikia skirti pakankamai laiko sau, savo minčių ir jausmų valdymui, savo vidinio pasaulio puošimui. Kaip paprasta.

Deja! Gyvenimo tempas, tikra ir pačių susikurta konkurencija, tas nuolat mirguliuojantis, raibuliuojantis gyvenimo paviršius, visaip išmoningai trukdo gilintis į save, pamatyti savo dvasinį turtingumą, kuri, beje, kaip ir kiekvieną turtą, reikia užsidirbti. Užsidirbti – vadinasi, sudaryti sutartį su Laiku, su gyvenimo balansu ir jame pirmoje gretoje įrašyti: LAIKAS, SKIRTAS MAN.

Iš esmės, logiškai mąstant, visas gyvenimo Laikas juk ir yra skirtas tik žmogui ir tik jam vienam. Tai gal ir trūksta mums tos logikos? Bet ji duodama nemokamai, ji nereikalauja jokių, išskyrus laiko, investicijų. Tačiau dauguma renkasi būtent investicijų kelią, skiria vis daugiau lėšų vaistams, antidepresantams, gydymuisi, savanoriškas neįgalumui.

Eilę metų, kaip rašytojas, lektorius, bendraudamas su besigydančiais nuo depresijos Vasaros 5 psichoterapinio skyriaus pacientais, įsitikinau, kad daug tų ligonių galėjo būti laimingais kūrėjais, mylinčiais gyvenimą žmonėmis, jei tik būtų nenusigrįžę nuo savęs, jei būtų skyrė laiko pozityvumo paieškai. Tačiau, deja, abejingi sau ne tik dvasiniai ligoniai, bet ir dauguma mūsų. Dėl to silpnėja ne tik sveikata, bet ir sugebėjimas bendrauti su aplinkiniais, ir su savimi, sugebėjimas grumtis su gyvenimo problemomis. O tai dar labiau silpnina sveikatą, menkina savivertę ir t. t. Užburtas ratas sukasi.

Sustabdyti tą žlugdantį negatyvumo procesą galima tik pozityvumu, pozityviomis mintimis, egoterapiniu dėmesingumu.

Kad pozityvumas daro stebuklus, rodo ir gyvenimiškoji patirtis, ir dvasinio sveikimo istorijos, ir mokslininkų argumentai. Žinomas gydytojas genetikas dr. Danielius Serapinas teigia, kad pozityvus nusiteikimas ir tinkamai sureguliuota (tai gali kiekvienas) žmogaus vertybių sistema veikia neaktyvius genus, gali užslopinti net vėžio genus, kad pozityvus mąstymas veikia ląstelių lygmenyje, kad pozityvaus mąstymo įtaka į sveikatą yra didesnė nei nuo maisto ir gyvenimo aplinkos! („Žinių" radijo laida 2016 m. rugpjūčio 7 d. 7.10 val.).

Žinomu mokslininku, genetiku netikėti, kad pozityvumas daro realius stebuklus, nėra jokio pagrindo. Aš ir negirdėjęs šio genetiko minčių jau keletą metų pozityvumo teikiama jėga naudojuos savo gyvenime, apie tai kalbu seminaruose, knygose, individualiuose pokalbiuose. Dabar tai darau su dvigubu įsitikinimu, su dviguba energija ir džiaugsmu, kad gaunu gražius atsiliepimus iš savo skaitytojų ir klausytojų. To tikiuosi sulaukti ir iš Jūsų. Sėkmės ieškojimuose ir atradimuose!

 

 

EGOTERAPINŲ TIKSLŲ SIEKIMO BŪDAI

 

1. Pozityvumo paieška savyje:
a) skirti Laiko sau, savo minčių analizei, savivertei;
b) mąstymas – tai dialogas su pozityvumo ženklu.

Kas trukdo. Spartaus gyvenimo tempo, neracionalaus laiko naudojimo, negatyvumo dominavimo žiniasklaidoje ir gyvenimo aplinkoje poveikis, savęs eliminavimas.

 

2. Bendravimas su žmonėmis:
a) atrasti pozityviai mąstančių, norinčių ir galinčių tau padėti žmonių;
b) išsikalbėjimo pozityvioji terapija;
c) išklausyti ir įsiklausyti į kito žmogaus patarimus.

Kas trukdo. Žmonės taip pat užimti, užsikrėtę negatyvumu, neturi žinių, noro padėti kitam.

 

3. Biblioterapinės ir psichoterapinės knygos:
a) atrasti, pasirinkti pozityvumo prasmę ir energiją turinčias knygas;
b) skaityti, analizuoti, naudotis tų knygų pozityviosiomis mintimis ir išvadomis.

Kas trukdo. Sunku atrasti tarp daugelio knygų su negatyviais dirgikliais tas retas biblioterapines ir psichoterapines knygas, sunku atprasti nuo įpročio skaityti tik „dirgiklinę" produkciją.

Rekomenduoju:
a) biblioterapinės knygos: „Jei Tau sunku", „Tu toks vienintelis esi", „Tu vienintelis turi", „Tu vienintelis gali", „Prisijaukinti stebuklai", „Ateitis – tai mintis", „Pamąstymai kartu su mąstančiu", „Flogistonas, arba pozityvioji (ne)mistika ir (ne)tikrovė";
b) psichoterapinės knygos (konsultantas gydytojas psichiatras Aleksandras Alekseičikas): „Depresija – mano viešnia", „Atsisveikinu su depresija", „Laiškai iš Vasaros 5", „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo", „Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi".

 

4. „Pozityvumo paieškos realybėje ir savyje" seminarai
Tai pozityvumo, emocinės ir dvasinės stiprybės veiklos gairės. Net viena paveikli pozityvi mintis gali pakeisti gyvenimą.

Kas trukdo. Retos galimybės, koncentracijos ir motyvacijos keisti gyvenimą stoka.

 

5. Individualus pokalbiai
Tai išsamus konkrečių klausimų analizavimas, tai pozityvioji diskusija, egoterapinių principų konkretizavimas ieškant pozityvių sprendimų.
Yra daug atvejų, kai neišsprendus bendražmogiškų gyvenimiškų klausimų, vėliau jie tampa dvasinių pergyvenimų ir ligų priežastimi.

Kas trukdo. Stereotipinis mąstymas, įsitikinimas, kad niekas negali padėti, kad tokia mano dalia.

 

 

EGOTERAPINĖS MINTYS

 

Daugelis žmonių nepasiekia sėkmės gyvenime ne dėl to, kad taiko aukštai ir nepataiko, bet dėl to, kad taiko žemai ir pataiko. (Hiltonas)

Žmonės dažnai nemato tikrosios sėkmės galimybių, nes jų tiesiog neatpažįsta, o sėkmė dažniausiai vilki kasdieniais drabužiais ir atrodo tiesiog kaip paprastas darbas. (T. Edisonas)

Jei saulėta nebūtų akis, ar ji saulę regėti galėtų?

Iš visų dvasinių ligų pati didžiausia yra nemeilė savo esybei. (Montenis)

Tai, ką mes darome, yra tik lašas vandenyje, tačiau jei to nedarytume, tai vandenynui trūktų to lašo. (Motina Teresė)

Jei Tu suskaičiuotum visus žmonių nueitus žingsnius ir žengtum vieną žingsnį pats, tai viskas, ką buvai suskaičiavęs, jau tampa netikslu. Tavo žengtas žingsnis keičia visą skaičiuotę. (J. Laucius)

Pozityvumas – niekieno žemė. Apgyvendink ją. (J. Laucius)

Pagal sinoptikų duomenys oro rytoj visiems užteks. Kvėpuokite laisvai, giliai ir nemokamai. (J. Laucius)

Kas turi KAM gyventi, tas ištvers bet kokį KAIP. (F. Nyčė)

Jei esi sveikas ir nesijauti laimingas – vadinasi, esi nesveikas. Jei gyveni ir nesijauti laimingas – vadinasi, negyveni. (J. Laucius)

Kiekviena simfonija yra nebaigtoji.

Galima gyventi ir netobulam pasauly. (Pasveikusio nuo depresijos ligonio išvada)

Neliūdėk, kad tai praėjo, nusišypsok, kad tai buvo. (G. Markesas)

Jei tuo metu, kai ateina senatvė, žmogus yra kažkuo labai užsiėmęs, tai išmintinga senatvė kantriai ir mandagiai laukia, pakol tas žmogus atsilaisvins. (J. Laucius)

 

 

 

 
 
     
 

UAB „Trys žvaigždutės"
Kalvarijų g. 134-42, LT-08209 Vilnius, tel. 8 687 75147
El.p. JeronimasL@gmail.com