2019-02-16, Šestadienis
En   Ru  
Kūryba. Leidyba
Leidyklos vadovas-rašytojas
Pozityvistų klubas
Gyvenimo takai
Energetiniai seminarai dvyliktokams
Kaip pasikrauti gyvenimo energija
Veikianti Minčių klinika
Energetiniai negatyvumo valymo kursai
Sukurk save. Egoterapija
Autohipnozė
Seminarai 2019
Trečiojo amžiaus universitetai
Aleksandras Alekseičikas... Dėl savęs, tavęs, nesvetimo
Neišeik iš gyvenimo
Kaip išleisti savo knygą
Knygynėlis 2019
Plakatai
Savivaldybių vadovams
Žmogaus sauga
Visuomenės sveikatos centrams
Atsargus – tai ir saugus
Bendravimas su bibliotekomis
Pradinių klasių mokytojams
Renginiai mokyklose
Iš naujų knygų
Naujienos. Renginiai. Skelbimai
Pokemon go prizai
Įdomiausi laiškai
Lietuvai pagražinti draugijos Vilniaus skyrius
Darželių auklėtojoms, mokytojams. Seminarai
Kontaktai
     
  Autohipnozė – ne stebuklas, bet daro stebuklus
Darželių auklėtojoms, mokytojams. Seminarai

zolynelis_20180508_142429_b.jpg
Vilniaus specialiame lopšelyje-darželyje „Žolynėlis“ gegužės 8 dieną įvyko (jau antras) nuoširdus seminaras-diskusija apie auklėtojo darbą, pozityvumo paieškas gyvenime bei savyje. Kalbėjomės kaip valdyti emocijas, kurti sau ir aplinkiniams gerą nuotaiką, kaip pažadinti, atskleisti, panaudoti savo vidines jėgas. Išsiskyrėme laikinai – tikėdamiesi tęsti bendravimą.

 

MIELOS VAIKŲ LOPŠELIŲ-DARŽELIŲ AUKLĖTOJOS,
MOKYKLŲ VADOVAI, MOKYTOJAI,

Nuo praėjusių metų Lietuvos „Žinijos" draugijoje (Vilnius, Kalvarijų g. 2) kartą į mėnesį vyksta kūrybiniai rašytojo pozityvisto, lektoriaus, Pozityvistų klubo steigėjo Jeronimo Lauciaus specialūs seminarai, skirti vaikų darželių auklėtojoms, mokytojams.
Vedamų seminarų tikslas yra vidiniu pozityvumu saugoti ir stiprinti savo dvasinę ir fizinę energiją, atskleisti savo vidines jėgas, kurti visapusiškai pozityvų požiūrį, kuris iš esmės ir lemia viso gyvenimo kokybę.

Balandžio 9 d. 17 val. įvyksiančio seminaro tema:

POZITYVUMO ŠALTINIAI. EMOCINIAI TILTAI  

Šįkart kalbėsimės apie pozityvumo paieškas mūsų kasdienybėje, bendravime bei savyje, apie negatyvumo eliminavimą, apie pozityvumą, kaip kūrybiškos atmosferos kūrimo pagrindą. Bandysime tiesti abipusės krypties EMOCINIUS TILTUS, kurie ne tik lengvina bendravimą su auditorija, bet ir saugo mokytojo (auklėtojo) sveikatą, didina pasitenkinimą darbu ir gyvenimu.

Seminaro kaina vienam užsiregistravusiam įmonės atstovui - 8 Eur, kitiems dviem – nemokamai. Lektoriaus dovana kiekvienam dalyviui – 5 autorinės knygutės. Išankstinė registracija el. p. JeronimasL@gmail.com, tel. pasiteiravimui 8 687 75147. Galima užsiregistruoti ir vietoje. Išduodami Pozityvistų klubo pažymėjimai.

Prašome supažindinti visus savo darbuotojus.

Pagal susitarimą galiu pravesti seminarus ir Jūsų įstaigoje (kaina 50 Eur).

Įmonės rekvizitai išankstiniam apmokėjimui: UAB „Trys žvaigždutės", įmonės kodas 122613882, AB SEB bankas, atsiskaitomoji sąskaita LT28 7044 0600 0104 8455.

Plačiau mūsų svetainėje skyreliuose: Seminarai-diskusijos, Pozityvistų klubas, Egoterapinė meditacija ir kt.

Pagal pageidavimą seminarų klausytojai el. paštu gauna nemokamai visą metodinę medžiagą (grafikai, lentelės).

 

Su pagarba,
lektorius, rašytojas, leidyklos „Trys žvaigždutės" vyr. redaktorius
Jeronimas Laucius

 

 

 

 Susitikimas Vilniaus privačioje gimnazijoje (2018-03-15)

vp_20180315_114448_m.jpg
Saulėtą kovo 15 dieną mokytojos Ilonos Avižienės kvietimu įvyko kūrybingas susitikimas su Vilniaus privačios gimnazijos mokiniais ir mokytojais.
Kalbėjomės apie ryžtingumą, gyvenimo azartą ir grožį, apie vidinių jėgų atskleidimą, savo gabumų realizavimą šiandien ir ateityje.

 

 

 

 Susitikimas Petro Vileišio progimnazijoje (2018-01-23)

p_vileisio_20180123_125808_2.jpg
Mokytojos Rasos Kairienės kvietimu 2018 m. sausio 23 d. Petro Vileišio progimnazijoje įvyko graži ir prasminga Pozityvumo šventė.
Kartu kalbėjomės apie azartą gyventi, kurti, laimėti. 

 

 

 

 

Mokytojo darbas yra ypatingai atsakingas, svarbus, net, galima sakyti, šventas, tačiau ne visada tinkamai vertinamas bei atlyginamas ir morališkai, ir materialiai. Nuolatinės reformos, mokinių teisės be pareigų reikalauja iš mokytojų didelių dvasinių ir emocinių pastangų.

Mokytojui tenka greitai atgauti dvasinę energiją ir kas rytą vėl „diriguoti" skirtingam mokinių dvasinių balsų chorui, todėl pokalbiai-diskusijos apie pozityvumo paiešką realybėje ir savyje, apie emocijų valdymą yra ypatingai prasmingi ir reikalingi.


POZITYVUMAS – DVASINĖS STIPRYBĖS ŠALTINIS KIEKVIENAM

Pasaulinės sveikatos duomenimis 80 procentų sveikatos priklauso nuo paties žmogaus ir tik 20 procentų – nuo gydytojų ir vaistų. Tai visiems žinoma tiesa, kuri, kaip ir daugelis kitų tiesų, gyvenimiškų išminčių, lieka mąstymo prieangiuose, nesuteikia veiksmingumo, neįtakoja gyvenimo kokybės. Tą mūsų gyvenimo (ne)kokybę apibūdina nepaprastai padidėjęs antidepresantų naudojimas, alkoholizmas, narkomanija ir t. t. Teigiama, kad ir įspūdingas emigracijos mastas yra mūsų negatyvumo, nusivylimo, nepasitenkinimo savo jėgomis pasekmė.

Negatyvumas karaliauja žiniasklaidoje, mūsų gyvenimo kasdienybėje. Pasak akademiko Jurgio Brėdikio, žmonės šiandien gauna neigiamas emocijas keliančių negatyvių vaizdų dešimt tūkstančių kartų daugiau negu prieš 75 metų. (Brėdikis J. Kitokiu žvilgsniu. V., 2015, p. 140)!!! Sunku ir beišlikti pozityviam, bent jau normaliam ar net beveik normaliam. Dėl to apie 40 procentų žmonių turi psichologinių problemų.

Kaip išlikti emociškai stipriems, energingiems, kūrybingiems? Vargu ar yra antras koks kelias, išskyrus tą vienintelį – pačiam ieškoti pozityvumo, rasti jo savyje, žmonėse, gyvenime.

Noras padėti tiems ieškantiems (kartu ieškoti ir pačiam sau) man ir buvo paskata įkurti Lietuvos „Žinijos" draugijoje Pozityvistų klubą, kuris veikia jau trečius metus ir yra, deja, tik vienintelis Lietuvoje.

Pozityvistų klubo susiėjimuose, kurie vyksta kiekvieno mėnesio pirmą antradienį 18 val., nagrinėjamos įvairios gyvenimiškos situacijos, žmonių tarpusavio bendravimo santykiai, pozityvumo svarba ir paieška. Daug dėmesio skiriama dvasinio sveikatingumo temai, remiantis gydytojo psichoterapeuto Aleksandro Alekseičiko psichoterapine patirtimi.

Aš, ketverius metus bendraudamas su Vasaros 5 ligoninės Psichoterapinio skyriaus depresiją besigydančiais pacientais, kartu su skyriaus vedėju, žinomu gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku išleidau penkias dvasinės sveikatos temomis knygas: „Laiškai iš Vasaros 5", „Atsisveikinu su depresija", „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo. Pamąstymai apie dvasinę sveikatą", „Jei Tau pasaulis šaltas – sušildyk jį", „Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi". Daug metų rašau knygas pozityvumo tema: „Jei Tau sunku", „Tu vienintelis esi", „Tu vienintelis gali", „Tu vienintelis turi", „Ateitis – tai mintis", „Pamąstymai kartu su mąstančiu" ir kt.

Įgyta Vasaros 5 ir gyvenimiškąja patirtimi dalinuosi su Klubo nariais.

Iš Klube aptariamų minčių: „Jei esi sveikas ir nesijauti laimingas – vadinasi, esi nesveikas", „Jei gyveni ir nesijauti laimingas – vadinasi, negyveni", „Jei pasiekei aklavietę – vadinasi, kelias į ją (ir iš jos!) yra", „Tu turi viską, ką turi patys laimingiausieji", „Kartu atraskime tai, ką turime kiekvienas", „Kaip prisijaukinti likimą", „Be ryžto ir batų raištelių neužsiriši", „Nereikia būti išminčiumi, tereikia išmintingai gyventi", „Būk palaimintas savimi".

Pozityvistų klubo susiėjimai, mano vedami seminarai yra tikslingi ir senjorams (vedu seminarus Trečiojo amžiaus universitetuose), ir mokytojams (esu Lietuvos edukologijos universiteto Profesinių kompetencijų tobulinimo instituto lektorius), ir mokiniams (40 procentų mokinių taip pat turi psichologinių problemų).

Akivaizdu, kad ir sveikiausią žmogų jame apsigyvenęs liūdesys, nerimas, baimė dėl ateities, nepasitikėjimas savimi ilgainiui nuveda prie įvairių ligų, depresijos slenksčio. Todėl siekiantiems dvasinės stiprybės, gyvenimo džiaugsmo pajautos siūlau mano vedamus veiksmingus, individualius, homoterapinius, emocijų struktūrizavimo pokalbius.

Registracija el. p. JeronimasL@gmail.com, tel. 8 687 75147.

Noras ieškoti – jau pozityvumo kelio pradžia.


Rašytojas pozityvistas, lektorius
Jeronimas Laucius

SUSITIKIMO-RENGINIO SCENARIJUS (pavyzdys)

 

I. KVIETIMAS

juodupe_kvietimas2.jpg

 

II. MANO PASIŪLYMAI DĖL RENGINIO JUODUPĖS GIMNAZIJOJE
tai tinka visoms mokykloms, kurios norėtų susitikimo

1. Bendravimas su mokiniais (kalbėsiu apie kūrybą ir kūrybiškumą, apie tuos lobius, kuriuos galima rasti knygose, apie savo knygų temas).

2. Pokalbis su mokytojais, bibliotekininkais (gali būti ir iš kitų mokyklų). Tema: „Pozityvumo (gyvenimo džiaugsmo ir prasmės) paieška realybėje ir savyje. Ta tema vedu seminarus. Yra metodinė medžiaga ir literatūra. Būtų gerai, jei galėčiau demonstruoti schemas ir grafikus.

3. Knygos mokiniams. Biblioterapinės knygos „Tu vienintelis esi", „Tu vienintelis gali", „Tu vienintelis turi" ir kt. Psichoterapinės (dvasinės sveikatos) knygos (konsultantas gydytojas psichoterapeutas A. Alekseičikas) „Atsisveikinu su depresija" „Dėl savęs, Tavęs, nesvetimo" ir kt.

4. Mielai atsakysiu į visus mokinių ar mokytojų klausimus. Jei atsiųstumėte klausimus iš anksto el. paštu JeronimasL@gmail.com, pasiruoščiau detaliau ir išsamiau.

MAN RAŠYMAS – TAI RAŠYTOJO DUONA, BENDRAVIMAS SU KLAUSYTOJAIS – PYRAGAS.


III. SKELBIMAS APIE RENGINĮ LIETUVOS RADIJUI (perskaitytas per laidą „Ryto garsai“ 6.55 ir 7.55 )

Š. m. balandžio 22 d. 11 val. Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje įvyks Knygų skaitymo šventė. Dalyvauja rašytojas Jeronimas Laucius 

 

IV. NUOTRAUKOS IŠ RENGINIO

juodupe_018_2.jpg
Kūrybinė atmosfera vyravo iki pat paskutinės renginio akimirkos

 

juodupe_013_2.jpg
Kiekvienas autografas – palinkėjimas į kūrybos kelią

 

juodupe_019.jpg
Pokalbio su mokytojais fragmentas

 

V. RENGINIO DIENOTVARKĖ

Kūrybinė šventė įvyko 2016 m. balandžio 22 d.

11.00–12.30 – bendravimas su mokiniais.

Pokalbis apie kūrybą, knygų skaitymą, kūrybinį mąstymą, savivertę.

Mokiniai buvo labai aktyvūs, uždavė daug prasmingų klausymų, siūlė temas, apie ką vertėtų rašyti būsimose knygose.

12.30–13.00 – knygynėlio pusvalandis. Autografai, prizai, fotografavimasis.

13.00–15.00 – pokalbis-diskusija su mokytojais, vaikų darželių-lopšelių auklėtojomis, bibliotekų darbuotojomis (dalyvavo ir iš kitų mokyklų). Diskutavome apie pozityvumo stoką kasdienybėje, pozityvumo svarbą ir paiešką realybėje bei savyje, apie emocijų valdymą, emocinio skydo apsaugą nuo negatyvumo poveikio, apie mokytojo prestižo pa(si)kelimą.

Knygų apie dvasinę sveikatą kuri svarbi visiems, o ypač mokytojams, aptarimas. Trejus metus bendrauju su žinomu gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku ir jo besivaduojančiais iš depresijos pacientais, išleidau 5 knygas („Atsisveikinu su depresija", „Dėl Tavęs, savęs, nesvetimo" ir kt.).

Panašus renginio-susitikimo scenarijus gali būti kiekvienoje mokykloje.

 

Rašytojas, lektorius Jeronimas Laucius 

„MANO SVAJONĖ – 2016“. MOKYKLŲ SĄRAŠAS

„Žvaigždutė" 2016 m. Nr. 1
Jonavos pradinė mokykla
Jonavos jaunimo mokykla
Alytaus šv. Benedikto gimnazija
Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla
Alytaus r. Butrimonių gimnazija
Vilniaus Lazdynų mokykla
Vilniaus darželis-mokykla „Lokiukas"
Marijampolės „Šaltinio" pagrindinė mokykla
Vilniaus r. Pagirių gimnazija
Zarasų r. Turmanto pagrindinė mokykla
Vilniaus r. Riešės gimnazija
Joniškio „Saules" pagrindinė mokykla
Joniškio r. Kriukų pagrindinė mokykla
Joniškio r. Žagarės gimnazija
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija
Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinė mokykla
Vilkaviškio r. Gižų K. Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras

 

„Žvaigždutė" 2016 m. Nr. 2
Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos" gimnazija
Kauno „Varpo" gimnazija
Kauno Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla
Kauno šv. Kazimiero pagrindinė mokykla
Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjus
Kauno r. Ežerėlio pagrindinė mokykla
Kauno Vinco Kudirkos progimnazija
Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazija
Klaipėdos lopšelio-darželio „Bitutė" priešmokyklinio ugdymo „Žiniukų" grupė
Klaipėdos „Verdenės" progimnazija
Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija
Klaipėdos mokykla-darželis „Šaltinėlis"
Klaipėdos Vitės pagrindinė mokykla
Klaipėdos r. Agluonėnų pagrindinė mokykla
Klaipėdos r. Ketvergių pagrindinė mokykla
Klaipėdos r. Plikių Ievos Labutytės pagrindinė mokykla
Gelgaudiškio „Šaltinio" specialiojo ugdymo centras 

 

„Žvaigždutė" 2016 m. Nr. 3
Panevėžio „Vilties" progimnazija
Panevėžio r. Paįstrio Juozo Zikaro gimnazija
Panevėžio „Vyturio" progimnazija
Panevėžio „Žemynos" progimnazija
Panevėžio Rožyno progimnazija
Panevėžio Senvagės progimnazija
Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
Panevėžio Aušros progimnazija
Raseinių r. Ilgižių mokykla-daugiafunkcis centras
Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija
Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija
Šiaulių logopedinė mokykla
Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
Šilutės Pamario pagrindinė mokykla
Šilutės Žibų pradinė mokykla
Švenčionių pradinė mokykla
Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija
Trakų r. Paluknio „Medeinos" gimnazija
Ukmergės r. Vidiškių pagrindinė mokykla
Tauragės „Šaltinio" progimnazija
Vievio gimnazija

 

 

IŠ SEMINARŲ MOKYTOJAMS (TĖVAMS) APTARIAMŲ TEMŲ

Emocijų valdymas

Emociniai skydai

Emocijų aritmetika (balansas)

Bendravimas kaip terapija

Žmogus – save kurianti būtybė

Pasitikėjimas savimi – energijos generatorius

Egoterapija – rūpestis savo dvasine, minčių sveikata

Aš – minčių tarnas ar valdovas?

Kaltę palikite saugoti praeičiai

Pozityvumo paieška

Sėkmės kasdieniai rūbai

Depresija – mąstymas ne į naudą

Malda – vartai į sielą

Mokymasis. Pažinimas (sunkusis, kartusis, lengvasis)

Žinau – ar tik esu žinių storulis?

Savivertė su pozityvumo ženklu

Apie mokinių svajones (pagal „Mano svajonė – 2016")

Apie mokiniams skirtas knygas

Biblioterapinės knygos

Dvasinės sveikatos knygos (kartu su gydytoju psichoterapeutu A. Alekseiciku)

Pagal seminarų metodinę medžiagą (grafikai, schemos, iliustracijos)

 

 

 

 

seminarai_1.jpgseminarai_2.jpg

 

 

 

 

ŠIS SKELBIMAS GALI BŪTI JŪSŲ MOKYKLOS SKELBIMŲ LENTOJE

 

 

skelbimas_bendrinis.jpg

 

 

 

 

seminaras_kedainiu_tau_dscn1131.jpg

 

 

Mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų kvalifikacijos tobulinimo PROGRAMA

1. Teikėjas

1.1. Teikėjo rekvizitai (kodas, adresas, pašto indeksas, telefonas, faksas, el.paštas, atsiskaitomoji sąskaita)

Lietuvos edukologijos universitetas                Profesinių kompetencijų tobulinimo institutas   Studentų g. 47, LT-08106 Vilnius, algimantas.sventickas@leu.lt, (8 5) 273 53 57

1.2. Teikėjo vardas ir pavardė

Direktorius Algimantas Šventickas

2. Programos pavadinimas, lygis 

 Pozityvumo paieška realybėje ir savyje kaip savivertės at(si)skleidimas

3. Programos rengėjas(-ai)

Jaronimas Laucius, rašytojas-pozityvistas, Pozityvistų klubo Lietuvos „Žinijos" draugijoje steigėjas, lektorius, leidyklos „Trys žvaigždutės" (knygų jaunimui) vyr. redaktorius, direktorius.

4. Programos anotacija (aktualumas, reikalingumas)

Akivaizdi tiesa, kad didėjantis negatyvumas, emocinis išsikrovimas veda į aklumą pozityvumui, savivertės sumenkinimą. Tik pozityviai mąstantis žmogus gali būti kūrybiškas, prasmingai siekiantis žinių, naudingas sau pačiam ir visuomenei.

Pozityvi aplinka mažina mokytojo darbo emocinę įtampą, mokiniams lengvina žinių įsisavinimą, sudaro bendrą kūrybinę atmosferą.

Seminaro metu nagrinėjamos mūsų kasdieninio gyvenimo sudedamosios dalys, ieškoma pozityvumo elementų bendraujant tarpusavyje, gyvenimo aplinkoje, analizuojamos žmogaus galimybės atrasti savyje ne(pa)naudojamas kūrybines galias, emocinius rezervus, kurti pozityvumo motyvacijos paskatas.

Pateikiama ir analizuojama metodinė medžiaga (grafikai, lentelės, schemos) gali būti tinkama priemonė tolesniame mokytojo darbe, formuojami klausimai kitiems užsiėmimams, internetiniam bendravimui.

Šių užsiėmimų trukmė 6 akademinės valandos, tačiau galimi ir seminarų ciklai.


5. Programos tikslas

Programos tikslas – ieškoti būdų, kaip sukurti kūrybišką požiūrį į realybę ir save realybėje.

6. Programos uždaviniai

1. Analizuoti realybės ir savęs vertinimo stereotipus.

2. Ieškoti pozityvumo, kaip sveikos kūrybinės aplinkos formavimo pagrindo.

3. Kurti pozityvaus bendravimo santykius, kaip abipusės svarbos rezultatą.

4. Formuoti pozityvumo siekių motyvaciją.

5. Atrasti pozityvios savivertės asmenybės elementus. Emocijų valdymo principai.

6. Praktiškas pozityvios realybės ir savęs vertinimo principų taikymas.

 

7. Programos turinys (įgyvendinimo nuoseklumas: temos, užsiėmimų pobūdis (teorija/praktika/savarankiškas darbas) ir trukmė)

Programos turinys

Teorinio darbo trukmė

Praktinio darbo trukmė

1. Įžanga. Problemos aktualumas. Realybės ir savęs vertinimo stereotipai. Realybės ir savęs analizavimo principai. Nebijoti. Pažinti. Pamilti. Knygos „Jei Tau pasaulis šaltas - sušildyk jį" (konsultantas gydytojas A. Alekseičikas) nagrinėjimas.

30 min.

15 min.

2. Pozityvumas - emocinė energija. Kūrybiškas požiūris į realybę ir save. Schemų „Pozityvumas daugiagalis, bet nevienagalis", „Nuo minties iki sėkmės" nagrinėjimas. Aš savo minčių ne tarnas, o valdovas.

30 min.

15 min.

3. Pozityvaus bendravimo principai ir svarba. Homoterapija - žmogaus rūpestis žmogumi ir savimi. Pozityvios asmeninės patirties, biblioterapinių ir psichoterapinių knygų minčių nagrinėjimas.

30 min.

15 min.

4. Žmogaus individualumo ir kūrybiškumo atskleidimas. Principo „Nuo reikia iki mano reikia" taikymas formuojant pozityvią motyvaciją. Gautų žinių kūrybiškas panaudojimas.

30 min.

15 min.

5. Principo kaip aksiomos „Tu turi viską, ką turi patys laimingiausi" nagrinėjimas ir taikymas.  Įsitikinimas – tai mintis, kuria esi įtikėjęs. Savivertė - pozityvių įsitikinimų rezultatas. Schemos „Nuo minties iki sėkmės" nagrinėjimas. Emocija - gyvenimo energijos variklis. Emocijų valdymo principai. Emociniai skydai.

30 min.

15 min.

6. Seminarų metodinės medžiagos nagrinėjimas ir aptarimas. Pozityvios realybės ir savęs vertinimo principų taikymas (temos: Žmogus. Gyvenimas. Mąstymas). Pozityvumo testai. Atsakymai į klausimus.

20 min.

25 min.

8. Tikėtina(-os) kompetencija(-os), kurią(-ias) įgis Programą baigęs asmuo, mokymo(si) metodai, įgytos(-ų) kompetencijos(-ų) įvertinimo būdai

 Programoje numatoma suteikti žinių ir supratimo, gebėjimų bei formuoti nuostatas

Kompetencija(-os)

Mokymo modelis (mokymo(-osi) metodai ir būdai)

Įgytos(-ų) kompetencijos(-ų)  įvertinimo būdai

Žinių ir supratimo įgijimas (teorinė dalis)

Sugebėjimas suvokti pozityvumo, kūrybiš-kumo idėjų prasmę.

Konspektai

Apklausa

Gebėjimų įgijimas (praktinė dalis)

Pozityvumo idėjų taikymas

Metodinė medžiaga

Apklausa

Nuostatų įgijimas (vertybinių, etinių-profesinių nuostatų teikimas ir įgijimas)

Pozityvumo, kūrybiškumo idėjų sklaida mokinių tarpe

Biblioterapinės, psichoterapinės knygos

Savianalizė

9. Programai vykdyti naudojama mokomoji medžiaga ir techninės priemonės:

9.1. Mokomoji medžiaga

Eil. Nr.

Temos

Mokomosios medžiagos pavadinimas

 

Mokomosios medžiagos apimtis

1.

Problemos svarba ir aktualumas

Užrašai, konspektai

20 p.

2.

Metodinės seminaro medžiagos (schemos, diagramos) nagrinėjimas

Seminarų metodinė medžiaga (knygutė)

30 p.

3.

Emocijų valdymo principai

Užrašai, konspektai

10 p.

4.

Pozityvumas kaip savivertės kūrimo pamatas

Užrašai, konspektai

10 p.

5.

Homoterapija – žmogaus rūpestis žmogumi

Užrašai, biblioterapinės knygos

50 p.

6.

Pozityvūs emociniai skydai

Užrašai,. biblioterapinės knygos

30 p.

9.2.  Techninės priemonės

 Kompiuteris, interaktyvi lenta, multimedija

10. Programai rengti naudotos literatūros ir kitų informacinių šaltinių sąrašas

Aleksandras Alekseičikas, Vilija Targamadzė, Jeronimas Laucius „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo. Pamąstymai apie dvasinę sveikatą".

A. Alekseičikas „Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną" ir kt.

Jeronimas Laucius. „Tu vienintelis gali", „Ateitis – tai mintis", „Jei Tau pasaulis šaltas – sušildyk jį", „Pamąstymai kartu su mąstančiu".

11. Lektorių darbo patirtis ir kompetencijos (pridedamos lektorių darbo patirtį ir kompetenciją patvirtinančių dokumentų kopijos)

 

(pažymėti X)

Teikėjo atstovas(-ai)

X

Mokytojai

X

Mokslo ir studijų institucijų dėstytojai, mokslininkai, tyrėjai

X

Užsienio valstybių dėstytojai, mokslininkai, tyrėjai ir mokytojai

X

Viešojo administravimo institucijų vadovai, jų pavaduotojai, padalinių vadovai ir specialistai

X

Jungtinė lektorių grupė

X

Kiti (nurodyti)

 

12. Kvalifikaciniai reikalavimai lektoriams (jeigu nustatyti)

Aukštasis išsilavinimas, rašytojas-pozityvistas, Pozityvistų klubo Lietuvos „Žinijos" draugijoje steigėjas, lektorius, žurnalo jaunimui „Žvaigždutė" ilgametis redaktorius, 3 metų bendradarbiavimas su žinomu gydytoju psichoterapeutu A. Alekseičiku ir kartu išleistos 5 knygos apie dvasinę sveikatą, jos saugojimą.

13. Dalyviai:

13.1. Pasirengimas Programai (praktinės veiklos patirtis ir kompetencija(-os), kurią(-ias) turi turėti Programos dalyvis)

Kompetencija(-os)

Vidinis noras  tobulėti

Praktinės veiklos patirtis

 

13.2. Programos dalyvių tikslinės grupės

 

(Pažymėti X)

Dalykų mokytojai (nurodyti dalyką)   visi

X

Pradinio ugdymo mokytojai

X

Institucijų, vykdančių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, vadovai, pedagoginiai darbuotojai

X

Mokyklų vadovai, jų pavaduotojai ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjai

X

Mokyklų bendruomenės komandos

X

Kiti (nurodyti)   ................................................................

 

 

 

 

 
 
     
 

UAB „Trys žvaigždutės"
Kalvarijų g. 134-42, LT-08209 Vilnius, tel. 8 687 75147
El.p. JeronimasL@gmail.com