2020-10-29, Ketvirtadienis
En   Ru  
Kūryba. Leidyba
Leidyklos vadovas-rašytojas
ŠEIMOS GYVENIMO BIBLIJA
Spalio mėnesio knyga
SVEIKATINGUMO-POZITYVUMO ENERGETIKA
Alytaus TAU knygos sutiktuvės
DALINKIMĖS FORTŪNOS DOVANOMIS
Kaip prisijaukinti stebuklus
FORTŪNOS ENERGETINIS RECEPTAS
Karantinas ir egoterapija
Individualūs energetiniai seminarai
Kaip gydytis vaistažodžiais
Kosmologiniai Lao Siunio kursai ir seansai
Energetiniai negatyvumo valymo kursai
Egoterapija. Autohipnozė
Energetiniai seminarai 2020
Energetiniai seminarai dvyliktokams
Trečiojo amžiaus universitetai
Knygynėlis 2020
Plakatai
Aleksandras Alekseičikas... Dėl savęs, tavęs, nesvetimo
Neišeik iš gyvenimo
Žmogaus sauga
Atsargus – tai ir saugus
Visuomenės sveikatos centrams
Pasaulis pasikeitė – seminarai jau prasidėjo
Bendravimas su bibliotekomis
Vaikų darželių auklėtojoms, mokytojams
Naujienos. Renginiai. Skelbimai
Lietuvos rotariečiams
Mano kraštas. Bendraukime
Populiariausios knygos
Pokemon go prizai
Įdomiausi laiškai
Lietuvai pagražinti draugijos Vilniaus skyrius
Azərbaycan
Kontaktai
     
  Sveikatingumo-pozityvumo energetika: šiandienos aktualija
Trečiojo amžiaus universitetai

KAIP IŠLEISTI SAVO KNYGĄ

Sveiki, mieli TAU‘tiečiai,

rašau Jums dar kartą, nes po laiško apie tai, kad mūsų leidykla jau ruošia spaudai knygą apie Alytaus TAU veiklą ir žmones, sulaukiau iš Jūsų didelio susidomėjimo ir klausimų kaip racionaliau ir paprasčiau išleisti knygą apie savo universitetą.

Pirmiausia turiu pasakyti, kad aš dirbu ne tik kaip leidėjas, jau 30 metų leidžiantis įvairios paskirties ir tematikos knygas, bet ir kaip rašytojas, parašęs ir išleidęs ne vieną dešimtį savo paties knygų. Todėl Jums galiu daug kuo padėti – ne tik patarti, bet ir pats parašau įžangas, komentarus po nuotraukomis, skyrių pavadinimus, jei reikia, sutrumpinu tekstus, vienu žodžiu, esu ne tik formalus leidėjas, bet ir aktyviai, kūrybiškai padedu visame knygos leidimo procese. Tai ir spartina, ir lengvina Jūsų darbą, Jūsų knygos leidybą.

Iš esmės Jūsų knyga jau įpusėta. Juk turite daug nuotraukų iš susitikimų, švenčių, paskaitų, kelionių ir t. t. Be abejo, apie Jūsų TAU buvo nemažai rašyta rajoninėje spaudoje, internete, feisbuke. Surinkite visa tai, ką turite, paprašykite visų klausytojų, kad jie peržiūrėtų savo pačių turimas nuotraukas, aktyvesniems pasiūlykite parašyti atsiminimus, įspūdžius... Tai turint jau galima pradėti bendravimą su leidykla. Dar geriau, jei bendravimas prasidėtų nuo pat sumanymo.

Labai naudinga iš karto sudaryti knygos turinį. Pvz: bendra įžanga, TAU įsteigimas, vadovai, istorija, paskaitų tematika, fakultetai, skyriai, lektoriai, sveikinimai, šventės, kelionės ir t. t.

Kuo daugiau nuotraukų, tuo mielesnė knyga patiems knygos herojams, tai didina ir išliekamąją knygos vertę.

Nuolat pasitariant, knygos parengimas tampa nesunkus, mielas tuo, kad tai prasminga. Pastebėjau, kad pandemija labiau paskatina žmones susimąstyti apie savo gyvenimų įprasminimą, žadina norą knygoje  matyti save, palikti tai anūkams, proanūkiams ir visiems artimiesiems...

Racionaliausia knygos apimtis 80–200 puslapių. Nedidelės apimties (bet didelės prasmės) knygą galima išleisti ir už 2000-3000 Eur. Galima išleisti ir didesnę knygą, turint net nedaug lėšų. Mes leidžiame atsiskaityti su mumis ir po realizacijos. Vienos knygos kaina paprastai yra 10 Eur. Leidžiant 1000 egzempliorių tiražu universitetas gauna 10 000 Eur. Vadinasi, gali dar likti lėšų ir kitai veiklai ar antrai knygai.

Nuo idėjos iki knygos  išleidimo praeina pusmetis ir daugiau laiko. Mes siunčiame sumaketuotus puslapius nuolat, kad jūs galėtumėte paderinti su žmonėmis, priimame visus pageidavimus, darome pakeitimus. Žodžiu, dirbame ne formaliai, todėl jau 30 metų nebankrutuojame, nors ir niekada nesame gavę valstybės paramos. Mūsų nuoširdus ir kūrybiškas darbas – geriausia saviparama ir teikiantis malonumą džiaugsmas. Beje, bendravimas su visais Lietuvos TAU mums yra pats kūrybiškiausias ir maloniausias.

Visada (net jei ir nežadate pas mus leisti knygos) galite su manimi pasitarti, pasiderinti tel. 8 687 75147, parašyti el. p. JeronimasL@gmail.com. Kviečiu apsilankyti mūsų leidyklos svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt

 

Linkėdamas  Jums energetinės sveikatos, nenuilstančio noro gyventi pilnavertiškai prasmingą gyvenimą –
Jeronimas Laucius


 

 

 

APIE POZITYVUMO SEMINARŲ (NE)REIKALINGUMĄ

JEI KVIEČIATE MANE VESTI PAS JUS POZITYVUMO SEMINARĄ – VADINASI, ŽINOTE,KAD JIE  ŽMONĖMS YRA REIKALINGI.

JEI ABEJOJATE, AR POZITYVUMO SEMINARAI REIKALINGI – VADINASI, JIE LABAI JUMS REIKALINGI.

JEI ESATE ĮSITIKINĘ, KAD POZITYVUMO SEMINARAI VISAI  NEREIKALINGI – VADINASI, JUMS SEMINARAI LABIAUSIAI REIKALINGI.

 

 

SU PAKRUOJO ENERGETIKA
Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro kvietimu 2020 m. sausio 9 d. susitikau su Pakruojo TAU studentais. Tai buvo pirmas šiais metais kvietimas, todėl jau vien tuo jis buvo išskirtinis. Seminaras išskirtinis buvo ir šilta atmosfera, ir klausytojų dėmesingumu, noru ieškoti naujų savo galimybių.
Dalinomės mintimis apie žmogaus energetiką, kaip perkrauti savo neveiksmingas vidines programas, pakeisti jas naujomis, dvasinę bei fizinę sveikatą stiprinančiomis programomis.
Tai sutapo su mūsų svetainės www.tryszvaigzdutes.lt naujo skyrelio „Dalinkimės Fortūnos dovanomis" idėjomis. Pasiskaitykite.
Manęs laukia nauji susitikimai, kurių kiekvienas – žingsnis pozityvumo energetikos keliu.
pakruojo_20200109_134906_small2.jpg

 

 

ENERGETINIAI SEMINARAI

2020 metais su Jumis vėl sveikinasi ir sėkmės bei energijos linki Lietuvos „Žinijos“ draugijos Pozityvistų klubo steigėjas ir lektorius, rašytojas pozityvistas Jeronimas Laucius.

Su daugeliu Jūsų mes esame ne tik gerai pažįstami, bet ir, beieškodami mūsų gyvenime Pozityvumo,  susidraugavę. Aš jau eilę metu pagal Jūsų kvietimus vedu seminarus, kuriuos kasmet stengiuosi atnaujinti, akcentuoti tas temas, kurias diktuoja pats mūsų permainingas gyvenimas.

Šiais mokslo metais ypač akcentuosiu Pozityvumo gyvenimo energetiką, kaip vieną svarbiausių faktorių, kuris nulemia ne tik žmogaus gyvenimo kokybę, bet ir stiprina dvasinę bei fizinę sveikatą, atskleidžia naujas savivertės galimybes.

Kalbėsimės apie tai, kaip ne tik išsaugoti, bet ir nuolat papildyti savo gyvybinę energiją, kuri ir yra tikrasis turtas, teikiantis jėgų, padedantis atrasti  gyvenimo džiaugsmus, tas vertybes, kurios padeda gyventi pilnavertį gyvenimą prie esamų sąlygų.

Bendra seminarų tema: POZITYVUMO GYVENIMO ENERGETIKA: ENERGIJA, SVEIKATA, GALIMYBĖS.

Papildomos temos:

Pozityvioji minčių energija. Kaip valdyti, nukreipti mintis norima linkme, produktyviai veiklai, bendravimui, naujoms galimybėms.

Pozityvioji egoterapija. Kalbėsimės apie rūpestį savimi, savo dvasine sveikata ir energija.

Kaip pasikrauti gyvenimo energija? Pagal knygą „Pats atsisveikinu su depresija“. Konsultantas gydytojas psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas. Pokalbis apie gyvenimo energijos išsaugojimą, akumuliavimą, panaudojimą. 

Vaistažodžių terapija. Pagal naujai išleistas knygas „Vaistažodžiai“ ir „Gyvenimo Vaistažodžiai“. Žodžiai, mintys, knygos tekstai gali turėti gydančiąją, sveikatingumo galią, skatinti gyvybines jėgas.

Su(si)taikymo terapija. Nuo pasyvaus susitaikymo iki aktyvaus, su meile sau ir realybei susitaikymo, kuris ne stabdo, o skatina ieškoti naujų energingų pasiekimų.

Kaip uždirbti sveikatpinigius? Ieškosime kaip sukonkretinti, kaip vaizdžiai įvertinti savo pastangas gyventi pozityviai, sveikai ir kūrybiškai.

Seminarų metu pagal pageidavimą paliesime ir kitas praktinę naudą turinčias temas: „Nakties terapija“, „Emociniai skydai“, „Liga – kvalifikacijos kėlimo kursai“ (pagal A. Alekseičiką), „Egoterapinė meditacija“ (pagal Š. Latenjė)  ir kt.

Tikiu, kad laikydamiesi energetinio principo JEI  TUO METU, KAI ATEINA SENATVĖ, ŽMOGUS BŪNA KAŽKUO LABAI UŽSIĖMĘS, TAI SENATVĖ KANTRIAI IR MANDAGIAI PALAUKIA, KOL ŽMOGUS ATSILAISVINS, kartu sieksime, jog nuolat atrastume naujus gyvenimo energijos šaltinius, būtume sveiki ir energingi.

Norintys gilintis į sveikatingumo, dvasinės stiprybės temas, galės pratęsti savo ieškojimus skaitydami psichoterapines autorines knygas. VEIKS KNYGYNĖLIS. Konsultantas – gydytojas psichoterapeutas Aleksandras ALEKSEIČIKAS.

Kadangi rudenį gaunu daug kvietimų, būtų gerai, jei seminarų datas  suderintume iš anksto. Laukiu Jūsų pasiūlymų  el. p. JeronimasL@gmail.com, tel. 8 687 75147.

Plačiau – mūsų leidyklos svetainėje www.tryszvaigzdutės.lt skyrelyje „Trečiojo amžiaus universitetai“, „Energetiniai seminarai 2020“ ir kt.

Iki  pozityvių susitikimų!

 

Linkėdamas Jums visokeriopos sėkmės, žmonių palaikymo ir Jūsų prasmingo darbo įvertinimo –

Jeronimas Laucius,
leidyklos „Trys žvaigždutės“ direktorius,
rašytojas pozityvistas, lektorius

 


skelbimas_2019_bendrinis6_rugsejis2_m.jpg

 

 

 

 

 

KŪRYBINĖ ŠVENTĖ PANEVĖŽYJE

Daug kartų esu įsitikinęs, kad vyresnio amžiaus žmonės, bendruomenės, o ypač Trečiojo amžiaus universitetų klausytojai yra mažiausiai paveikti globalizacijos dehumanizavimo  procesų, senjorai  išlieka kūrybingi, ieškantys savirealizacijos galimybių, dvasinės energetinės stiprybės.

Susitikimas-seminaras Panevėžio TAU (2019 m. lapkričio 4 d.)  dar kartą mane nustebino ir klausytojų gausa, ir žingeidumu, ir jaunatviška energija.

Kartu dalinomės energetiniais principais, kaip pasikrauti ir panaudoti gyvenimo energija, žavėjomės dailininkų sekcijos energetiniais darbais, klausėmės panevėžietės Onos Ostrauskienės eilių. Jos kūrybą mūsų leidykla „Trys žvaigždutės" jau rengia spaudai. Šiuo metu leidžiame net kelių autorių, su kuriais susitikome renginių, seminarų metų, kūrybą. Tikiu, kad atsiras norinčių palikti savo kūrybinį, autobiografinį pėdsaką ir iš šio seminaro dalyvių.

Kūrybinės ir visokeriopos sėkmės visiems.   

tau_panevezio_20191104_160913_small3.jpg 

 

 

 

 

PALAIMINTIEJI SAVIMI

Tu skubi.

Kiti, kaip įprasta, norėdami tave aplenkti, skuba dar labiau.

Jūs tik prasilenkiate, bet jau nebesusitinkate, kaip kadaise.

Nebėra laiko susitikimams, pokalbiams, juo labiau vieni kitų palaiminimui.

Žmogus be palaiminimo, kaip augalai, sodai, medžiai be vandens, skursta, vargsta, serga.

Nevark.

Sustok ir palaimink pats save.

Pirmiausia palaimink tą akimirką, kad nustojai bėgti, kad sustojai.

Palaimink Laiką – savo Gyvenimo laiką.

Palaimink savo darbus – tuomet jie bus ir svarbūs, dideli, nes palaiminti.

Palaimink tas mintis, kurių tikiesi – sulauksi palaimintų minčių.

Palaimink viską, kas yra iki pat horizonto ir už jo.

Būk palaimintas savimi.

Pajausk viso, kas gyva palaiminimą.

 

 

ATRASK SAVYJE KARALIŲ

Įdomiau už visas Žemės ir Dangaus paslaptis tegali būti tik žmogaus vidinio pasaulio paslapčių pasaulis.

Bene didžiausias įdomumas susipažinti, susitikti su visais tavyje nuo pat mažens gyvenančiais, visą laiką tave lydinčiais žmonėmis.

Kokie jie skirtingi, dažnai nepanašūs vieni į kitus, bet su kuriais visada įdomu pasikalbėti, pasiklausyti jų kalbų, pasitarti, kad jie netrukdytų, o padėtų, kuo tik gali.

Štai ir dabar tavo Ryto žmogus niekaip nesupranta, kodėl Vakaro žmogus toks pavargęs, nelinksmas, kai jam pačiam norisi dainuoti, skristi...

O jei pasiklausytum, apie ką kalba tavo Praeities žmogus su Ateities žmogumi, galėtum daug sužinoti, kokiu keliu eidamas kur nueisi, ką pasieksi.

Leisk tavyje apsigyvenusį Baimės žmogų įveikti pačiam Drąsos žmogui, kuris visada laukia tavo pakvietimo ir draugystės.

Nebijok savyje sutikęs Prokurorą, tegul su juo aiškinasi tavo gyvenimo Gynėjas. Jis teisus sakydamas, kad kiekviena kaltė turi išteisinamąjį ženklą.

Nesusidraugauk su Keliančiu akmenį, kai tu savyje turi mylimai Skinantį gėlę žmogų.

Iš visų jėgų padėk nakties Prabudimo žmogui laimėti ginčą su Minios žmogumi. Nelik minioje, kaip sako Prabudimo žmogus. Jo žvaigždėtos mintys turi stebuklingą galią. Kaip gali greičiau nutildyk savąjį Minios žmogutį, jis pilnas svetimų garsų ir dulkių, įsiklausyk į  tuos vos girdimus likiminius žodžius, gal Prabudimo žmogus  tave kviečia prie kūrybos šaltinių.

Kaip jam ir priklauso, vidinio pasaulio prieangyje sėdi Tarnas. Kai kas su juo susitikęs visą gyvenimą ir neišsiskiria, tampa antru jo tarnu. Tu ilgai ten neužsibūk, palik jam paltą, skėtį, o pats ženk pro puošniausias duris, kur tave pasitiks pats Karalius. Atrask jį. Sėsk į Laiko karietą ir gyvenk, mąstyk, mylėk karališkai. Visas gyvenimas – tavo karalystė.

Kiek tu savyje beatrasi žmonių, visų jų vardas tas pats – Aš. Net paties Karaliaus.

 

 

TAKELIŲ ŽMONĖS

Retai kada  kelyje susitikę praeiviai po to susitikimo tampa pažįstamais. Dažniausiai jie prasilenkia net nepasisveikinę.

Visai kitaip žmonės susitinka takeliuose. Jie iš tolo kelia kepures, sveikinasi, palinki laimingos kelionės.

Kartais jie perduoda vienas kitam ką matę, ką sutikę. Atsisveikinę abu jaučiasi tarsi jau nuėję ten, kur eina. Jiedu jau žino, ką pamatys, ką beeidami gali sutikti.

Takeliai siauresni už kelius, bet jie svarbesni, nes jie veda ligi pat  namų slenksčių, prie šaltinio, prie rugių lauko, nes jų tarpe nėra greitakelių, kuriais kaip greitkeliais lėktų ne žmonės, o tik anonimai.

Takelių žmonės... Jie didesni nei  didžiųjų kelių anonimai. Jei eidami takeliu jie ir nieko nesutiktų, tai sustoję išgirstų savo širdies plakimą.

Greitkelyje to niekas negirdi. Todėl atpranta ir klausytis.

 

 

DIENOS KELIAS

Diena – tai kelias, o naktis – sugrįžimai.

Dienomis keliauji su Laiku ir su savimi.

Naktį grįždamas į pradžią gali įsitikinti, jog kartais ėjai tik su Laiku, bet ne su savimi.

Naktį gali pamatyti, kaip kartais buvo eita tik su savimi, bet ne kartu su Laiku.

Naktį gali išvysti visus nueitus ir būsimus kelius.

Svarbiausia pabudus pasitikslinti, ar tikrai prabudai.

Ar gyvenai, ar dabar gyveni prabudęs?

 

 

KUR DINGSTA STEBUKLAI                      

Kuo ilgiau jis darė stebuklus, tuo daugiau buvo juo nepatenkintųjų. Labiausiai jį puolė ne tie, kuriems niekuo nepadėjo, o tie, kurie jo dėka gaudavo netikėtų dovanų ar išskirtinių galių.

Nors po kiekvieno įvykusio stebuklo žmonės džiaugėsi, jam dėkojo, liaupsino jį, tačiau tai tęsdavosi vos tris dienas. Ketvirtą dieną jie imdavo jau piktokai į jį šnairuoti, priekaištauti, kodėl jis nepadaro naujo stebuklo, nes anas jau paseno ir nebeteikė jokio džiaugsmo.  O penktą, šeštą dieną jie imdavo grasinti, kaltinti, kodėl jie privalo liūdėti, kodėl jie turi gyventi be stebuklo.

Kiek jis beaiškino, kad stebuklus gali padaryti tik kartą per savaitę, niekas to nenorėjo net girdėti. Tik piktinosi, grasino, reikalavo...

Jis suprato, kad privalo padėti žmonėms ilgiau priminti ne tik įvykusius stebuklus, bet ir visa tai, ką jie yra patyrę gero, tačiau to padaryti jis nemokėjo. Tą didžiausią stebuklą galėjo atlikti tik pats žmogus.

 

 

ŽMOGUS – KAIP KALNAS

Ir pats didžiausias kalnas tėra iškilusi ir įgavusi kalno formą žemės pluta. Pats kalnas jokios naudos neduoda. Atvirkščiai – jis  trukdo ir tiesti kelius, ir statyti namus, ir tekančią saulę jis užstoja.

Tačiau, kai prie kalno prieina geologas, kai jis su savo įgytomis žiniomis ima jį tyrinėti, ieškoti gamtos ten paslėptų naudingų  iškasenų, kalnas virsta tikru lobiu, kuris praturtina šimtus žmonių, prie to kalno neretai iškyla ištisi miestai. Kalne atrasti turtai žmones maitina, rengia, įkvepia naujiems ieškojimams.

Ir žmogus – kaip koks kalnas. Kol jis savyje neieško vidinių savo turtų, netyrinėja, kokiais talentais, gabumais jį apdovanojo gamta, tol jis niekuo nėra naudingas nei sau, nei kitiems – tik užima vietą žmonių skaičiuotėje.

Tačiau, kai jis pažvelgęs į kitus žmones-kalnus ar pastūmėtas kokio impulso susimąsto ir ima ieškoti savo išskirtinumo, savo gyvenimo prasmingumo, jis atranda tokius lobius, kurie keičia visą gyvenimą, puošia jį talentų briliantais, naujų atradimų žavesiu.

Žmogus visam laikui tampa savo vidinių turtų geologas, jis nuolat ieško, jis atranda minčių ir gyvenimo paslapčių grožį, juo puošia visą savo pasaulį.

Kartais tam pakanka vieno impulso, vieno sustojimo, vieno kitokio žvilgsnio. Deja, daugeliui tai nepavyksta.

O Tau gal Tau pasiseks...

 

 

KAIP GYVENIMO SĖKMĖS RECEPTAS

NEBIJOTI
Savęs. Žmonių  kitoniškumo. Problemų. Gyventi. Pokyčių.

PAŽINTI
Save, koks esi. Save tarp kitų. Žmones. Gyvenimą.

PAMILTI
Klaidas. Trūkumus. Mintis. Savo išskirtinumą.
Gyvenimą nuo gimimo dienos. Šiandieną, su kuria gera būti ir kartu eiti į rytdieną.

ATRASTI
Galimybes. Galimybes. Galimybes.

 

Sėkmės ir pozityvios nuotaikos linkėdamas –
Jeronimas Laucius,
lektorius, rašytojas pozityvistas

 

 

 

s_aukso_valanda.jpg

 

 

s_ryto_energijos_dovana2.jpg

 


 

Iš seminarų metu aptariamų temų

Bendravimas kaip terapija   

Pasitikėjimas savimi – energijos generatorius

Ryžtas – veiklos karalius

Emocijų valdymas

Vienatvė – ne aklavietė

Įsitikinimai – ne priesaika

Gyvenimo prasmė – gyvenimas

Aš – kūrinis ir kūrėjas

Priešai – kitokie draugai

Baimė – tik šešėlis

Mistika – tik pozityvioji

Aš – minčių tarnas ar valdovas?

Nuo skyrybų slenksčio – vėl į namus

Kaltę palikite saugoti praeičiai

Likimas – gyvenimo bendrakeleivis

Pozityvumas – raktas nuo sveikatos skrynios

Neatrasti pozityvumo lobiai

Pokalbiai su liga kaip su viešnia

Gyventi gyvenimą. Gyventi gyvenimu

Sėkmės kasdieniai rūbai

Liga – kvalifikacijos kėlimo kursai (pagal A. Alekseičiką)

Atsisveikinu su depresija (pagal A. Alekseičiką)

Malda – sielos kalba

Tikėjimo jėga

Mokymasis. Pažinimas (sunkusis, kartusis, lengvasis)

Žinau – ar tik esu žinių storulis?

Ginčų olimpiada: kas laimėtojai?

Homoterapija – žmogaus rūpestis žmogumi

Savivertė su pozityvumo raktu

Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi (pagal A. Alekseičiką)

Biblioterapinė literatūra

Dvasinės sveikatos knygos (iš Vasaros 5 istorijų)

 

 

Be galo miela prisiminti praėjusių metų kūrybiškus susitikimus su Trečiojo amžiaus universiteto studentėmis ir studentais. Ypač malonu prisiminti susitikimus Utenos TAU, Lietuvos sporto ir sveikatingumo TAU, Kretingos TAU, Plungės TAU, Kazlų Rūdos TAU, Mažeikų TAU, Marijampolės TAU, Kaišiadorių TAU, Jurbarko TAU, Elektrėnų TAU, Kauno TAU Kėdainių filiale, Radviliškio TAU.

Ir šįmet esu pasirengęs tęsti mūsų susitikimus-diskusijas pozityvumo paieškos kasdienybėje ir savyje tema. Per praėjusius metus mano pozityvusis bagažas pasipildė naujomis potemėmis, naujais emocinio valdymo principais, naujomis idėjomis. Tapau „Pozityvistų klubo" steigėju Lietuvos „Žinijos" draugijoje. Manau, kad pozityvumo, savivertės temos yra ypač aktualios, nes mūsų gyvenime yra ne tik daug depresijos, bet ir liūdesio, nepasitikėjimo savimi, neatradimo to, kas džiugina sielą, įprasmina mūsų gyvenimą.
Trejus metus bendraudamas su gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku išleidau 5 knygas dvasinės stiprybės ieškojimo tema: „Atsisveikinu su depresija", „Jei tau pasaulis šaltas – sušildyk jį", Laiškai iš Vasaros 5", „Neišeik iš savo gyvenimo, išeik iš gyvenimų tų, kurie Tau blogi", „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo". Daugeliui žinomos ir mano biblioterapinės knygos: „Jei tau sunku. Tu toks vienintelis esi", „Tu vienintelis gali", Tu vienintelis turi", „Prisijaukinti stebuklai", „Ateitis – tai mintis". Jos tarsi pratęsia mūsų bendravimą, skatina atrasti naujas gyvenimo spalvas.
Laukiu Jūsų kvietimų. Suderinti susitikimų diskusijų datas galima el p. JeronimasL@gmail.com, tel. 8 687 75 147. Iki malonių, prasmingų susitikimų. Bendraudami didiname pozityvumo energiją, vieni kitiems geriname dvasinę ir fizinę sveikatą.


Su pagarba,
lektorius, rašytojas pozityvistas Jeronimas Laucius

 

 

 

 

2020 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

 

Lapkričio 10 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas (tik nuotoliniu būdu)

Spalio 7 d.  Lazdijų švietimo centras, seminaras „Pozityvumo ir sveikatingumo energetika“ TAU klausytojams

Spalio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugsėjo 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Rugpjūčio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Liepos 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Birželio 14 d. 17 val. Radviliškio r. sav. viešoji biblioteka. Seminaras „Pokarantininė egoterapija“

Kovo 19 d. 15 val. Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas. Seminaras 

Kovo 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Vasario 27 d. 11 val. Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas. Seminaras

Vasario 14 d. 13 val. MČTAU Gamtos fakultetas. Seminaras

Vasario 11 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Vasario 10 d. 15.30 val. Seminaras Birštono TAU

Sausio 13 d. 14 val. Seminaras Rotary klube „Kauno Tauras“ 

Sausio 9 d. 14 val. Seminaras Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centre

Sausio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

2019 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai 

Gruodžio 6 d. 16 val. Seminaras Alytaus TAU

Gruodžio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 26 d. 16 val. Seminaras Šakių TAU 

Lapkričio 21 d. 13.30 val. Marijampolės onkologinių ligonių asociacija "Rūpestėlis". Seminaras

Lapkričio 14 d. 11 val. Seminaras Marijampolės TAU

Lapkričio 9 d. 11 val. Seminaras Lapelių bendruomenėje (Lapelių k., Širvintų r.)

Lapkričio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 4 d. 18 val. Seminaras Šilų bendruomenėje

Lapkričio 4 d. 15 val. Seminaras Panevėžio TAU

Spalio 30 d. 17.15 val. Seminaras Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje

Spalio 14 d. 15 val. Seminaras kaimų bendruomenėje „Steponkaimis" (Steponkaimio k., Raseinių r.) 

Spalio 12 d. 12 val. Seminaras Vilkpėdės „Bočiams" Antakalnio seniūnijoje

Spalio 8 d. 14 val. Seminaras MČTAU Socialinės psichologijos fakultete

Spalio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Rugsėjo 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Rugpjūčio 28 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, seminaras-diskusija „Rudens energetika" 

Rugpjūčio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Liepos 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Birželio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Gegužės 22 d. Seminaras Pakruojo Rotary klube

Gegužės 16 d. Seminaras Vilniaus lopšelyje-darželyje „Karuselė“

Gegužės 7 d. Seminaras Klaipėdos Pempininkų bibliotekoje

Gegužės 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Balandžio 28 d. Seminaras Alytaus Rotary klube

Balandžio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 22 d. 15.00 val. Seminaras Uliūnų UDC (Uliūnai, Panevėžio r.) 

Kovo 14 d. 15.00 val. Seminaras Smilgių gimnazijoje (Smilgiai, Panevėžio r.)

Kovo 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Vasario 12 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Vasario 12 d. 10 val. Seminaras Elektrėnų TAU  

Vasario 11 d. 12 val. Energetinis seminaras Vilniaus Naujininkų mokykloje

Sausio 23 d. Susitikimas su Panevėžio r. TAU Velžio fakulteto senjorais

Sausio 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

2018 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Data derinama. Vilniaus l/d „Žirniukas", „Pabiručiai", „Žilvinėlis"

Gruodžio 19 d. Seminaras Viekšnių lopšelyje-darželyje „Liepaitė" 

Gruodžio 6 d. Seminaras Molėtų TAU 

Gruodžio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 27 d. Seminaras Ėriškių bendruomenėje

Lapkričio 20 d. Seminaras Švenčionių TAU

Lapkričio 16 d. Seminaras Alytaus TAU

Lapkričio 15 d. Pranešimas  Zarasų r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Konferencijoje kultūros srities specialistams „Jaučiuosi saugus" 

Lapkričio 14 d. Susitikimas su Telšių r. Luokės bendruomene

Lapkričio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 25 d. 14 val. Klaipėdos rajono TAU (Gargždai). Seminaras 

Spalio 24 d. 17 val. Panevėžio TAU. Seminaras

Spalio 23 d. 12 val. Akmenės bendruomenės TAU. Seminaras 

Spalio 18 d. Seminaras Pajieslio bendruomenės centre

Spalio 17 d. Seminaras Rumšiškių lopšelyje-darželyje

Spalio 16 d. Seminaras Vilniaus lopšelyje-darželyje „Užupiukas" 

Spalio 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 27 d. Šakių savivaldybė. Seminaras socialiniams darbuotojams

Rugsėjo 25 d. Seminaras Trakų rajono Aukštadvario bibliotekoje

Rugsėjo 19 d. 16 val. Seminaras-diskusija Lietuvos „Žinijos" draugijoje

Rugsėjo 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugpjūčio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Liepos 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas   

Birželio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas   

Gegužės 11 d. Susitikimas Telšių apskrities sergančiųjų nervų-raumenų ligomis asociacijoje

Gegužės 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Balandžio 25 d. 13 val. Susitikimas Vilniaus vaikų lopšelyje-darželyje „Žolynėlis"

Balandžio 24 d. 11 val. Susitikimas Rumšiškių bibliotekoje

Balandžio 9 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Balandžio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 15 d. Seminaras Alytaus TAU. Jau trečią kartą  

Kovo 15 d. 11 val. Susitikimas Vilniaus privačioje gimnazijoje 

Kovo 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 5 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams

Vasario 22 d. 12 val. Susitikimas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje

Vasario 13 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Vasario 12 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Sausio 25 d. 15 val. Seminaras Šakių TAU

Sausio 23 d. 14 val. Seminaras Vilniaus MČTAU

Sausio 23 d. 12 val. Susitikimas  Petro Vileišio progimnazijoje

Sausio 8 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Sausio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

 

2017 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Gruodžio 8 d. 16 val. Alytaus TAU, seminaras

Gruodžio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Gruodžio 4 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams

Lapkričio 20 d. 12 val. Vilkaviškio TAU

Lapkričio 17 d. Lazdijų TAU, seminaras

Lapkričio 10 d. Seminaras darželių auklėtojoms

Lapkričio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 26 d. 16 val. Alytaus TAU, seminaras

Spalio 19 d. 17 val. Panevėžio Šiaurinė biblioteka, seminaras 

Spalio 19 d. 13 val. Panevėžio moterų pataisos namai, seminaras

Spalio 19 d. 9 val. Pasvalio r. bendruomenė, seminaras

Spalio 7–8 d. Klaipėdos apskr. išsėtinės sklerozės draugija, seminaras (Sveikatos centras „Energetikas", Šventoji)

Spalio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugsėjo 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugpjūčio 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Liepos 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Birželio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Gegužės 31 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Senjorų klubo narių susitikimas-diskusija

Gegužės 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Balandžio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Kovo 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Vasario 15 d. 11 val. Kauno Kartų namai

Vasario 10 d. Minsko Tarptautinė knygų mugė

Vasario 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Sausio 24 d. 11 val. Rūdiškių gimnazija, „Mano svajonė – 2016"

Sausio 23 d. 14 val. Pasvalio TAU

Sausio 16 d. Kauno r. TAU (Vilkija)

Sausio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

 

2016 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Sausio 4 d. susitikimas su Vilniaus inžinerinio licėjaus (buv. Vilniaus Mikalojaus Daukšos vid. mokykla) mokiniais

Sausio 14 d. 17.30 pokalbis-diskusija Lietuvos žurnalistų sąjungoje

Sausio 20 d. Klaipėdos r. TAU, Gargždai

Sausio 28 d. Kaišiadorių TAU (Žasliai)

Vasario 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Vasario 3 d. Šilalės TAU filialai

Vasario 17 d. Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ 

Vasario 9–13 d. dalyvavimas (pagal kvietimą) Tarptautiniame literatų simpoziume (Minskas) ir Tarptautinėje Minsko knygų mugėje (knygų pristatymai)

Kovo 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Kovo 15 d. 14 val. Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcis centras

Balandžio 12 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Balandžio 22 d. Rokiškio r. Juodupės gimnazija 

Gegužės 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Gegužės 12 d. 15 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, seminaras-diskusija abiturientams „Pozityvios drąsos ir ryžto pratybos“

Birželio 1 d. 13 val. knygos O. Voverienė „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė“ (leidykla „Trys žvaigždutės“) pristatymas, Kauno karininkų ramovė

Birželio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas  

Liepos 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugpjūčio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 21 d. Panevėžio „Vilties“ gimnazija, „Mano svajonė – 2016“

Rugsėjo 23 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazija, „Mano svajonė – 2016“

Rugsėjo 29 d. Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Rugsėjis (data tikslinama) Kupiškio r. Salamiesčio pagrindinė mokykla

Spalio 3 d. Jurbarko TAU

Spalio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 12 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, senjorų klubas 

Spalio 20 d. 10 val. Kaišiadorių r. Palomenės pagr. mokykla, „Mano svajonė – 2016“

Spalio 31 d. 10 val. Kaišiadorių TAU (Rumšiškės)

Spalio 31 d. 13 val. Pravieniškių kolonija, seminaras-diskusija

Spalio 31 d. 15 val. Pravieniškių kolonija, seminaras-diskusija su nuteistaisiais iki gyvos galvos 

Lapkričio 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 17 d. Molėtų TAU 

Lapkričio 21 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Lapkričio 22 d. 15 val. Palangos TAU

Gruodžio 14 d. 15 val. Kauno r. TAU (Domeikava)

Gruodžio 16 d. 13 val. Pravieniškių pataisos namai

 

 

 

 Seminaras Uliūnų UDC (Uliūnai, Panevėžio r.) 2019-03-22

uliunai_20190322_150359_burst02_2.jpg

 

 

 

 Seminaras Šakių TAU (2018-01-25)

sakiai_20180125_163623_2.jpg
Tai buvo ne seminaras, ne paskaita, o tikra pabendravimo šventė, kurioje pozityvumas pats atranda kelią į širdis.
Pirma iš dešinės – kūrybiškiausio fakulteto dekanė Daiva


 

 

 

Seminaras Alytaus TAU (rektorė Janina Ingelevičienė) (2017-10-26)

alytaus_tau_20171026_155007.jpg
Tikra bendravimo, pozityvumo paieškos šventė

 

alytaus_tau_padeka5.jpg


 

 

 

Seminaras-diskusija Palangos TAU (2016-11-22)

tau_palangos_20161122_150439.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Klaipėdos TAU (2016-11-21)

tau_klaipedos_20161121_165909.jpg

 

 

 

 

 

Jurbarko TAU mokslo metų atidarymas (2016-10-03)
Seminaras-diskusija „Minčių sveikata – daugiau nei sveikata“

jurbarko_tau_img_6762.jpg

 

 

 

 

Susitikimas su TAU klausytojais Šilalės Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje (2016-02-03)

silale_pagrindine_2.jpg

 

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Zarasų TAU (2015-12-11)

tau_img_5796.jpg 

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (2015-11-20)

tau_kedainiai_img_5743.jpg

 

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Šilalės TAU Laukuvos filiale (2015-11-17)

tau_laukuva_4.jpg

 

 


  

Seminaras-diskusija Pasvalio TAU (2015-10-20)

tau_pasvalio_img_5677.jpg

Jūsų atsiliepimai padeda ir man koreguoti seminarų akcentus. Esu labai dėkingas visiems, kurie komentuoja mūsų susitikimus.

Pagarbiai,
lektorius J. Laucius


Pasvalio TAU dalyvių atsiliepimai

Spalio 20 dieną dalyvavome paskaitoje-diskusijoje „Pozityvumo paieška kasdienybėje ir savyje". Lektorius – Jeronimas Laucius, rašytojas-pozityvistas.
Kokios mintys kilo? Manau, kad dauguma teiginių ir minčių tikrai buvo kažkur girdėtos, bet primirštos. Žmogus, deja, daug ką žino, bet ne visada savo žinias taiko gyvenime. Tikrai esame patyrę, kad pozityvus mąstymas neretai palengvina gyvenimą, padeda paprasčiau išspręsti atrodo sudėtingas problemas. Bet neretai pasiduodame emocijoms, o tik po to mastome.
Rašytojas padėjo dar kartą susimastyti apie tai, kad mes kiekvienoje nutikusioje blogybėje ar net tragedijoje galime įžvelgti kažką pozityvaus ir taip palengvinti ir praskaidrinti gyvenimą ne tik sau, bet ir aplinkiniams. To ir norėtųsi palinkėti ir sau ir visiems dalyvavusiems paskaitoje-diskusijoje.
Daug gerų minčių rasime ir knygelėse, kurių nemažai rašytojas atvežė ir išplatino su autografais. Tikiuosi, kad tokių ar panašių renginių bus daugiau.

Zita

 

Labas vakaras,
dalinuosi savo mintimis apie Jeronimo Lauciaus paskaitą-diskusiją „Pozityvumo paieška kasdienybėje ir savyje".
Lektorius, remdamasis asmenine patirtimi, aiškino, kodėl to reikia ir kaip tai pasiekti. Aptarė gyvenimo džiaugsmą slopinančius veiksnius, emocijų valdymo būdus ir „skydus" sielai apsaugoti.
Manau, ši paskaita bus žingsnis dvasinio tobulėjimo link.
Išskirsiu keletą man aktualesnių išvadų, kurias panaudosiu savo gyvenimo kokybei gerinti ir patarsiu kitiems:
– nebūtina visur įžvelgti gyvenimo prasmę – tiesiog gyvenk ir džiaukis;
– likimas gali tau padėti, jei pagausi jo siunčiamus signalus, stengsies ir būsi ryžtingas;
– kiekvieną tobulėjimo veiksmą atlik nuoširdžiai ir įsigilinęs;
– vien žiniomis gyvenimo kokybės nepagerinsi – turi jas atsirinkti, pritaikyti sau, jomis naudotis ir pamokyti kitus;
– nebijok realybės, o stenkis ją pažinti ir pamilti;
– kiekvienoje nesėkmėje, įvertinus ją iš laiko pozicijų, galima surasti pozityvumo – gal tai bus nauja patirtis, nauja pamoka ar pasiryžimas naujam žingsniui...
– kelyje sėkmės link „mintys valdo žvilgsnius, žvilgsniai formuoja požiūrį, požiūris lemia beveik viską" neįsileisk neigiamų elementų;
– įsisąmonink emocijų valdymo principus ir sielos „skydus", surask sau tinkančius ir mokykis jais pasinaudoti;
– kaip laukiniai gyvūnai turi kelis mitybos šaltinius, taip ir mes turim susirasti kelis būdus savo tikslui pasiekti, kelias atramas ištikus dvasinei krizei;
– skirk laiko pabūti su savimi – tai gali būti sėkmės vizualizacija, malonių žmonių ar jų poelgių, vietų prisiminimas, atpalaiduojančios muzikos klausymas.

Pagarbiai – Vida

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Lietuvos sporto ir sveikatinimo TAU (2015-05-18)

lss_img_5134.jpg 

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Mažeikių TAU (2014-10-22)

tau_mazeikiu_dscn0389.jpg

 

 

 

 

 

Jurbarko TAU mokslo metų atidarymas (2014-10-01)
Seminaras-diskusija „Homoterapija: žmogaus rūpestis žmogumi“. Lektorius J. Laucius

tau_jurbarko_img_3801.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Marijampolės TAU (2014-02-17)

Akimirkos iš nuotaikingo seminaro-diskusijos

seminaras_marijamp_20140217_154925.jpg

 

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Kazlų Rūdos TAU (2014-02-17)

Vakarinis seminaras-diskusija

seminaras_kazlu_ruda_20140217_185548.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Kauno TAU Kėdainių filiale (2014-03-03)

seminaras_kedainiu_tau_dscn1129.jpgseminaras_kedainiu_tau_dscn1138.jpg

 

KIEKVIENAS GALI BŪTI LAIMINGAS!

Tuo įsitikinęs rašytojas, žurnalistas ir pozityvistas Jeronimas Laucius, pirmadienį Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre susitikęs su Kėdainių Trečiojo amžiaus universiteto studentais. Čia jis senjorams skaitė paskaitą apie pozityvaus tikslo siekimo būdus, pristatė savos kūrybos knygeles, skatinančias eiti pozityvių pokyčių keliu.
Paklaustas, kodėl nusprendęs keliauti po Lietuvą ir skaityti įvairaus amžiaus žmonėms paskaitas apie pozityvaus gyvenimo būdo svarbą, J. Laucius pažymėjo, kad jį tai daryti skatina esama situacija Lietuvoje, kuri anaiptol nėra gera.
„Lietuvoje daugiausia iš Europos Sąjungos šalių naudojama antidepresantų, pas mus daugiausia pasaulyje savižudybių, daugiausia kalinių, mokyklose daugiausia patyčių, daugiausia žmonių žūva keliuose, esame liūdniausi, kas trečias žmogus lankosi pas psichologus, plinta alkoholizmas, narkomanija ir t. t. Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos statistiką, vienas, sergantis priklausomybės ligomis, veikia septynis aplinkinius žmones. Vadinasi, mes gyvename negatyvumo, depresijos, žmogiškųjų ryšių praradimo, emocinio alkio fone", – įsitikinęs rašytojas pozityvistas. Norėdamas tokią situaciją bent kiek pakeisti į gerąją pusę, jis jau dvidešimt metų ne tik gilinasi į pozityvumo šaknų paieškas, bet ir važinėja po Lietuvą  skaitydamas žmonėms paskaitas apie pozityvumo naudą bei įvairiausius būdus, kaip pasijusti darniu ir harmoningu visuomenės nariu.

Išleido ir knygų seriją
„Savo paskaitose aš skatinu žmogų laikytis psichologinės, minčių higienos. Kaip privalu kasdien plautis rankas, taip kasdien turime rūpintis ir savo mintimis, emocijomis – turime stengtis jas palaikyti švarias ir pozityvias. Tai turi būti kasdieninis žmogaus rūpestis savimi, tačiau privalu į tai įtraukti ir artimiausią mus supančią aplinką – šeimą, mokyklą, universitetą", – kalbėjo J. Laucius ir pridūrė, kad nevalia pamiršti ir knygų.
Biblioterapinė pagalba yra viena veiksmingiausių priemonių norint pasveikti sergant depresija, užėjus slogučiui. Šiam tikslui rašytojas yra parengęs ir išleidęs gausybę knygelių vaikams ir suaugusiems.
„Pastaruosius metus, ieškodamas esminių negatyvumo išvengimo priežasčių ir gyvenimo pozityvumo paieškos, kartu su psichoterapeutu A. Alekseičiku bendravau su depresija sergančiais ligoniais jo vedamų grupinių seminarų metu. Pagal tai išleidau knygas „Laiškai iš Vasaros 5" ir „Atsisveikinu su depresija". Sveikatos ministerija įsigijo 300  knygos „Atsisveikinu su depresija" egzempliorių, kaip efektyvią priemonę propaguoti pozityvaus mąstymo galią, dvasinę sveikatą, žmonių savivertę. 2014 m. išleista knyga „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo. Pamąstymai apie dvasinę sveikatą" (kartu su psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku ir prof. habil. dr. Vilija Targamadze)", – sakė rašytojas J. Laucius.

Siūlo žvelgti giliau ir plačiau
Pastaruoju metu yra sukurta per 70 emocijų valdymui skirtų modelių.
„Svarbiausia - matykim esmę, o ne smulkmenas. Juk dažniausiai žiūrime sau po kojomis, žemyn, nematom visko tiek daug aplinkui. Nekreipkim dėmesio į smulkmenas - matykim visumą ir eikim į šviesią gyvenimo pusę. Rūpinkimės ir stenkimės palaikyti stabilų ir sveiką psichologinį klimatą. Mes visi esame  pripratę prie negatyvumo – pykti, visus keiksnoti. Ir tuomet nebematom savęs, mat dažniausiai patys tampame viso to ašimi", – kalbėjo J. Laucius ir pridūrė, kad svarbu ugdyti ir kūrybiškumą.
„Mes neskatinam kūrybiškumo, o juk visa tai su pozityvumu eina vienoje eilėje. Pavyzdžiui, vaikas mokyklą baigė vienais dešimtukais – tokį aš vadinu „žinių storuliu" – jo galva prikimšta įvairių teorinių žinių, tačiau siela – tuščia. Tada dažnai atsitinka, kad žmogus pasimeta ir nueina ne tais keliais", – kalbėjo pašnekovas. Todėl jis įsitikinęs, kad pozityvumą ir kūrybiškumą privalu ugdyti jau nuo mažiausių dienų vaikų darželiuose, mokyklose.
„Šiuo metu kuriu psichologinės higienos pagrindų gaires  vaikų darželiams, mat man gana neramu, kad apie pozityvumą visai nekalbama nuo pat mažų dienų. Tačiau man labai malonu, kad susitikimuose su manimi gausiai dalyvauja pagyvenę žmonės. Tikiuosi, kad jie išgirstas žinias perduos savo  vaikams ir anūkams", – šypsojosi lektorius. Kartu jis pridūrė pasigendąs dėmesio ir palaikymo šių idėjų skaidoje bei propagavime aukščiausiuoju, valstybiniu lygmeniu.

Planuose – Pozityvistų klubas
Paklaustas, ar lengva būti pozityvistu šiuolaikiniame pasaulyje, J. Laucius sakė tiesiog gyvenantis džiaugsme ir ramybėje.
„Ar lengva būti pozityvistu? Visų pirma man malonu važinėti po Lietuvą ir susitikinėti su žmonėmis. Nesvarbu, kad kartais nesumoka, kad tenka sugaišti nemažai laiko ir apleisti leidyklos „Trys žvaigždutės" veiklą. Bet man ypač malonu, kuomet pasiveja padėkos skambučiai, prie manęs plūsta dėkingi žmonės po seminarų ir susitikimų. Aš moralinį pelną gaunu didžiulį, o tai man ir teikia didžiausią gyvenimo džiaugsmą, – sakė pozityvistas, seminarus ir susitikimus organizuojantis visoje Lietuvoje. Tikiuosi, kad ilgainiui atsiras vis daugiau pozityvizmo pasekėjų, todėl mano ateities planuose jau formuojasi Pozityvistų klubo vizija. Klube susiburs visi, kuriems nesvetimos laimingo ir optimistiško gyvenimo idėjos", – sakė J. Laucius.

Vaida Masilionytė
„Kėdainių mugės" korespondentė


 

 
 
     
 

UAB „Trys žvaigždutės"
Kalvarijų g. 134-42, LT-08209 Vilnius, tel. 8 687 75147
El.p. JeronimasL@gmail.com