2018-12-18, Antradienis
En   Ru  
Kūryba. Leidyba
Leidyklos vadovas-rašytojas
Pozityvistų klubas
Medžio ir žmogaus virsmas
Įkvėpti vėjo ir dangaus
Kaip pasikrauti gyvenimo energija
Veikianti Minčių klinika
Energetiniai negatyvumo valymo kursai
Sukurk save. Egoterapija
Seminarai-diskusijos
Trečiojo amžiaus universitetai
Aleksandras Alekseičikas... Dėl savęs, tavęs, nesvetimo
Neišeik iš gyvenimo
Turi mintį – turėk knygą
Kaip Kalėdinė dovana
Plakatai
Savivaldybių vadovams
Žmogaus sauga
Visuomenės sveikatos centrams
Atsargus – tai ir saugus
Bendravimas su bibliotekomis
Pradinių klasių mokytojams
Renginiai mokyklose
Iš naujų knygų
Naujienos. Renginiai. Skelbimai
Pokemon go prizai
Įdomiausi laiškai
Lietuvai pagražinti draugijos Vilniaus skyrius
Darželių auklėtojoms, mokytojams. Seminarai
Mano svajonė
Jalsa Salana
Kontaktai
     
  Su knyga „Įkvėpti vėjo ir dangaus“ – į meilės ir aistros glėbį
Seminarai-diskusijos

 

APIE POZITYVUMO SEMINARŲ (NE)REIKALINGUMĄ

JEI KVIEČIATE MANE VESTI PAS JUS POZITYVUMO SEMINARĄ – VADINASI, ŽINOTE,KAD JIE  ŽMONĖMS YRA REIKALINGI.

JEI ABEJOJATE, AR POZITYVUMO SEMINARAI REIKALINGI – VADINASI, JIE LABAI JUMS REIKALINGI.

JEI ESATE ĮSITIKINĘ, KAD POZITYVUMO SEMINARAI VISAI  NEREIKALINGI – VADINASI, JUMS SEMINARAI LABIAUSIAI REIKALINGI.

 

 

 

NAUJAUSI SEMINARAI 

 

Seminaras Ėriškių bendruomenėje (2018-11-27)

eriskes_20181127_140122m.jpg

PRO ČIČINSKO KALNĄ Į ĖRIŠKIŲ GLĖBĮ

Saulėtą lapkričio 27 dieną Panevėžio rajono švietimo centro kvietimu Ėriškių kultūros centre susitikau su Ėriškių bendruomenės nariais. Šis susitikimas ypatingas tuo, kad pakeliui turėjau progą pasigrožėti garsiu Čičinsko kalnu, ant kurio kartu su Ramygalos vidurinės mokyklos turistų būrelio mokiniais prieš pusę amžiaus teko net nakvoti. Prisiminimai visada praturtina.
Šis seminaras liko įsimintinas dar ir tuo, kad į jį atvyko Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas (nuotraukoje – pirmoje eilėje centre). Man visada malonu, kai seminaruose dalyvauja mokyklų vadovai, bet būtent Ramygalos mokytojai mane išlydėjo į kūrybos, pozityvumo, gyvenimo pažinimo kelią...
Viso seminaro metu galėjau pro langą grožėtis atvirukiškais Ėriškių kaimo (norėtųsi rašyti – miesto) vaizdais, jaunatviškos energijos senjorų veidais. Dalinomės mintimis apie gyvenimo energiją, žmogaus energetiką, pozityvumą, apie gyvenimą, kurį kuriame patys.
Deja, kaip žinia, kažkur vis tiek nemažai dar yra piktuoliškų čičinskų.
Matote juos savo tarpe, sėjančius aplink save pyktį - renkime kartu pozityvumo paieškos, meilės gyvenimui seminarus, susitikimus...

 

 

 

Seminaras Švenčionių TAU (2018-11-20)

svencionys_20181120_114036m.jpg

ŠVENČIONIŲ ENERGETIKA

Daug metų Švenčionių miestą tik pravažiuodavau, o lapkričio 20 d. čia likau visai dienai. Rajono švietimo pagalbos tarnybos kvietimu susitikau su mielai nusiteikusiais Švenčionių gyventojais net dviejuose seminaruose. Besidalindami žmogiškąja minčių, emocijų energija ieškojome būdų, kaip pasikrauti gamtos, pasitikėjimo savimi energija, ieškojome teikiančių stiprybės dvasinės energijos šaltinių.
Jei pozityviai nusiteikę pažvelgsite į šią nuotrauką - ir jūs gausite papildomą energetinį impulsą. Sėkmės!
O aš su nauja energija ruošiuosi susitikimui lapkričio 28 d. su Panevėžio rajono Ėriškių bendruomene. Juk Ėriškės visai šalia mano gimtinės...

 

 

Seminaras Alytaus TAU (2018-11-16)

alytaus_tau_20181116_171707m.jpg

KETURI SUSITIKIMAI – ŠIMTAS DRAUGŲ IR TŪKSTANTIS DŽIAUGSMŲ

Šiais metais su pozityviai nusiteikusiais Alytaus Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais, vadovaujamais nenuilstamosios Janinos Ingelevičienės, susitikau jau ketvirtą kartą. Tačiau ir dabar – lapkričio 16 dieną – salė buvo pilnutėlė. Kartu bandėme pasikrauti gyvenimo energija, kuri lemia ne tik gerą nuotaiką, bet ir dvasinę bei fizinę sveikatą. Tai ypatingai svarbu mūsų dabartinėmis sąlygomis, kai mus supa įsismarkavęs gyvenimo tempas, kai sėkmė pasiekiama tik turint būtinos tam energijos, kai tenka mokytis bendrauti veikiant konkurencijos dėsniams...
Aš jau ilgą laiką gilinausi į tą aktualią temą, apie tai rašiau knygoje „Pats atsisveikinu su depresija", todėl diskusija vyko remiantis šia knyga, kurios iškart pritrūko. Jei alytiškiai nori skaityti, vadinasi - jie pratęs energetinių minčių paiešką.
Kai susitiksim penktą kartą, neabejoju, kad visi būsime pakilę į dar aukštesnį energetinį lygį.
Iki pasimatymo, pozityvieji alytiškiai. Aš ruošiuosi naujiems susitikimams Švenčionyse, Ėriškėse, stengsiuosi išpildyti kiekvieną bendruomenės, Trečiojo amžiaus universiteto, mokyklos kvietimą.

 

 

 

 

 

 

IR VIENA MINTIS GALI PAKEISTI TAVO GYVENIMĄ. APIE SEMINARŲ PRASMĘ

SEMINARŲ METU mes dalinamės būtent tik  tomis gyvenimiškomis mintimis, kuriuos gali įtakoti naujus atradimus, naujus sprendimus, kuriuos gali paskatinti labiau pažinti, pamilti save, atrasti naujas galimybes. 

Nagrinėjame, kaip IŠSAUGOTI IR NAUDOTIS GYVENIMO ENERGIJA, KAS LEMIA GYVENIMO ENERGIJOS PRARADIMĄ, KAIP PASIRINKTI ĮSITIKINIMUS ir t. t. Diskutuojame, kuo gali mums padėti SVEIKATOS POKALBIAI SU LIGA, EMOCIJŲ VALDYMO PRINCIPAI, NAKTIES TERAPIJA (naktis – dienos ligų slaugytoja ir gydytoja), EGOTERAPIJA – rūpestis savimi, kad galėtum padėti kitiems ir kitomis temomis.

Tas temas diktuoja ir pats gyvenimas, jo permainos ir susitikimų metu jūsų užduoti klausimai.

Norintys gilintis į sveikatingumo, dvasinės stiprybės temas galės pratęsti savo ieškojimus skaitydami psichoterapines autorines knygas, kurių konsultantas yra gydytojas psichoterapeutas Aleksandras ALEKSEIČIKAS

 

 

 

skelbimas_pozityvumo_paieska_gyvenimo_energija_m.jpg

 

 

 

 

plunge_nervu_raumenu_kk.jpg

 

 

Seminaras-diskusija Lietuvos „Žinijos“ draugijoje tema „Kaip įveikti emocinę tinginystę“.
Susitikime – ir Jūsų nuotaika taps panaši.

pk_20170801_180449.jpg 

 

 

Mieli seminarų-diskusijų klausytojai, pozityvumo pokyčių ieškotojai

Šį rudenį ypač akcentuosiu tai, kas yra aktualiausia, kokios temos reikalingiausios, kad mes būtume nusiteikę kuo pozityviau, kad tai stiprintų mūsų dvasinę ir fizinę sveikatą, padėtų pažinti savo ir gyvenimo teikiamas galimybes.

Pagrindinės 2018 metų rudens-žiemos temos:

1.       Kaip pasikrauti ir naudotis gyvenimo energija.

2.       Egoterapija – rūpestis savimi, kad galėtum padėti kitiems.

3.       Minčių sveikata – daugiau nei sveikata.

4.       Sveikatos pokalbiai su liga.

5.       Kaip prisijaukinti gyvenimo realybę.

6.       Kaip pasirinkti emocijų dietą.

7.       Kas lemia gyvenimo energijos praradimą.

8.       Kaip pasirinkti įsitikinimus.

9.       Praktiniai pozityvumo energijos pratimai.

10.   Sveikatingumo, dvasinės stiprybės tema autorinėse knygose (konsultantas gydytojas psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas).

Tas gyvenimo energetines temas man padiktavo ir mūsų gyvenimo pokyčiai, ir patys seminarų klausytojai. Seminarų metu aptariamos egoterapinės ir psichoterapinės knygos, kurias parašiau konsultuodamasis su žinomu gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku ir eilę metų stebėdamas, analizuodamas jo gydomų (Vasaros 5 ligoninė) nuo depresijos pacientų patekimo į liūdesio, depresijos spąstus, o svarbiausia, sugrįžimo į dvasinės stiprybės ir sveikatos kelius bei būdus. Tai knygos „Pats atsisveikinu su depresija", „Laiškai iš Vasaros 5", „Dėl savęs, Tavęs, nesvetimo", „Jei Tau pasaulis šaltas - sušildyk jį", „Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi".

Pozityvumo tematikos knygos „Tu vienintelis esi", „Tu vienintelis turi", „Tu vienintelis gali", „Prisijaukinti stebuklai", „Minčių klinika" ir kt. skirtos savianalizei, dvasiniam susikaupimui, vidinės energijos stiprinimui.

Kaip rodo praktika, 2–3 valandų seminarai, individualūs pokalbiai, egoterapinės, psichoterapinės tematikos knygos taip pat gali būti pozityviais impulsais plėsti savo minčių horizontą, ieškoti naujų savo vidinių jėgų, atrasti savyje ir realybėje daugiau pozityvių vertybių, su kuriomis žmogus galėtų lengviau įveikti gyvenimo iššūkius, tarpusavio bendravimo problemas. Seminarų kaina: 130–230 Eur (priklausomai nuo atstumo). Kartais bendruomenės pasikviečia ir kaimynines bendruomenes, kitas organizacijas ir t. t.).

Jei panorėsite surengti POZITYVUMO - GYVENIMO ENERGIJOS PAIEŠKA REALYBĖJE IR SAVYJE seminarą, aš visada būsiu pasirengęs su Jumis derinti susitikimo datą, aptarti visus kitus seminaro pravedimo Jūsų bendruomenėje klausimus.

Dėl susitikimo pasikalbėkime tel. 8 687 75147, susirašinėkime el. paštu JeronimasL@gmail.com. Sužinoti daugiau apie seminarus galite mūsų internetinėje svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt (skyreliai „Seminarai-diskusijos", „Kaip pasikrauti gyvenimo energija", „Sveikatos pokalbiai su liga", „Pozityvistų klubas" ir kt.).

Viena iš mano pozityviosios energetikos minčių: Jei tuo metu, kai ateina senatvė, žmogus būna kažkuo pozityviai užsiėmęs, tai senatvė kantriai ir mandagiai palaukia, kol tas žmogus atsilaisvins.

Mūsų rekvizitai išankstiniam apmokėjimui: UAB „Trys žvaigždutės", įmonės kodas 122613882, AB SEB bankas, atsiskaitomoji sąskaita LT28 7044 0600 0104 8455.

Linkiu sėkmės ir pozityvios energijos visiems Jūsų bendruomenės nariams.


Pagarbiai,
Pozityvistų klubo Lietuvos „Žinijos" draugijoje steigėjas ir lektorius, rašytojas-pozityvistas
Jeronimas Laucius

 

s_aukso_valanda.jpg

 

 

s_ryto_energijos_dovana2.jpg

 

 

issetines_sklerozes_seminaras_ 2017.jpg

issetines_20171008_140829.jpg
Seminaro metu vyravo nuoširdi, kūrybiška atmosfera.
Kartu ieškojome pozityvumo teikiamos sveikatos galios

issetines_padeka.jpg

 

 

Iš seminarų metu aptariamų temų

Bendravimas kaip terapija   

Pasitikėjimas savimi – energijos generatorius

Ryžtas – veiklos karalius

Emocijų valdymas

Vienatvė – ne aklavietė

Įsitikinimai – ne priesaika

Gyvenimo prasmė – gyvenimas

Aš – kūrinys ir kūrėjas

Priešai – kitokie draugai

Baimė – tik šešėlis

Mistika – tik pozityvioji

Aš – minčių tarnas ar valdovas?

Nuo skyrybų slenksčio – vėl į namus

Kaltę palikite saugoti praeičiai

Likimas – gyvenimo bendrakeleivis

Pozityvumas – raktas nuo sveikatos skrynios

Neatrasti pozityvumo lobiai

Pokalbiai su liga kaip su viešnia

Gyventi gyvenimą. Gyventi gyvenimu

Sėkmės kasdieniai rūbai

Liga – kvalifikacijos kėlimo kursai (pagal A. Alekseičiką)

Atsisveikinu su depresija (pagal A. Alekseičiką)

Malda – sielos kalba

Tikėjimo jėga

Mokymasis. Pažinimas (sunkusis, kartusis, lengvasis)

Žinau – ar tik esu žinių storulis?

Ginčų olimpiada: kas laimėtojai?

Homoterapija – žmogaus rūpestis žmogumi

Savivertė su pozityvumo raktu

Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi (pagal A. Alekseičiką)

Biblioterapinė literatūra

Dvasinės sveikatos knygos (iš Vasaros 5 istorijų)

 

 

pk_skelbimas_sausio_2019.jpg

 

 

2019 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Gegužės 24 d. Seminaras Šilutės r. Vainuto bibliotekoje 

Vasario 12 d. Seminaras Elektrėnų TAU 

Sausio 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

2018 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Data derinama. Vilniaus l/d „Žirniukas", „Pabiručiai", „Žilvinėlis"

Gruodžio 19 d. Seminaras Viekšnių lopšelyje-darželyje „Liepaitė" 

Gruodžio 6 d. Seminaras Molėtų TAU 

Gruodžio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 27 d. Seminaras Ėriškių bendruomenėje

Lapkričio 20 d. Seminaras Švenčionių TAU

Lapkričio 16 d. Seminaras Alytaus TAU

Lapkričio 15 d. Pranešimas  Zarasų r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Konferencijoje kultūros srities specialistams „Jaučiuosi saugus" 

Lapkričio 14 d. Susitikimas su Telšių r. Luokės bendruomene

Lapkričio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 25 d. 14 val. Klaipėdos rajono TAU (Gargždai). Seminaras 

Spalio 24 d. 17 val. Panevėžio TAU. Seminaras

Spalio 23 d. 12 val. Akmenės bendruomenės TAU. Seminaras 

Spalio 18 d. Seminaras Pajieslio bendruomenės centre

Spalio 17 d. Seminaras Rumšiškių lopšelyje-darželyje

Spalio 16 d. Seminaras Vilniaus lopšelyje-darželyje „Užupiukas" 

Spalio 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 27 d. Šakių savivaldybė. Seminaras socialiniams darbuotojams

Rugsėjo 25 d. Seminaras Trakų rajono Aukštadvario bibliotekoje

Rugsėjo 19 d. 16 val. Seminaras-diskusija Lietuvos „Žinijos" draugijoje

Rugsėjo 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugpjūčio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Liepos 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas   

Birželio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas   

Gegužės 11 d. Susitikimas Telšių apskrities sergančiųjų nervų-raumenų ligomis asociacijoje

Gegužės 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Balandžio 25 d. 13 val. Susitikimas Vilniaus vaikų lopšelyje-darželyje „Žolynėlis"

Balandžio 24 d. 11 val. Susitikimas Rumšiškių bibliotekoje

Balandžio 9 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Balandžio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 15 d. Seminaras Alytaus TAU. Jau trečią kartą  

Kovo 15 d. 11 val. Susitikimas Vilniaus privačioje gimnazijoje 

Kovo 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 5 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams

Vasario 22 d. 12 val. Susitikimas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje

Vasario 13 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Vasario 12 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Sausio 25 d. 15 val. Seminaras Šakių TAU

Sausio 23 d. 14 val. Seminaras Vilniaus MČTAU

Sausio 23 d. 12 val. Susitikimas  Petro Vileišio progimnazijoje

Sausio 8 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Sausio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

2017 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Gruodžio 8 d. 16 val. Alytaus TAU, seminaras

Gruodžio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Gruodžio 4 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams

Lapkričio 20 d. 12 val. Vilkaviškio TAU

Lapkričio 17 d. Lazdijų TAU, seminaras

Lapkričio 10 d. Seminaras darželių auklėtojoms

Lapkričio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 26 d. 16 val. Alytaus TAU, seminaras

Spalio 19 d. 17 val. Panevėžio Šiaurinė biblioteka, seminaras 

Spalio 19 d. 13 val. Panevėžio moterų pataisos namai, seminaras

Spalio 19 d. 9 val. Pasvalio r. bendruomenė, seminaras

Spalio 7–8 d. Klaipėdos apskr. išsėtinės sklerozės draugija, seminaras (Sveikatos centras „Energetikas", Šventoji)

Spalio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugsėjo 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugpjūčio 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Liepos 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Birželio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Gegužės 31 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Senjorų klubo narių susitikimas-diskusija

Gegužės 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Balandžio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Kovo 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Vasario 15 d. 11 val. Kauno Kartų namai

Vasario 10 d. Minsko Tarptautinė knygų mugė

Vasario 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Sausio 24 d. 11 val. Rūdiškių gimnazija, „Mano svajonė – 2016"

Sausio 23 d. 14 val. Pasvalio TAU

Sausio 16 d. Kauno r. TAU (Vilkija)

Sausio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

2016 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Sausio 4 d. susitikimas su Vilniaus inžinerinio licėjaus (buv. Vilniaus Mikalojaus Daukšos vid. mokykla) mokiniais

Sausio 14 d. 17.30 pokalbis-diskusija Lietuvos žurnalistų sąjungoje

Sausio 20 d. Klaipėdos r. TAU, Gargždai

Sausio 28 d. Kaišiadorių TAU (Žasliai)

Vasario 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Vasario 3 d. Šilalės TAU filialai

Vasario 17 d. Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ 

Vasario 9–13 d. dalyvavimas (pagal kvietimą) Tarptautiniame literatų simpoziume (Minskas) ir Tarptautinėje Minsko knygų mugėje (knygų pristatymai)

Kovo 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Kovo 15 d. 14 val. Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcis centras

Balandžio 12 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Balandžio 22 d. Rokiškio r. Juodupės gimnazija 

Gegužės 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Gegužės 12 d. 15 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, seminaras-diskusija abiturientams „Pozityvios drąsos ir ryžto pratybos“

Birželio 1 d. 13 val. knygos O. Voverienė „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė“ (leidykla „Trys žvaigždutės“) pristatymas, Kauno karininkų ramovė 

Birželio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas  

Liepos 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugpjūčio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 21 d. Panevėžio „Vilties“ gimnazija, „Mano svajonė – 2016“

Rugsėjo 23 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazija, „Mano svajonė – 2016“

Rugsėjo 29 d. Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Rugsėjis (data tikslinama) Kupiškio r. Salamiesčio pagrindinė mokykla

Spalio 3 d. Jurbarko TAU

Spalio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 12 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, senjorų klubas 

Spalio 20 d. 10 val. Kaišiadorių r. Palomenės pagr. mokykla, „Mano svajonė – 2016“

Spalio 25 d. 10 val. Kauno Martyno Mažvydo pagr. mokykla, „Mano svajonė – 2016“ 

Spalio 31 d. 10 val. Kaišiadorių TAU (Rumšiškės)

Spalio 31 d. 13 val. Pravieniškių kolonija, seminaras-diskusija

Spalio 31 d. 15 val. Pravieniškių kolonija, seminaras-diskusija su nuteistaisiais iki gyvos galvos 

Lapkričio 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 17 d. Molėtų TAU 

Lapkričio 21 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Lapkričio 22 d. 15 val. Palangos TAU

Gruodžio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Gruodžio 14 d. 15 val. Kauno r. TAU (Domeikava)

Gruodžio 16 d. 13 val. Pravieniškių pataisos namai

 


 

 

 

POZITYVUMO PAIEŠKOS IR ATRADIMO PRINCIPAI

Gyvenimo pozityvumo paieška prilygsta aukso ieškotojams.
Jei gyveni ir nesijauti laimingas – vadinasi, negyveni.

Gyvenkime su POZITYVUMO ATRADIMAIS. Jų dar daug neatrasta

 

MĄSTYMAS – TAI DIALOGAS

Oro prognozės principas (Tu turi) Pagal sinoptikų duomenis rytoj, kaip ir šiandien, oro visiems užteks. Kvėpuokite (vadinasi, gyvenkite) laisvai, džiugiai ir visai nemokamai.

 Nebaigtos simfonijos principas

Pirmumo teisės principas (Ateitis – tai mintis)

Ponio principas

Asmens sargybinio principas

Maldos įasmeninimo principas

Ginkluoto ryžtu principas

Šilutės principas

„Ką turi laimingiausieji, turi ir tu“ principas (Jei Tau sunku)

Montenio principas

Trijų emocinių skydų principas

Trijų sėkmių (nekeisti–keisti) principas

Mano reikia principas

Pykčio (vergo) principas (Montenis)

 „Taip ir žinojau“ principas

Žvalgo principas

Muilo burbulų principas

Gerų genų principas

Laiko konvertavimo principas

Vyno neskaitymo principas

 Einšteino principas

Daug mažame principas

Tituluotos kvailystės principas

Žodynėlio principas

 Likimo paramos principas

Aukso ieškotojų principas

 Aukso smiltelės (rožės) principas

Džiaugsmo rezervo panaudojimo principas

„Tankų neplauna“ principas

Kur bagažas?“ principas

Turgenevo principas

Emocijų aritmetikos principas

 

ŽMOGUS – SAVE KURIANTI BŪTYBĖ

Pirmumo teisės principas (Ateitis – tai mintis)

Šiandien dar toks principas

Dvylikto vagonėlio principas

Netobulo pasaulio principas

Pusiau prietaringas principas

Stogdengio principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Dramblys – be namų“ principas

Balos peršokimo principas

„Lietus man“ principas

Ginčo laimėtojo principas

Bėgančio virš vandens principas

Artojo principas

Diktofono principas

Asmens sargybinio principas

Liekanos visumos principas

Dvigubo čia principas

Prakiurusios kameros principas

Rezonanso principas

Reverso principas

Sidabrinių šaukštų principas

Dviejų konstitucijų principas

Atėjo svečias principas (energijos atradimo)

Čia čia skauda principas

Purtyti reikia principas

Vaizdinių įkvėpimo principas

Autošaltkalvio principas

Pianisto rankų principas

Lentos nuvalymo principas

Sokrato principas

Mažos–didelės nuodėmės principas

Napoleono principas

Hiltono principas

T. Edisono principas (sėkmės kasdieniai rūbai)

E. Obrazcovos principas

 Dūžtančių žaislų principas

 Balto lapo stebuklo principas

Buldozerininko žvilgsnio principas

 

GYVENIMAS MOKO

Ligoninėje geriau principas

Don Chose principas

Karališkas principas

Gyvenimo tilto atramų principas

Šiandien (ne) šventė principas

 Laužo užgesinimo principas

Vagono atkabinimo principas

Upės dugno išvalymo principas

 Pašventintų sėklų principas

Antrojo varianto principas

Pripratimo principas

„Mano reikia“ principas

Žilėno principas

Rūpestėlio (antikos piemenų) principas

 

IŠ AUTORINIŲ KNYGŲ

 Einšteino principas (Prisijaukinti stebuklai)

Rachmaninovo principas (Prisijaukinti stebuklai)

Palangos rakto principas (Prisijaukinti stebuklai)

Durys užsidaro principas (pasąmonės) (Prisijaukinti stebuklai)

Termometro principas (Prisijaukinti stebuklai)

Jubiliejinių žvakių principas (Tu vienintelis turi)

Enter-Delete principas (Tu vienintelis turi)

Uždrausto dangaus principas (Tu vienintelis turi)

Įsibėgėjimo principas (Tu vienintelis gali)

Kliūties principas (Jei tau sunku)

Skausmo principas (Jei tau sunku, Dėl savęs, tavęs, nesvetimo)

Laiko vežimo principas (Jei tau sunku)

Talismano principas (Jei tau sunku)

Pažaisk gyvenimą principas (Jei tau sunku)

 Keršto principas (Jei tau sunku)

 Pakelės principas (Jei tau sunku)

Prisiminimų principas (Jei tau sunku)

Maldos principas (Jei tau sunku)

Atmeditavimo principas (Atsisveikinu su depresija)

Antro gyvenimo principas (Atsisveikinu su depresija)

Paryžiaus principas (Atsisveikinu su depresija)

Aūūū principas (Tu vienintelis gali)

Dviejų šulinių principas (Tu vienintelis gali)

Tavo žingsnio principas (Ateitis – tai mintis)

Pirmumo teisės principas (Ateitis – tai mintis)

Žiūriu pro langą principas

Turime tik baseiną principas (Ateitis – tai mintis)

Stebuklo principas (Jei tau sunku)

Vaiduoklių principas (Jei tau sunku)

Baltojo metraštininko principas (Jei tau sunku)

Ugniagesio principas

Miško pirkėjo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Džiaugsmo bangos principas (Prisijaukinti stebuklai)

Nekeisti, ko negalima principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Oi, koks sunkus gyvenimas“ principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Dieviškos kūrybos principas

1 proc. turtingųjų principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Rankų tirpimo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Aleksandro Grino principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Kilmės principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Mąstymo – dialogo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Lisabonos principas

Priėmimo-perdavimo akto principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Sibiro šamanų principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Džiaugsmo bangos principas (Prisijaukinti stebuklai)

Kirtimų principas (Prisijaukinti stebuklai)

Atkovoto kaulo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Galva – ne skrandis“ principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Nemeilės nemeilei principas

Adatos šieno kupetoje principas

Arklių lenktynių principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Depresijos dovanos principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Džiaugsmomačio principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Betvarkės principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Sausumos laivų kapitonai“ principas (Tu vienintelis gali)

Būtinybės principas (Flogistonas....)


 

 

 

 

SUSITIKIMO-RENGINIO SCENARIJUS (pavyzdys)

 

I. KVIETIMAS

juodupe_kvietimas2.jpg

 

II. MANO PASIŪLYMAI DĖL RENGINIO JUODUPĖS GIMNAZIJOJE
tai tinka visoms mokykloms, kurios norėtų susitikimo

1. Bendravimas su mokiniais (kalbėsiu apie kūrybą ir kūrybiškumą, apie tuos lobius, kuriuos galima rasti knygose, apie savo knygų temas).

2. Pokalbis su mokytojais, bibliotekininkais (gali būti ir iš kitų mokyklų). Tema: „Pozityvumo (gyvenimo džiaugsmo ir prasmės) paieška realybėje ir savyje. Ta tema vedu seminarus. Yra metodinė medžiaga ir literatūra. Būtų gerai, jei galėčiau demonstruoti schemas ir grafikus.

3. Knygos mokiniams. Biblioterapinės knygos „Tu vienintelis esi", „Tu vienintelis gali", „Tu vienintelis turi" ir kt. Psichoterapinės (dvasinės sveikatos) knygos (konsultantas gydytojas psichoterapeutas A. Alekseičikas) „Atsisveikinu su depresija" „Dėl savęs, Tavęs, nesvetimo" ir kt.

4. Mielai atsakysiu į visus mokinių ar mokytojų klausimus. Jei atsiųstumėte klausimus iš anksto el. paštu JeronimasL@gmail.com, pasiruoščiau detaliau ir išsamiau.

MAN RAŠYMAS – TAI RAŠYTOJO DUONA, BENDRAVIMAS SU KLAUSYTOJAIS – PYRAGAS.


III. SKELBIMAS APIE RENGINĮ LIETUVOS RADIJUI (perskaitytas per laidą „Ryto garsai“ 6.55 ir 7.55 )

Š. m. balandžio 22 d. 11 val. Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje įvyks Knygų skaitymo šventė. Dalyvauja rašytojas Jeronimas Laucius 

 

IV. NUOTRAUKOS IŠ RENGINIO

juodupe_018_2.jpg
Kūrybinė atmosfera vyravo iki pat paskutinės renginio akimirkos

 

juodupe_013_2.jpg
Kiekvienas autografas – palinkėjimas į kūrybos kelią

 

juodupe_019.jpg
Pokalbio su mokytojais fragmentas

 

V. RENGINIO DIENOTVARKĖ

Kūrybinė šventė įvyko 2016 m. balandžio 22 d.

11.00–12.30 – bendravimas su mokiniais.

Pokalbis apie kūrybą, knygų skaitymą, kūrybinį mąstymą, savivertę.

Mokiniai buvo labai aktyvūs, uždavė daug prasmingų klausymų, siūlė temas, apie ką vertėtų rašyti būsimose knygose.

12.30–13.00 – knygynėlio pusvalandis. Autografai, prizai, fotografavimasis.

13.00–15.00 – pokalbis-diskusija su mokytojais, vaikų darželių-lopšelių auklėtojomis, bibliotekų darbuotojomis (dalyvavo ir iš kitų mokyklų). Diskutavome apie pozityvumo stoką kasdienybėje, pozityvumo svarbą ir paiešką realybėje bei savyje, apie emocijų valdymą, emocinio skydo apsaugą nuo negatyvumo poveikio, apie mokytojo prestižo pa(si)kelimą.

Knygų apie dvasinę sveikatą kuri svarbi visiems, o ypač mokytojams, aptarimas. Trejus metus bendrauju su žinomu gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku ir jo besivaduojančiais iš depresijos pacientais, išleidau 5 knygas („Atsisveikinu su depresija", „Dėl Tavęs, savęs, nesvetimo" ir kt.).

Panašus renginio-susitikimo scenarijus gali būti kiekvienoje mokykloje.

 

Rašytojas, lektorius Jeronimas Laucius


 

 

 


 

Seminaras Šakių TAU (2018-01-25)

sakiai_20180125_163623_2.jpg
Tai buvo ne seminaras, ne paskaita,
o tikra pabendravimo šventė, kurioje pozityvumas pats atranda kelią į širdis.
Pirma iš dešinės – kūrybiškiausio fakulteto dekanė Daiva

 

 

 

Seminaras Vilkaviškio kultūros centre (2017-11-20) 

vilkaviskio_20171120_115230.jpg

 

 

 

Seminaras Lazdijų švietimo centre (2017-11-17)

lazdiju_20171117_103254.jpg

 

Seminaras-diskusija Panevėžio Šiaurinėje bibliotekoje (2017-10-19)

panevezio_biblioteka_20171019_2.jpg
 Miela bendrauti su pačiais pozityviausiais klausytojais

 

panevezio_biblioteka_20171019_1.jpg
Panevėžio Šiaurinės bibliotekos darbuotojos išsaugojo visas mano išleistas knygas,
skirtas vaikams. Stovėdamas prie jų, jaučiausi tarsi būčiau prie savo didžiulės pilies
 

 

 

 

Mielas pokalbis su Pasvalio rajono Raubonių kaimo bendruomene
prie vaišių stalo (2017-10-19)

pasvalio_raubonys_20171019.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Kauno r. TAU (Domeikava, 2016-12-14)

tau_20161214_164203.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Palangos TAU (2016-11-22)

tau_palangos_20161122_150439.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Klaipėdos TAU (2016-11-21)

tau_klaipedos_20161121_165909.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Molėtų TAU (2016-11-17)

tau_moletu_img_6813.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Kaišiadorių TAU (Rumšiškės) (2016-10-31)

tau_rumsiskes_20161031_100546.jpg  

 Pravieniškių kolonija (2016-10-31, 15 val.)
Seminaras-diskusija su nuteistaisiais iki gyvos galvos

praveniskes_img_4169_2.jpg

 

 

 Pravieniškių kolonija (2016-10-31, 13 val.)
 Seminaras-diskusija

praveniskes_img_4154_2.jpg
 

 


Jurbarko TAU mokslo metų atidarymas (2016-10-03)
Seminaras-diskusija „Minčių sveikata – daugiau nei sveikata“

jurbarko_tau_img_6762.jpg

Seminaras-diskusija Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje (2016-09-29)

elektrenai_20160929_172738.jpg 

 

 

 

 

Pokalbis-diskusija Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkciame centre (2016-03-15)

seminaras_img_6034.jpg

 

 

 

 

Seminaras Vilniaus chorinio dainavimo mokykloje „Liepaitės“  (2016-02-17)

liepaite_img_5955.jpg

 

 

 

 

Susitikimas-diskusija Žaslių kultūros centre (2016-01-28)

zalsliai_img_5893.jpgzasliai_img_5894.jpg 

 

 

 

 

Susitikimas su Vilniaus inžinerinio licėjaus jaunaisiais kūrėjais (2016-01-04)

vilniaus_inzinierinis_licejus_img_5861_2.jpg

 

 

 

LR Seimo nario Gintauto Mikolaičio inicijuotas pokalbis-diskusija „Pozityvumas gyvena čia“ Raseinių socialinių paslaugų centre  (2015-12-16)

raseiniai_pc160745.jpgraseiniai_pc160753.jpg

 

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Zarasų TAU  (2015-12-11)

tau_img_5796.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (2015-11-20)

tau_kedainiai_img_5743.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Šilalės TAU Kvėdarnos filiale (2015-11-17)

tau_kvedarna_2.jpg

 

 

 

  Seminaras-diskusija Šilalės TAU Laukuvos filiale (2015-11-17)

tau_laukuva_4.jpg

 

 

 

  Seminaras-diskusija Šilalės TAU Bijotų filiale (2015-10-22)

silales_tau_bijotai_img_5697.jpg
Po susitikimo prie kavos

 

 

 

 Seminaras-diskusija Šilalės TAU Upynos filiale (2015-10-22)

silales_tau_upyna_img_5701.jpg


 

 

Seminaras-diskusija Pasvalio TAU (2015-10-20)

tau_pasvalio_img_5677.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Utenos TAU (2015-03-09) 

utena_img_4841.jpg

 

 


Seminaras-diskusija Plungės TAU (2014-02-17)

tau_plunges_img_4476.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Kazlų Rūdos TAU (2014-12-11)

tau_kazlu_ruda_img_4465.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Mažeikių TAU (2014-10-22)

tau_mazeikiu_dscn0389.jpg

 

 

 

 

Kaišiadorių TAU (2014-10-10)
Seminaras-diskusija „Savivertės galia“. Lektorius J. Laucius
 

kaisiadorys_img_4117.jpg

kaisiadoriu_tau_2.jpg

 

 

 

Jurbarko TAU mokslo metų atidarymas (2014-10-01)
Seminaras-diskusija „Homoterapija: žmogaus rūpestis žmogumi“. Lektorius J. Laucius

tau_jurbarko_img_3801.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Marijampolės TAU (2014-02-17)

Akimirkos iš nuotaikingo seminaro-diskusijos

seminaras_marijamp_20140217_154925.jpgseminaras_marijamp_20140217_162920.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Kazlų Rūdos TAU (2014-02-17)

Vakarinis seminaras-diskusija

seminaras_kazlu_ruda_20140217_174940.jpgseminaras_kazlu_ruda_20140217_185548.jpg

 

 

 

Seminaras Biržų VšĮ „Pagalbos centras“ (2014-05-14)

Nuotrauka atsiminimui su seminaro dalyviais

seminarai_birzai_img_3197.jpg 

 

 

 

Tarptautinis kasmetinis 37-as psichoterapijos ir klinikinės psichologijos seminaras Vasaros 5 (2014-04-23)

Iš kairės: rašytojas pozityvistas J. Laucius, gydytojas psichoterapeutas A. Alekseičikas, psichiatras R. Remeikis

seminaras_vasaros_5_img_3134.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija N. Vilnios bibliotekoje (2014-04-22)

seminaras_n_vilnia_img_3125.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija „Savivertė – kuriančioji asmenybės vertybė“
Lietuvos edukologijos universitete
(2014-04-14)

seminaras_eu_img_3122.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Lietuvos „Žinijos" draugijoje kartu su gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku
(2014-03-25)

Gimė mintis „Žinijos" draugijoje rengti pastovius „Pozityvistų klubo" užsiėmimus.

seminaras_zinija_img_3028.jpgseminaras_zinija_img_3042.jpgseminaras_zinija_img_3066.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Lietuvos edukologijos universitete (2014-03-20)

seminaras_eu_img_2950.jpg

 

 

 


 

Jeronimas Laucius šių ir kitų psichoterapinių knygų autorius:

„Tu vienintelis esi" („Jei Tau sunku"), „Tu vienintelis gali",„Tu vienintelis turi", „Prisijaukinti stebuklai“, „Atsisveikinu su depresija", „Ateitis – tai mintis", „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo. Pamąstymai apie dvasinę sveikatą"(gydytojas psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, Jeronimas Laucius).

 

 


tuesi_d.jpgtuvienintelisgali_d.jpgturi_virs.jpgprisijaukintistebuklai_d.jpgdepresija.jpgateitis_tai_mintis.jpgdepresija_2.jpgvasaros_5_1.jpg

 

 

del_saves_taves.jpgneiseik.jpgpamastymai_virs.jpgflogistonas.jpg

susildyk.jpgminciu_klinika.jpg

 

Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną, kurią galime pradėti iš naujo.

Einantį kelias pasitinka. Tik ieškantis atranda.

 

 


 

 

 

JERONIMO LAUCIAUS SEMINARŲ METODINĖ MEDŽIAGA

 

zinau_atradau3.jpg

 

 

 

s_psichologine_higiena.jpg

 

 

 

s_kaip_gera_o_varge.jpg

 

 

 

s_sekmes_pasirinkimas.jpg

 

 

 

s_sekmiu_eliminavimas.jpg

 

 

 

 

s_pozityvumas_daugiagalis.jpg

 

 

 

 

 

s_pozityvios_asmenybes_formavimosi_schema_universitetas.jpg

 

 

 

 

 

 

 

s_nuo_minties_iki_sekmes.jpg

 

 

s_nuo_minties_i_liuna.jpg

 

 

s_srautu_saveika.jpg 

I variantas: P ir S vektoriai sutampa tarpusavyje ir su pozityviu gyvenimo tikslu
P+S – laimingas, kuriantis savo gyvenimą žmogus
II variantas: P ir S vektoriai nesutampa
P+(-S) – žmogus su pančiais, neįgalus džiaugtis savo pasiekimais
S+(-P) – sielvartaujantis, kad lieka už sėkmės, gyvenimo pilnaties borto
-P – negatyvios, neveiklios, paklydusios mintys, išprotavimai
-S – paklaidinta (mano) gyvenimo siela. Žmogus paklydęs savo sieloje (jausmuose)
P>S – energingas, uždirbęs tik dirba, automatas, mašina
S>P – silpnas, negalintis realizuoti savęs. Menininkas, kūrėjas, mistikas
III variantas: Neigiamų vektorių suma
(-P)+(-S) – sunkūs, reikalingi kitų pagalbos, paramos žmonės – pavojingi, agresyvūs žmonės. Deja, kartais jie tampa dideliais vadovais
-P – neturėdami proto, puikiai supranta, ką išnaudodami, prie kurio protingo prisišlieję, gali daug laimėti
-S – neturi gėdos, jokių stabdžių, skrupulų 

 

 

 

s_sielos_bankas.jpg

 

 

s_emocijos.jpg

 

 

 

 

EMOCIJŲ VALDYMO PRINCIPAI
1. Laužo užgesinimo principas
2. Degtukų sudrėkinimo principas
3. Vagono atkabinimo principas
4. Karališkas principas
5. Upės dugno išvalymo principas
6. Iššūkio principas
7. Enter principas
8. Delete principas
9. Gyvenimo tilto atramų principas
10. Pelningo gailestingumo principas
11. Grybautojo ant asfalto principas
12. Laiko dovanos pačiam sau principas
13. Auksinių paveikslo rėmų principas
14. Kvietimo į šventę principas
15. Nevykėlio pasigailėjimo principas
16. Didybės nuginklavimo principas
17. Nemeilės nemeilei principas
18. Žvalgo principas
19. Adatos šieno kupetoje principas
20. Muilo burbulų sprogimo principas
21. Judančio vektoriaus principas
22. Keršto kerštui principas
23. Pykčio  pažinimo principas
24. Gerų genų principas
25. „Trigrašio" principas

 

 

VIDINĖS ENERGIJOS KŪRIMO (GENERAVIMO) PRINCIPAI
1. Liekanos visumos principas
2. Termometro principas
3. Mano reikia principas
4. Dvigubo čia principas
5. Einšteino principas
6. Oro prognozės principas
7. Prakiurusios kameros principas
8. Generatoriaus principas
9. Rezonanso principas
10. Reverso principas
11. Maratono bėgiko principas
12. Dešimtas - tai irgi pirmas principas
13. Pirmumo sau teisės principas
14. Pašventintų sėklų principas
15. Palyginimo efekto principas
16. Makedonietiško finišo principas
17. Tikslo modeliavimo principas
18. Antrojo varianto principas
19. Vaizdinių įkvėpimo principas
20. Dvylikto vežimėlio principas
21. Autošaltkalvio principas
22. Keliautojo principas
23. Pianisto rankų principas

 

 

SIELOS INŽINERIJA
I. Emocijų rezonanso dėsnis
Rezonansas (duodantis atgarsį) – reiškinys, atsirandantys virpesių sistemoje, kai ją veikiančios išorinės žadinančios jėgos dažnis ω lygus sistemos savųjų virpesių dažniui ω0.

s_sielos_inzinerija1.jpg

ω0p – pykčio dažnis; ω0n – liūdesio, negatyvumo dažnis; ω0dž – džiaugsmo dažnis 

 

II.  Stiprintuvo dėsnis 

s_sielos_inzinerija2.jpg 

 A1  A2
 Ryto energija  Vakaro energija
 Ryto mintys  Vakaro mintys
 Darbo pradžia  Darbo pabaiga
 Aš prieš susitikimą  Aš po susitikimo
 Prieš skaitant knygą  Perskaičius knygą
 Prieš pamoką  Po pamokos
 Aš – seminaro pradžioje  Aš – seminaro pabaigoje

 

 

EMOCIJŲ VALDYMO VEIKIMO PRATIMAI
1. Startuojančio bėgiko ženklas (aš startuoju – duokite kelią)
2. Energijos impulso ženklas
3. Sveikinu – pasitinku – priimu
4. A. Rubliovo metodas
5. Vagono (minčių) atkabinimas
6. Dovanos gavimas
7. Idėjos apkabinimas
8. Pulso pajautimas
9. Karaliaus poza
10. Aš – ne Atlantas
11. Palaiminimas
12. Valso žingsnis (pakilimas)
13. Valso žingsnis plius (azartas)

 

 

MINČIŲ POVEIKIO PRATIMAI
1. Aš – gyvenu
2. Oro prognozė
3. Vaikystės elementas
4. Mylimas veidas
5. Laukimas plius
6. Palinkėjimas
7. Įkvėpimas
8. Prie veidrodžio
9. Ryžtas (sunkumų kilnotojas)
10. 21 valanda
11. Dabar – prie jūros
12. Artojo metodas 

 

 

TAVO SIELOS BANKO TURTAI
Kiek turi sukaupęs Gyvenimo pozityvų

 1. Mąstau apie gyvenimą, žmones ir save  20 Pozityvų (Pzt)
 2. Man gyvenimas mielas  25 Pzt
 3. Turiu tikslą  30 Pzt
 4. Turiu tikslą, kurio siekiu  40 Pzt
 5. Dienotvarkė ugdo valią  20 Pzt
 6. Pozityvumas – tai energija  30 Pzt
 7. Mano mintis – mano kūryba  50 Pzt
 8. Noriu padėti kitiems  20 Pzt
 9. Noriu ir padedu kitiems  30 Pzt
 10. Mąstau, – vadinasi, mokausi  30 Pzt
 11. Mokytojo žodžiai – vėjas į mano gyvenimo laivo bures  50 Pzt
 12. Knyga – pažinimo šaltinis  30 Pzt
 13. Namai – mano džiaugsmas  20 Pzt
 14. Ieškau savyje gabumų  30 Pzt
 15. Tikiu, kad sugebėsiu dar daugiau  40 Pzt
 16. Sugebu atsikratyti neigiamų minčių  30 Pzt
 17. Baimė – tik saugo mane, o ne gąsdina  20 Pzt
 18. Ateitis – mano likimo draugė  50 Pzt
 19. Turiu kam patikėti savo paslaptis  30 Pzt
 20. Aš toks vienintelis esu  50 Pzt

Suskaičiuok, kiek turi Pozityvų. Tai pati tvirčiausia Tavo gyvenimo valiuta.
Jos niekas negali pagrobti. Išskyrus Tave patį.
Neprasiskolink gyvenimui. Saugok tą dvasios ir viso gyvenimo turtą.
Būk turtingas! Būk pats laimingiausias!

 

 

PASKAIČIUOK, KIEK ESI SKOLINGAS GYVENIMUI?

 1. Būtų gerai, jeigu...  50 Negatyvų (Ngt)
 2. Negyvenu, bet egzistuoju  40 Ngt
 3. Darbas – prievolė  10 Ngt
 4. Aplink vien konkurentai  30 Ngt
 5. Džiaugiasi tokiu gyvenimu tik kvailiai  50 Ngt
 6. Kad man nesiseka – kalti genai  100 Ngt
 7. Prasimuša tik karjeristai  50 Ngt
 8. Esu nepripažintas  20 Ngt
 9. Vėl pasisekė jam, o ne man  30 Ngt
 10. Telaukiu atostogų  20 Ngt
 11. Išmintis – viena kvailystės formų  20 Ngt
 12. Man viskas vienodai atrodo  20 Ngt
 13. Jis mažaraštis, o koks turtingas  30 Ngt
 14. Laimingi būna tik pasakose  10 Ngt
 15. Nesitikėsi gero, mažiau nusivilsi  10 Ngt
 16. Et, tokie dabar laikai...  50 Ngt

Stop! Įsitikinimai, tai mintys, kuriomis pats įtikinai save.
Tu pats pasirinkai gniuždančias, varančias į neviltį, į nesėkmes mintis.
Pakeisk jas į pozityvias, vitališkas mintis.
Keitimo punkto adresas – Tavo siela.

 

 

 

 

Vilniaus Edukologijos Universitetas, 2013 m. balandžio 9 d.

pazymejimas2.jpg

img_2013_1.jpg

  

Vilniaus Edukologijos Universitetas, 2013 m. kovo 6 d.

pazymejimas.jpg

img_1897+.jpg

 

VšĮ „Unusual Projects" kviečia Jus į Jeronimo Lauciaus seminarą-diskusiją POZITYVUS SAVĘS SUKŪRIMAS.

2012 m. rugsėjo 25 d., 18:00-20:00 val., Vilniaus ISM vadybos ir ekonomikos universitete (ISM II-uosiuose rūmuose, 113 aud.) 

img_4007+.jpg

Seminaras-diskusija „Pozityvus savęs sukūrimas". Lektorius J. Laucius

img_4135+.jpg

 

 

seminaras1.jpgseminaras2.jpg

img_1908_1.jpg
Psichologo A. Alekseičiko pranešimo visi klausėsi susidomėję

img_1905_2.jpg
Vienas iš seminaro pranešėjų Jeronimas Laucius kaupia mintis

 

 

rugiles_straipsnis.jpg

 

 

 

MOKYKLŲ, UNIVERSITETŲ, ĮSTAIGŲ VADOVAMS
Pagal psichikos tyrėjų duomenis per kiekvieno mūsų mąstymo erdvę kasdien pralekia apie 40 000 minčių. Užfiksuotos ir užrašytos, jos sudarytų apie 100 knygos puslapių. Vadinasi, mes kasdien tarsi rašome savo Gyvenimo knygą, kurios patys esame ir autoriai, ir herojai. Todėl atrodytų, kad joje galėtų būti vien sėkmės ir pasiekimai, ryžtas ir pergalės.
Deja, gyvenime būna kitaip. Mus lydi ir mūsų pačių neryžtingumas, nesėkmės, pralaimėjimai ir nusivylimai.
Kurios mintys tampa mūsų pačių savastimi? Kokias mintis mes pasirenkame, užfiksuojame? Kur dingsta tos sėkmę ir gyvenimo pilnatvę lemiančios mintys? Gal mes patys jas ir pradanginame?
Kaip nukreipti tą galingą minčių srautą pozityvumo, sėkmės kryptimi? Nejaugi tai tik išrinktųjų, tų laimingųjų, ryžtingųjų prioritetas? O gal pozityvumas, gyvenimo pilnatviškumas visų mūsų dovana! Juk savo mintis valdome tik mes patys, kiekvienas mūsų. Vadinasi, kiekvienas žmogus gali būti ir laimingas, ir kūrybingas, kasdien atrandantis vis naujus gyvenimo pozityvumo horizontus.
Būti ar nebūti tarp išrinktųjų priklauso tik nuo mūsų pasirinkimo. 
Apie tai ir kalbama gyvenimo pozityvisto Jeronimo Lauciaus seminaruose-diskusijose, kuriuos gali užsisakyti mokyklos, universitetai, įstaigų kolektyvai.

SEMINARŲ-DISKUSIJŲ TEMOS
(2014 m. kovo 20 d. VEU vykstančio seminaro-diskusijos aprašas)

Programos pavadinimas

Pozityvumo paieška ir kūrimas savyje ir realybėje. Psichologinė higiena – dvasinė sveikata ir energija. Emocinis skydas. Emocijų valdymas.


Programos rengėjas (-ai)
(vardas, pavardė, darbovietė, pareigos)

Jaronimas Laucius, rašytojas-pozityvistas, psichologinių knygų vaikams ir jaunimui autorius.


Programos anotacija
(trumpas programos pristatymas)

Būti pozityviems, ieškoti pozityvumo realybėje ir savyje labai svarbu visiems žmonėms, o ypač mokytojams, kurie turėdami pozityvią vidinę nuostatą lengviau adaptuosis sudėtingose gyvenimo situacijose, skleis mokyklose pozityvumo, kūrybiškumo idėjas, mažins įsigalinčias negatyvumo nuostatas, formuos ieškančias, kūrybiškas asmenybes.
Psichologinė higiena tai kelias nuo suvokimo, kad nežiūrint gyvenimo tempo ir užimtumo, būtina skirti laiko sau, savo mintims, savo jausmams, iki pozityvios kasdieninės savivertės, savianalizės.
Pagal žmogaus psichikos tyrėjų duomenis, kiekvieno mūsų galvoje per dieną pralekia apie 40 000 minčių!
Kas lemia tų minčių atranką, kurios mintys tampa vedančiomis į tikslą, o kurios nulemia mūsų neveiklumą, nusivylimą, neviltį? Mes, ir tik mes, patys galime būti minčių tarnais ar jų valdovais.

Seminare ir bus analizuojamos žmogiškos situacijos, realios mokytojų galimybės rinktis sėkmės, kūrybiškumo kelią, jo vesti savo mokinius.


Programos pagrindimas
(programos aktualumas, reikalingumas)

Kadangi negatyvumas  turi tą ypatybę, kad jis yra dažniausiai pastebimas kaip ir savaime, jis lengviau pasiekia žmogaus sąmonę, ir ima joje dominuoti, todėl būtina jo kompensacija pozityvumu, kurio aktualumas, didėjant negatyvumo sklaidai (komercinėje žiniasklaidoje, dėl ekonominio nuosmukio ir socialinės atskirties ir t. t.), tampa dar svarbesnis.
Emocinis skydas tai vidinių nuostatų formavimas, pasirengimas pasitaikančių realių neigiamų situacijų įveikimui.

Tos vidinės nuostatos, susiformavusios seminaro metu, padės mokytojams analizuoti realias gyvenimo situacijas, jose atrasti pozityviąją pusę, kurti kūrybiškumo atmosferą.


Programos tikslas ir uždaviniai

Programos tikslas – ieškoti būdų kaip atskleisti savo vidines jėgas, pasitikėjimą savimi, susikurti pozityvią vidinę nuostatą ir ja kompensuoti aplinkos, žmonių, savo paties negatyvias emocijas, kartu tai pozityviai, emocionaliai perteikiant jas ir mokiniams.


Programos tikslinė (-ės) grupė (-ės)
 (pažymėti x)

 Ikimokyklinio ugdymo mokytojai

x

 Priešmokyklinio ugdymo mokytojai

x

 Pradinio ugdymo mokytojai

x

 Bendrojo ugdymo mokyklų dalykų mokytojai
(nurodyti dalyką)  .....................................

x

 Mokyklų vadovai, jų pavaduotojai ugdymui, ugdymą organizuojančių
skyrių vedėjai

x

 Specialiojo ugdymo pedagogai

x

 Profesinio rengimo mokytojai

x

 Neformaliojo vaikų švietimo mokytojai

x

 Mokyklų bendruomenės, komandos

x

 Kita (-os) (nurodyti) ..................................

x


Programos tikslinės (-ių) grupės (-ių) pasirengimas, kad būtų sėkmingai įgyvendinta Programa (jeigu numatyta pagal Programą) (pildoma, jei programos keliamo tikslo, uždavinių pasiekimui reikalingas tam tikras dalyvių pasirengimas, kad programa tenkintų tam tikros dalyvių grupės poreikius)

 Kompetencija

Vidinis noras, siekis tobulėti

 Praktinės veiklos patirtis

 


Programos turinys, trukmė, naudojami mokymo(si) metodai (būdai)

Eil. nr.

Veiklos turinys (temų pavadinimai)

Teorinio darbo trukmė (min.)

Praktinio darbo trukmė (min.)

Savarankiško darbo trukmė (min.)

Mokymo(si) metodai (būdai)

1.

Įžanga. Problemos aktualumas. Pozityvumas - minčių sveikata. „Pozityvios asmenybės formavimosi schemos" nagrinėjimas. Realybės ir savęs (Aš) vertinimas. Sąvokų „Aš esu...", „Aš galiu..." ir sąvokų „Mano įsitikinimu aš esu...", „Mano įsitikinimu aš galiu..." skirtumų suvokimo prasmė.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija

2.

Schemos „Nuo minties iki sėkmės" nagrinėjimas. Pagal žmogaus psichikos tyrėjų duomenis, kiekvieno mūsų galvoje per dieną pralekia apie 40 000 minčių! Kaip vyksta minčių atranka, kaip jas įtakoja išankstinės nuostatos, mūsų vidiniai įsitikinimai. Tos schemos taikymas mokinių skatinimui  jų savianalizei, vidinių jėgų atskleidimui. Minčių fiksacija. Praktinis kelių nuo minties iki pasiekimo modeliavimas.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija 

3.

Emocijų valdymas. Pokalbis pagal schemas „Mes valdome emocijas. Emocijos valdo mus", „Gyvenimo kokybės pasirinkimo schema", „Sielos (emocijų) banko diagrama". Sielos „inžinerija". Rezonanso dėsnis (grafikas). Įsitikinimas – tai mintis, kuria esi patikėjęs.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija 

4.

Žmogaus individualumo ir kūrybiškumo atskleidimas (pagal knygas „Ateitis tai mintis", „Tu toks vienintelis esi", „Tu vienintelis turi", „Tu vienintelis gali" ir kt. Ponio sindromas - savęs sumenkinimas palyginus su „autoritetu".

Gyvenimiškų situacijų, nuvedusių į depresiją, analizė pagal knygas „Atsisveikinu su depresija" ir „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo" (Aleksandras Alekseičikas, Vilija Targamadzė, Jeronimas Laucius). Pozityvios išvados, taikytinos kasdieniniame mūsų gyvenime.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija

5.

Pozityvumo testai. Jų panaudojimas mokinių savianalizei ir saviugdai. Lentelių „Tavo sielos banko turtai" ir „Paskaičiuok. Kiek esi skolingas gyvenimui", „Tavo pozityvumo testas" analizė ir jų interpretavimas.

15

30

 

 Paskaita grupėje,
diskusija

6.

Klasės emocijų valdymas. Reakcija į „Jonuko" išdaigas. Mokytojų emocinis skydas. Humoro injekcija. Seminaro rezultatų aptarimas ir diskusija. Pozityvumas kūrybiškumo generavimas. Pozityvumo pasidalinimas tarp seminaro narių.

25

20

 

 Paskaita grupėje,
diskusija 


Numatomas Programos rezultatas
(nurodant sukurtą produktą / atliktą užduotį / įgytą (-as) ir / ar patobulintą (-as) kompetenciją (-as)) (remiantis PEDAGOGŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO KONCEPCIJA 2012-05-30 NR. V-899)

Įgytų pozityvių žinių praktinis panaudojimas profesinėje veikloje


Mokomoji medžiaga
(svarbiausi informacijos šaltiniai, rengiant programą, gali būti: knygos ar kiti leidiniai, internetinė informacija (nurodant internetinį puslapį bei jo žiūrėjimo laiką)

Eil. Nr.

Veiklos (temos) pavadinimas 

Pateikimo forma (pvz., skaidrės)

1.

Pozityvumo paieška

Internetinėje svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt


Programos lektoriaus (-ių) kvalifikacija ir kompetencijos
(reikalingos sėkmingam Programos įgyvendinimui)

20-ies metų kūrybinė patirtis (pozityvumo tema knygų serijoje „Tu vienintelis...", „Tavo sėkmės kelias" ir kt.), dalyvavimas praktinėse žinomo psichoneurologo A. Alekseičiko seminaruose (parengtos ir išleistos knygos „Atsisveikinu su depresija", „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo" (Aleksandras Alekseičikas, Vilija Targamadzė, Jeronimas Laucius), bendravimas mokyklose, renginiuose, seminaruose, Humanistinės pedagogikos asociacijoje.


Programos įgyvendinimo kokybės užtikrinimas
(grįžtamasis ryšys, stebėsena)

Bendravimas leidykloje, interneto svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt, langelis „Seminarai-diskusijos", kur bus nuolat rašoma naujomis temomis, el. p. gyvpozityvistas@gmail.com

 
 
 
     
 

UAB „Trys žvaigždutės"
Kalvarijų g. 134-42, LT-08209 Vilnius, tel. 8 687 75147
El.p. JeronimasL@gmail.com