2020-09-18, Penktadienis
En   Ru  
Kūryba. Leidyba
Leidyklos vadovas-rašytojas
Albumo terapija
„Su likimu nesuvestas balansas“ ir kt.
MANO GYVENIMO KNYGA
Alytaus TAU knyga
DALINKIMĖS FORTŪNOS DOVANOMIS
Kaip pasidaryti stebuklą
Antrasis IPEK narių susitikimas
Energetinė sveikatos akademija
Karantinas ir egoterapija
Individualūs energetiniai seminarai
Kaip gydytis vaistažodžiais
Kosmologiniai Lao Siunio energijos pakrovimo kursai
Kosmologiniai Lao Siunio dangaus energetinio palaiminimo seansai
Energetiniai negatyvumo valymo kursai
Sukurk save. Egoterapija
Autohipnozė
Energetiniai seminarai 2020
Energetiniai seminarai dvyliktokams
Trečiojo amžiaus universitetai
Knygynėlis 2020
Plakatai
Aleksandras Alekseičikas... Dėl savęs, tavęs, nesvetimo
Neišeik iš gyvenimo
Žmogaus sauga
Atsargus – tai ir saugus
Visuomenės sveikatos centrams
Pasaulis pasikeitė – seminarai jau prasidėjo
Bendravimas su bibliotekomis
Vaikų darželių auklėtojoms, mokytojams
Naujienos. Renginiai. Skelbimai
Lietuvos rotariečiams
Mano kraštas. Bendraukime
Populiariausios knygos
Pokemon go prizai
Įdomiausi laiškai
Lietuvai pagražinti draugijos Vilniaus skyrius
Azərbaycan
Kontaktai
     
  Pasaulis pasikeitė – seminarai jau prasidėjo
Energetiniai seminarai 2020

2020 m. JERONIMO LAUCIAUS ENERGETINIŲ SEMINARŲ TEMATIKA

Tai tik pagrindinės seminarų temos. Kiek tik leidžia seminaro laikas, jas „iššifruoti“, paanalizuoti stengiuosi maksimaliai visas. Tačiau norintys užsisakyti seminarą gali man nurodyti, kokias temas (pvz. Sveikatos pokalbiai su liga, Emocinai ir loginiai skydai ir t. t.) akcentuoti labiau, giliau. Apie tai galime aptarti telefonu, jūs galite pasitarti su savo klausytojais. Džiaugiuosi, jei sulaukiu išankstinių klausimų. Iki susitikimo!

1. Viską – ir nuotaiką – reikia užsidirbti. Įžanga.

2. Kaip pasikrauti gyvenimo energija.

3. Pozityvumas – kaip gyvenimo energija.

4. Mąstymas – tai dialogas.

5. Z. Froidas.  Pasąmonė neturi realybės indikatoriaus. Ji neatskiria tiesos nuo emociškai nuspalvintos išminties, melo. Šio principo praktinis taikymas.

6. Emociniai ir loginiai skydai.

7. V. Dikulio energetinio principo praktinis taikymas.

8. Minčių energija.

9. Egoterapija.

10. Energetinio lygmens užfiksavimas ir kėlimas.

11. Palaimintieji (nuskriaustieji) savimi.

12. Ryto, vakaro energija.

13. Nakties terapija.

14. Energetinės RESTART pratybos.

15. Energetinis REZONANSO principas.

16. Sveikatos pokalbiai su liga.

17. Nanonaičių energetika.

18. Vaistažodžių terapija (pagal knygą „Gyvenimo vaistažodžiai“).

19. Energetinis DVIEJŲ AKUMULIATORIŲ principas.

20. Negatyvumo valymas.

21. MANO REIKIA principas.

22. „ŠILUTĖS“ antidepresinis principas.

23. Su(si)taikymo principas.

24. A. Alekseičiko, Š. Latenjė, V. Franklio principai ir jų taikymas.

25. Likimas – bendrakeleivis, kuris veda, padeda.

26. Biblioterapinės ir psichoterapinės knygos ir jų energetiniai metodai.

 


SU PAKRUOJO ENERGETIKA
Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro kvietimu 2020 m. sausio 9 d. susitikau su Pakruojo TAU studentais. Tai buvo pirmas šiais metais kvietimas, todėl jau vien tuo jis buvo išskirtinis. Seminaras išskirtinis buvo ir šilta atmosfera, ir klausytojų dėmesingumu, noru ieškoti naujų savo galimybių.
Dalinomės mintimis apie žmogaus energetiką, kaip perkrauti savo neveiksmingas vidines programas, pakeisti jas naujomis, dvasinę bei fizinę sveikatą stiprinančiomis programomis.
Tai sutapo su mūsų svetainės www.tryszvaigzdutes.lt naujo skyrelio „Dalinkimės Fortūnos dovanomis" idėjomis. Pasiskaitykite.
Manęs laukia nauji susitikimai, kurių kiekvienas – žingsnis pozityvumo energetikos keliu.
pakruojo_20200109_134906_small2.jpg

 

 

INDIVIDUALŪS ENERGETINIAI SEMINARAI

Besirūpinantys savo dvasine sveikata, skiriantys dėmesio ne vien išoriniam grožiui, bet ir vidinės energijos paieškai, siekiantys didesnių savo galimybių realizavimo įvairiais būdais suranda mane, kad kartu prie esamų sąlygų atskleistume tas vidines jėgas, nukreiptume minčių energiją į aukštesnį energetinį lygį ir pasijaustume gyvenantys  komfortiškai ir aktyviai.

Naudodamasis veiksmingiausiais Šarlio Latenjė, Zigmungo Froido, Karlo Jungo, Aleksandro Aleksičiko  ir kitų žmogaus dvasinės energijos kūrėjų atradimais parengiau ištisą energetinių principų metodiką, pagal kurią vedu individualius energetinius seminarus. Ypatingą dėmesį skiriu prancūzų psichologo, taikomosios žmogaus energetikos analitiko, seksologo Šarlio Latenjė metodams, kuriais  jis ruošė legionierius išgyventi sunkiausiomis sąlygomis, padėjo daugeliui susigrąžinti prarastą energiją, išvengti bankrotų, skyrybų. Šie metodai tinka ir kiekvienam siekiančiam dvasinės ir fizinės energijos, norinčiam būti sėkmės favoritu.

Individualių energetinių seminarų tikslas – pasikrauti gyvenimo, pasitikėjimo savimi, gamtos energija, energetiškai sustiprinti pozityvųjį minčių ir emocijų srautą, nukreipti jį dvasinės stiprybės, gyvenimo sėkmės keliu.    

Šiuo metu dar viena pagrindinių mano temų, kuri susilaukia vis didesnio klausytojų susidomėjimo yra energetiniai individualūs sveikatos pakalbiai su liga. Grupinių seminarų metu aš galiu papasakoti tik bendrus šios temos dėsnius, nes, pavyzdžiui, energetinio kvėpavimo, gamtos energijos pasikrovimo, nakties terapijos ir kitų energetinių principų perteikimas, išaiškinimas, kad jie duotų didesnį rezultatą, galimas tik individualiai, suvokiant kito žmogaus imlumą, jo nuostatas, norą keistis, būti aktyviu savo dvasinės ir fizinės sveikatos sergėtoju.

Gilintis tomis temomis mane paskatino vienas iš motyvacinių gydytojo psichoterapeuto Aleksandro Alekseičiko postulatų: BŪTI NE GYDOMAIS, O GYDYTIS. Vadinasi, ne laukti kol dvasinis nusilpimas taps liga, o stiprinti save, būti aktyviu visame dvasinės stiprybės kelyje: nuo nusivylusio viskuo iki laimingiausio žmogaus. Tame ieškojimų kelyje aš esu jau penketą metų. Viskuo, ką atrandu, dalinuosi su savo klausytojais, skaitytojais. Apie sveikatos pokalbius su liga plačiau rašiau knygoje „Minčių klinika" ir kitose knygose.

Ieškojimas naujų dvasinės stiprybės, gyvenimo energijos principų teikia ir žavesio, ir gyvenimo prasmės. Tikiu, kad ateityje šiais  energetiniais, sveikatingumo metodais bus vis labiau domimasi, kad jie bus vis aktyviau taikomi ir praktikuojami nesibaiminant, jog sudarys konkurenciją stereotipiniams metodams.

Garsus austrų psichologas Viktoras Franklis yra pasakęs, kad pas jį dažnai kreipiasi žmonės su žmogiškomis problemomis, o ne su neurotiniais simptomais. Tai ir yra daugelio mūsų klaida, kad vieni tas žmogiškas gyvenimo problemas skandina alkoholyje, kiti – manydami, kad tai liga, puola prie antidepresantų, dar kiti nieko nedaro, o nuo to nedarymo jau ir norėdami nieko nebegali padaryti.

Individualūs energetiniai seminarai gali būti ilgai ieškoto naujo gyvenimo langas. Atverkite jį.

Gyvenimo energija – tai gyvenimo meilė, sėkmė ir sveikata. Šarlis Latenjė

 

 

 

 

NAUJA ENERGETINIŲ SEMINARŲ PROGRAMA

Šiais 2020 m. ypač akcentuosiu Pozityvumo gyvenimo energetiką, kaip vieną svarbiausių faktorių, kuris nulemia ne tik žmogaus gyvenimo kokybę, bet ir stiprina dvasinę bei fizinę sveikatą, atskleidžia naujas savivertės galimybes.

Kalbėsimės apie tai, kaip ne tik išsaugoti, bet ir nuolat papildyti savo gyvybinę energiją, kuri ir yra tikrasis turtas, teikiantis jėgų, padedantis atrasti gyvenimo džiaugsmus, tas vertybes, kurios padeda gyventi pilnavertį gyvenimą prie esamų sąlygų.

Bendra seminarų tema: POZITYVUMO GYVENIMO ENERGETIKA: ENERGIJA, SVEIKATA, GALIMYBĖS.

Taip pat nagrinėsime ir šias temas:

Pozityvioji minčių energija. Kaip valdyti, nukreipti mintis norima linkme, produktyviai veiklai, bendravimui, naujoms galimybėms.

Pozityvioji egoterapija. Kalbėsimės apie rūpestį savimi, savo dvasine sveikata ir energija.

Kaip pasikrauti gyvenimo energija? Pagal knygą „Pats atsisveikinu su depresija". Konsultantas – gydytojas psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas. Pokalbis apie gyvenimo energijos išsaugojimą, akumuliavimą, panaudojimą. 

Vaistažodžių terapija. Pagal naujai išleistas knygas „Vaistažodžiai" ir „Gyvenimo Vaistažodžiai". Žodžiai, mintys, knygos tekstai gali turėti gydančiąją, sveikatingumo galią, skatinti gyvybines jėgas.

Su(si)taikymo terapija. Nuo pasyvaus susitaikymo iki aktyvaus, su meile sau ir realybei susitaikymo, kuris ne stabdo, o skatina ieškoti naujų energingų pasiekimų.

Kaip uždirbti sveikatpinigius? Ieškosime kaip sukonkretinti, kaip vaizdžiai įsivertinti savo pastangas gyventi pozityviai, sveikai ir kūrybiškai.

Seminarų metu pagal pageidavimą paliesime ir kitas praktinę naudą turinčias temas: „Nakties terapija", „Emociniai skydai", „Liga – kvalifikacijos kėlimo kursai" (pagal A. Alekseičiką), „Egoterapinė meditacija" (pagal Š. Latenjė)  ir kt.

Taigi, temų išties daug, aš esu kupinas noro ir energijos dalintis visu tuo, ką sukaupiau  bendraudamas su savo klausytojais, semdamasis patirties iš A. Alekseičiko, Z.Froido, Š. Latenjė, iš pačio genialiausio mokytojo ir išminčiaus, kurio vardas – Gyvenimas.

Kaip bebūtų gaila, bet dar daug žmonių nesinaudoja visomis savo galimybėmis, yra nepatenkinti nei savimi, nei gyvenimu, tuo dar labiau  „iškrauna" savo energetiką.

Pozityvumas – tai energija, kuri reikalinga visiems, net patiems laimingiausiems, ji padeda atrasti vis naujus gyvenimo horizontus.

Man miela bendrauti su Trečiojo amžiaus universitetų klausytojais, bendruomenių, Rotary klubų nariais, įmonių, organizacijų kolektyvais. Nesu niekam atsakęs ir individualių energetinių pokalbių-seminarų.

Kadangi rudenį gaunu daug kvietimų, būtų gerai, jei seminarų datas  suderintume iš anksto. Laukiu Jūsų pasiūlymų  el. p. JeronimasL@gmail.com, tel. 8 687 75147.

Plačiau - mūsų leidyklos svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt, https://www.facebook.com/jaronimas.laucius.

Iki  pozityvių susitikimų, kurių belaukdamas siūlau paskaityti du energetinius vaistažodžius.

 

Visad Jūsų –
Jeronimas Laucius,
lektorius, rašytojas pozityvistas

 

 

skelbimas_2019_bendrinis6_rugsejis2_m.jpg

 

 

 

 

IEŠKOKIME SVEIKATOS KELIO

Lapkričio 21d. Marijampolės visuomenės sveikatos biure įvyko neeilinis seminaras Marijampolės onkologinių ligų asociacijos nariams.

Ruošdamasis tam atsakingam pokalbiui paruošiau naują „Sveikatos pokalbių su liga" seminaro tematiką,  ieškojau naujų vidinių žmogaus, gamtos, Dangaus energetinių poveikio galimybių, kaip aktyvuoti vidinį sveikatos mechanizmą, kaip kartu su gydytoju ir pačiam būti aktyviu savo sveikatos saugotoju.

Kartu nagrinėjome kaip susikurti sveikimo programas (Restart principas), kaip pasikrauti Gyvenimo energija, kuri ir yra tikrasis sveikatos šaltinis, kaip pasinaudoti emociniu skydu, minčių, ryto, egoterapijos energija ir t. t.

Pasak Š. Latenjė, liga – tai paklydusi sveikata. Ieškoti sveikatos kelio verta ir būtina, juk to kelio suradimo vertė – gyvenimas.

Dar ir dar kartą įsitikinau, kad yra labai svarbus ne tiek bendrų sveikatingumo žinių turėjimas, kiek giluminiai pozityvus, kūrybiškas jų taikymas, dvasinis tikėjimas savo jėgomis, pozityvių minčių energetika, naujovių (ir savyje) ieškojimas, jų priėmimas ir t. t.

Būkite sveiki ir energingi saugodami savo sveikatą, atrasdami gyvenimo džiaugsmus.

 

Jeronimas Laucius,
rašytojas pozityvistas, lektorius, leidyklos „Trys žvaigždutės" vadovas

 

 

 

 

ŠILAI – TAI OAZĖ

Lapkričio 4 dienos vėlų vakarą įvyko kūrybinis pokalbis-seminaras su Panevėžio Šilų bendruomenės nariais. Jauki bendruomenės namų salė vos sutalpino visus šiliečius. Kartais net miestuose būna mažiau klausytojų, vadinasi, kūrybiškumas, dvasingumas labiau skleidžiasi, išlieka mažuose miesteliuose, kaimuose.

Dar neprasidėjus pokalbiui aš jau jaučiausi tarsi būčiau pas senus pažįstamus, nuoširdžius bendraminčius. Buvo miela dalintis Z. Froido, Š. Latenjė, A. Alekseičiko energetiniai sveikatingumo principais, ieškoti pozityvumo mūsų realiame gyvenime.

Iki naujų energetinių susitikimų!

silu_20191104_175226_small.jpg

 

 

 

 

DAR APIE ENERGETINIUS SEMINARUS

Labiau nei duonos, mums trūksta pozityvumo. Pasak akademiko Jurgio Brėdikio, žmonės šiandien gauna neigiamas emocijas keliančių negatyvių vaizdų dešimt tūkstančių kartų daugiau negu prieš 75 metų! (Brėdikis J. Kitokiu žvilgsniu. V., 2015, p. 140). Negatyvumas karaliauja mūsų gyvenimo kasdienybėje, žiniasklaidoje. Dėl to net apie 40 procentų žmonių turi psichologinių problemų, jie vargsta patys, vargdina artimuosius.

Pasaulinės sveikatos duomenimis 80 procentų sveikatos priklauso nuo paties žmogaus ir tik 20 procentų – nuo gydytojų ir vaistų. Tai visiems žinoma tiesa, kuri, kaip ir daugelis kitų tiesų, gyvenimiškų išminčių, lieka mąstymo prieangiuose, nesuteikia veiksmingumo, neįtakoja gyvenimo kokybės. Tą mūsų gyvenimo (ne)kokybę apibūdina nepaprastai padidėjęs antidepresantų naudojimas, alkoholizmas, narkomanija ir t. t. Teigiama, kad ir įspūdingas emigracijos mastas taip pat yra mūsų negatyvumo, nusivylimo, nepasitenkinimo savo jėgomis pasekmė.

Kaip tokiose sąlygose išlikti emociškai stipriais, energingais, kūrybiškais? Vargu ar yra antras koks kelias, išskyrus tą vienintelį – pačiam mokytis atrasti pozityvumo energijos, rasti jos savyje, žmonėse, gyvenime.

Bendradarbiaudamas su žinomu gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku, stebėdamas, analizuodamas jo gydomų (Vasaros 5 ligoninė) nuo depresijos pacientų pamokamas sveikimo istorijas, išgryninau dvasinės energijos išsaugojimo, stiprinimo ir panaudojimo metodus, kurie ir lemia žmogaus pilnavertiškumą, energingumą, kūrybiškumą.  Apie tai rašiau knygose „Pats atsisveikinu su depresija", „Dėl savęs, Tavęs, nesvetimo", „Jei Tau pasaulis šaltas – sušildyk jį", „Neišeik iš savo gyvenimo. Išeik iš gyvenimų tų žmonių, kurie Tau blogi" ir kt.

Įsitikinau, kad daugelis žmonių yra tiesiog pavargę nuo gyvenimo, nuo įtampos, nuo nerealių siekių. Jie, praradę pozityvias emocijas, netenka ir gyvenimiškos energijos, tampa vis mažiau sugebantys kovoti (rinkos ekonomikoje, deja, tai būtina) su kasdieniniais sunkumais, vis mažiau jaučiantys savo ir gyvenimo esamas galimybes.

Skatinamas noro padėti tiems, kurie siekia gyventi pilnavertį gyvenimą, ieškoti pasitikėjimo savimi, dvasinės energijos, kurie nori keistis, aš jau eilę metų vedu seminarus kūrybiškumo, pozityvumo paieškos, gyvenimo ir minčių energijos, egoterapijos (rūpestis savimi) bei kitomis  aktualiomis dvasinės stiprybės temomis. Dvasinė, emocinė stiprybė – tai ir gyvenimo energija, gyvenimo variklis, džiaugsmas ir sveikata.

Gyvenimo energija, kuri iš esmės lemia sėkmę, fizinę ir dvasinę sveikatą, yra tarsi pačios gamtos sukurtas ir dovanotas visiems žmonėms gyvas gyvenimo džiaugsmo variklis. Gyvas – vadinasi, nuolat augantis, jei gerai prižiūrimas, arba vystantis, jei netinkamai juo rūpinamasi. Mano seminarai ir vyksta tokia ieškojimo dvasia.

 

 

SEMINARAI BENDRUOMENIŲ NARIAMS

Kvietimas į seminarą – tai jau įrodymas, kad bendruomenė yra gyvybinga, nusiteikusi kurti sveiką tarpusavio bendravimo atmosferą, žmonės turi norą tobulėti patys, padėti kitiems. Visada aptariame su bendruomenės pirmininku svarbiausias temas, gyvenimo aktualijas, kurias nagrinėsime, skatiname bendruomenės narius paruošti klausimus, būti aktyviais seminaro dalyviais.

Paprastai į seminarą atvykstu valanda anksčiau, tai man padeda nusiteikti nuoširdžiam bendravimui, pasiruošti aktyviai pozityvumo energijos paieškai. Dar nebuvo nei vieno susitikimo, kur likčiau nepatenkintas ar nesuprastas. Juk tuomet vyksta tik abipusiai prasmingi pokalbiai, paieškos, kaip geriau realizuoti save, pažinti tą gyvenimą, kuris mus visus jungia ir vienija su visomis savo problemomis, sunkumais ir džiaugsmais.

Tuos seminarus aš vedu jau ištisus penkerius metus ir kiekvieną kartą juos tobulinu, papildau naujomis temomis, kurias diktuoja mūsų permainingas gyvenimas.

Ypatingai mielai prisimenu paskutinius susitikimus su Akmenės, Telšių rajono Luokės, Kėdainių rajono Pajieslio ir kitų bendruomenių nariais.

Iki naujų susitikimų.

 

 

SEMINARAI TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETUOSE (TAU)

Tai patys gausiausi klausytojų skaičiumi seminarai. Jie reguliariai vyksta jau eilę metų ir nuolat mane džiugina jų dalyvių dvasinis nusiteikimas, emocinis azartas. Tų žmonių gyvenimiška patirtis padiktuoja, kad šiandieniniai laikmečio pokyčiai reikalauja daugiau dvasinės stiprybės, daugiau pozityvios energijos, todėl sąmoningai renkasi tas gyvenimo pozityviosios energetikos, pokalbių su sveikata, emocijų valdymo ir kitas aktualias  temas, kurias miela nagrinėti su imlia auditorija.

Praėjusiais metais net keturis kartus buvome susitukę su Alytaus TAU klausytojais. Ir visad buvo pilna salė (apie 150–200 žmonių), buvo daug norinčių įsigyti psichoterapinių knygų. Du kartus bendravome su Švenčionių rajono TAU senjorais, produktyvūs buvo susitikimai su Panevėžio miesto, Klaipėdos rajono TAU studentais.

Klausytojų atsiliepimai, kad seminarai paskatino labiau domėtis saviverte, emocine, dvasine sveikata, kad net vietoje vaistų ėmė naudotis gyvenimo terapija, energetiniais principais, teikia man pačiam jėgų ir energijos kaskart tobulinti seminarų tematiką, nuolat ieškoti naujų kelių kaip kuo ilgiau išsaugoti savo dvasinę sveikatą, gyvenimo energiją.

Visada miela bus sulaukti Jūsų kvietimų.

 

 

SEMINARAI BIBLIOTEKOSE

Nepaisant visų pokyčių, bibliotekos daug kur išlieka kaip kultūros židiniai. Kvietimų iš bibliotekų gaunu retokai, bet pastoviai. Paskutiniu metu vyko kūrybingi ir dalykiški susitikimai Trakų rajono Aukštadvario, Zarasų rajono, Rumšiškių bibliotekose.

Į bibliotekas paprastai susirenka patys aktyviausi tų bendruomenių nariai, todėl ir seminarai vyksta gyvai diskutuojant, analizuojant, ieškant pozityvių gyvenimiškų sprendimų. Tokioms diskusijoms nuteikia pati bibliotekos atmosfera, knygos. Net ir mano atvežtas knygas noriai įsigyja ir patys bibliotekų darbuotojai. Tai dar viena paskata rašyti tik prasmingas, tik generuojančias pozityviąją energiją knygas.

Tikiuosi, kad šiais metais kvietimų į bibliotekas sulauksiu daugiau, nes gyvas probleminis pokalbis tik sustiprina knygose randamų „gyvenimo vitaminų" poveikį, skatina labiau domėtis ir knygomis, ir pačiu gyvenimu.

 

 

SEMINARAI MOKYMO ĮSTAIGOSE

Prieš 15–10  metų, kol dar nevedžiau seminarų, mano susitikimai, renginiai, knygų šventės vyko išimtinai ir labai labai dažnai tik mokyklose. Dabar ta „mada" išnyko. Mano mieli mokytojai taip apkrauti įvairiausiomis, bet, deja, ne kūrybiškumo skatinančiomis užduotimis, kad nebeturi nei laiko, nei emocinio rezervo. Net gerai besimokantys mokiniai, maitinami žiniomis be kūrybinio  ingrediento, lieka tik  „žinių storuliai", bejėgiai kūrybos erdvėse, sugebantys vykdyti tik stereotipines gyvenimo užduotis.

Praėjusiais metais buvau pakviestas tik į dvi mokyklas: Vilniaus privačiąją mokyklą ir Petro Vileišio progimnaziją. Tai, kad abu susitikimai praėjo pakiliai ir labai kūrybiškai, palieka vilčių, jog šiais metais atsiras ir daugiau mokytojų, auklėtojų, kurie rūpinsis  tik, manau, laikinai nemadingu kūrybiškumo skatinimu.

Gal tai ir mano kaltė, kad daugelis mokyklų vadovų net nežino, kad jau seniai vedu energetinio pozityvumo seminarus mokytojams, kurių darbas reikalauja didelės emocinės energijos, susikaupimo. O tai, kad mokytojo profesijos prestižas yra sumenkintas, pedagogams  tampa papildomu krūviu, kurį galima kompensuoti būtent pozityvumo energetika, saugant save emocinių skydų pagalba, ieškant loginio pagrindo.

Mokyklų kūrybinę letargiją gražiai kompensuoja vaikų lopšelių-darželių vadovų kvietimai. Tai savaime suprantama, nes auklėtojoms reikia ne tik viso to, ko ir mokytojams, bet jos privalo vaikučių akyse visą laiką būti linksmos, žaismingos ir besišypsančios. O liūdnų, pavargusių šypsenų nebūna. Mano įžanginė seminaro tema ir yra: „Viską – ir nuotaiką - reikia užsidirbti." Apie tai po porą valandų praėjusiais metais ir kalbėjomės Mažeikų rajono Viekšnių l.-d. „Liepaitė", Rumšiškių l.-d., Vilniaus „Užupiuko" l.-d., l.-d. „Žolynėlis" ir kitur. Jau šiais metais deriname susitikimų datas net su keliais darželiais. Sėkmės ir visus džiuginančių šypsenų. Jos - ir dovana, ir grožis.

 

 

ENERGETINIAI SEMINARAI DVYLIKTOKAMS

Tai nauja idėja, kuri gimė iš noro padėti besiruošiantiems abitūros egzaminams. Gana dažnai dėl baimės net gabiems mokiniams jų sukaustytas protas blokuoja turimas žinias, patirdami stresą abiturientai  kenkia savo sveikatai, gauna mažesnius įvertinimus, nei mokslo metų bėgyje.

Plačiau žr. ENERGETINIAI SEMINARAI DVYLIKTOKAMS

 

 

 

pk_skelbimas_spalio_2020.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Lietuvos „Žinijos“ draugijoje tema „Kaip įveikti emocinę tinginystę“.
Susitikime – ir Jūsų nuotaika taps panaši.

pk_20170801_180449.jpg 

 

 
2020 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Spalio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugsėjo 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Rugpjūčio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Liepos 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Birželio 14 d. 17 val. Radviliškio r. sav. viešoji biblioteka. Seminaras „Pokarantininė egoterapija“

Kovo 19 d. 15 val. Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas. Seminaras 

Kovo 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Vasario 27 d. 11 val. Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas. Seminaras

Vasario 14 d. 13 val. MČTAU Gamtos fakultetas. Seminaras

Vasario 11 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Vasario 10 d. 15.30 val. Seminaras Birštono TAU

Sausio 13 d. 14 val. Seminaras Rotary klube „Kauno Tauras“ 

Sausio 9 d. 14 val. Seminaras Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centre

Sausio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 


 

2019 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai 

Gruodžio 6 d. 16 val. Seminaras Alytaus TAU

Gruodžio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 28 d. 16 val. Seminaras Akmenės TAU 

Lapkričio 26 d. 16 val. Seminaras Šakių TAU 

Lapkričio 21 d. 13.30 val. Marijampolės onkologinių ligonių asociacija "Rūpestėlis". Seminaras

Lapkričio 14 d. 11 val. Seminaras Marijampolės TAU

Lapkričio 9 d. 11 val. Seminaras Lapelių bendruomenėje (Lapelių k., Širvintų r.)

Lapkričio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 4 d. 18 val. Seminaras Šilų bendruomenėje

Lapkričio 4 d. 15 val. Seminaras Panevėžio TAU

Spalio 30 d. 17.15 val. Seminaras Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje

Spalio 14 d. 15 val. Seminaras kaimų bendruomenėje „Steponkaimis" (Steponkaimio k., Raseinių r.) 

Spalio 12 d. 12 val. Seminaras Vilkpėdės „Bočiams" Antakalnio seniūnijoje

Spalio 8 d. 14 val. Seminaras MČTAU Socialinės psichologijos fakultete

Spalio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Rugsėjo 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Rugpjūčio 28 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, seminaras-diskusija „Rudens energetika" 

Rugpjūčio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Liepos 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Birželio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Gegužės 22 d. Seminaras Pakruojo Rotary klube

Gegužės 16 d. Seminaras Vilniaus lopšelyje-darželyje „Karuselė“

Gegužės 7 d. Seminaras Klaipėdos Pempininkų bibliotekoje

Gegužės 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Balandžio 28 d. Seminaras Alytaus Rotary klube

Balandžio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 22 d. 15.00 val. Seminaras Uliūnų UDC (Uliūnai, Panevėžio r.) 

Kovo 14 d. 15.00 val. Seminaras Smilgių gimnazijoje (Smilgiai, Panevėžio r.)

Kovo 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Vasario 12 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Vasario 12 d. 10 val. Seminaras Elektrėnų TAU  

Vasario 11 d. 12 val. Energetinis seminaras Vilniaus Naujininkų mokykloje

Sausio 23 d. Susitikimas su Panevėžio r. TAU Velžio fakulteto senjorais

Sausio 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

2018 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Data derinama. Vilniaus l/d „Žirniukas", „Pabiručiai", „Žilvinėlis"

Gruodžio 19 d. Seminaras Viekšnių lopšelyje-darželyje „Liepaitė" 

Gruodžio 6 d. Seminaras Molėtų TAU 

Gruodžio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 27 d. Seminaras Ėriškių bendruomenėje

Lapkričio 20 d. Seminaras Švenčionių TAU

Lapkričio 16 d. Seminaras Alytaus TAU

Lapkričio 15 d. Pranešimas  Zarasų r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Konferencijoje kultūros srities specialistams „Jaučiuosi saugus" 

Lapkričio 14 d. Susitikimas su Telšių r. Luokės bendruomene

Lapkričio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 25 d. 14 val. Klaipėdos rajono TAU (Gargždai). Seminaras 

Spalio 24 d. 17 val. Panevėžio TAU. Seminaras

Spalio 23 d. 12 val. Akmenės bendruomenės TAU. Seminaras 

Spalio 18 d. Seminaras Pajieslio bendruomenės centre

Spalio 17 d. Seminaras Rumšiškių lopšelyje-darželyje

Spalio 16 d. Seminaras Vilniaus lopšelyje-darželyje „Užupiukas" 

Spalio 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 27 d. Šakių savivaldybė. Seminaras socialiniams darbuotojams

Rugsėjo 25 d. Seminaras Trakų rajono Aukštadvario bibliotekoje

Rugsėjo 19 d. 16 val. Seminaras-diskusija Lietuvos „Žinijos" draugijoje

Rugsėjo 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugpjūčio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Liepos 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas   

Birželio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas   

Gegužės 11 d. Susitikimas Telšių apskrities sergančiųjų nervų-raumenų ligomis asociacijoje

Gegužės 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas  

Balandžio 25 d. 13 val. Susitikimas Vilniaus vaikų lopšelyje-darželyje „Žolynėlis"

Balandžio 24 d. 11 val. Susitikimas Rumšiškių bibliotekoje

Balandžio 9 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Balandžio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 15 d. Seminaras Alytaus TAU. Jau trečią kartą  

Kovo 15 d. 11 val. Susitikimas Vilniaus privačioje gimnazijoje 

Kovo 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Kovo 5 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams

Vasario 22 d. 12 val. Susitikimas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje

Vasario 13 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas 

Vasario 12 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Sausio 25 d. 15 val. Seminaras Šakių TAU

Sausio 23 d. 14 val. Seminaras Vilniaus MČTAU

Sausio 23 d. 12 val. Susitikimas  Petro Vileišio progimnazijoje

Sausio 8 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams 

Sausio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

2017 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Gruodžio 8 d. 16 val. Alytaus TAU, seminaras

Gruodžio 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Gruodžio 4 d. Seminaras darželių auklėtojoms ir mokytojams

Lapkričio 20 d. 12 val. Vilkaviškio TAU

Lapkričio 17 d. Lazdijų TAU, seminaras

Lapkričio 10 d. Seminaras darželių auklėtojoms

Lapkričio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 26 d. 16 val. Alytaus TAU, seminaras

Spalio 19 d. 17 val. Panevėžio Šiaurinė biblioteka, seminaras 

Spalio 19 d. 13 val. Panevėžio moterų pataisos namai, seminaras

Spalio 19 d. 9 val. Pasvalio r. bendruomenė, seminaras

Spalio 7–8 d. Klaipėdos apskr. išsėtinės sklerozės draugija, seminaras (Sveikatos centras „Energetikas", Šventoji)

Spalio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugsėjo 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Rugpjūčio 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Liepos 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Birželio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Gegužės 31 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Senjorų klubo narių susitikimas-diskusija

Gegužės 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Balandžio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Kovo 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Vasario 15 d. 11 val. Kauno Kartų namai

Vasario 10 d. Minsko Tarptautinė knygų mugė

Vasario 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

Sausio 24 d. 11 val. Rūdiškių gimnazija, „Mano svajonė – 2016"

Sausio 23 d. 14 val. Pasvalio TAU

Sausio 16 d. Kauno r. TAU (Vilkija)

Sausio 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos" draugija, Pozityvistų klubas

 

 

 

2016 m. rašytojo pozityvisto Jeronimo LAUCIAUS svarbiausieji seminarai, susitikimai, renginiai

Sausio 4 d. susitikimas su Vilniaus inžinerinio licėjaus (buv. Vilniaus Mikalojaus Daukšos vid. mokykla) mokiniais

Sausio 14 d. 17.30 pokalbis-diskusija Lietuvos žurnalistų sąjungoje

Sausio 20 d. Klaipėdos r. TAU, Gargždai

Sausio 28 d. Kaišiadorių TAU (Žasliai)

Vasario 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Vasario 3 d. Šilalės TAU filialai

Vasario 17 d. Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“ 

Vasario 9–13 d. dalyvavimas (pagal kvietimą) Tarptautiniame literatų simpoziume (Minskas) ir Tarptautinėje Minsko knygų mugėje (knygų pristatymai)

Kovo 1 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Kovo 15 d. 14 val. Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcis centras

Balandžio 12 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Balandžio 22 d. Rokiškio r. Juodupės gimnazija 

Gegužės 3 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Gegužės 12 d. 15 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, seminaras-diskusija abiturientams „Pozityvios drąsos ir ryžto pratybos“

Birželio 1 d. 13 val. knygos O. Voverienė „Dalia Grybauskaitė – Tautos Prezidentė“ (leidykla „Trys žvaigždutės“) pristatymas, Kauno karininkų ramovė 

Birželio 7 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas  

Liepos 5 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugpjūčio 2 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas 

Rugsėjo 21 d. Panevėžio „Vilties“ gimnazija, „Mano svajonė – 2016“

Rugsėjo 23 d. Alytaus šv. Benedikto gimnazija, „Mano svajonė – 2016“

Rugsėjo 29 d. Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka

Rugsėjis (data tikslinama) Kupiškio r. Salamiesčio pagrindinė mokykla

Spalio 3 d. Jurbarko TAU

Spalio 4 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Spalio 12 d. 16 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, senjorų klubas 

Spalio 20 d. 10 val. Kaišiadorių r. Palomenės pagr. mokykla, „Mano svajonė – 2016“

Spalio 25 d. 10 val. Kauno Martyno Mažvydo pagr. mokykla, „Mano svajonė – 2016“ 

Spalio 31 d. 10 val. Kaišiadorių TAU (Rumšiškės)

Spalio 31 d. 13 val. Pravieniškių kolonija, seminaras-diskusija

Spalio 31 d. 15 val. Pravieniškių kolonija, seminaras-diskusija su nuteistaisiais iki gyvos galvos 

Lapkričio 8 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Lapkričio 17 d. Molėtų TAU 

Lapkričio 21 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka

Lapkričio 22 d. 15 val. Palangos TAU

Gruodžio 6 d. 18 val. Lietuvos „Žinijos“ draugija, Pozityvistų klubas

Gruodžio 14 d. 15 val. Kauno r. TAU (Domeikava)

Gruodžio 16 d. 13 val. Pravieniškių pataisos namai

 

 

 

 

issetines_sklerozes_seminaras_ 2017.jpg

issetines_20171008_140829.jpg
Seminaro metu vyravo nuoširdi, kūrybiška atmosfera.
Kartu ieškojome pozityvumo teikiamos sveikatos galios

issetines_padeka.jpg

 

 

 

 


plunge_nervu_raumenu_kk.jpg

 

 

 

 

POZITYVUMO PAIEŠKOS IR ATRADIMO PRINCIPAI

Gyvenimo pozityvumo paieška prilygsta aukso ieškotojams.
Jei gyveni ir nesijauti laimingas – vadinasi, negyveni.

Gyvenkime su POZITYVUMO ATRADIMAIS. Jų dar daug neatrasta

 

MĄSTYMAS – TAI DIALOGAS

Oro prognozės principas (Tu turi) Pagal sinoptikų duomenis rytoj, kaip ir šiandien, oro visiems užteks. Kvėpuokite (vadinasi, gyvenkite) laisvai, džiugiai ir visai nemokamai.

 Nebaigtos simfonijos principas

Pirmumo teisės principas (Ateitis – tai mintis)

Ponio principas

Asmens sargybinio principas

Maldos įasmeninimo principas

Ginkluoto ryžtu principas

Šilutės principas

„Ką turi laimingiausieji, turi ir tu“ principas (Jei Tau sunku)

Montenio principas

Trijų emocinių skydų principas

Trijų sėkmių (nekeisti–keisti) principas

Mano reikia principas

Pykčio (vergo) principas (Montenis)

 „Taip ir žinojau“ principas

Žvalgo principas

Muilo burbulų principas

Gerų genų principas

Laiko konvertavimo principas

Vyno neskaitymo principas

 Einšteino principas

Daug mažame principas

Tituluotos kvailystės principas

Žodynėlio principas

 Likimo paramos principas

Aukso ieškotojų principas

 Aukso smiltelės (rožės) principas

Džiaugsmo rezervo panaudojimo principas

„Tankų neplauna“ principas

Kur bagažas?“ principas

Turgenevo principas

Emocijų aritmetikos principas

 

ŽMOGUS – SAVE KURIANTI BŪTYBĖ

Pirmumo teisės principas (Ateitis – tai mintis)

Šiandien dar toks principas

Dvylikto vagonėlio principas

Netobulo pasaulio principas

Pusiau prietaringas principas

Stogdengio principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Dramblys – be namų“ principas

Balos peršokimo principas

„Lietus man“ principas

Ginčo laimėtojo principas

Bėgančio virš vandens principas

Artojo principas

Diktofono principas

Asmens sargybinio principas

Liekanos visumos principas

Dvigubo čia principas

Prakiurusios kameros principas

Rezonanso principas

Reverso principas

Sidabrinių šaukštų principas

Dviejų konstitucijų principas

Atėjo svečias principas (energijos atradimo)

Čia čia skauda principas

Purtyti reikia principas

Vaizdinių įkvėpimo principas

Autošaltkalvio principas

Pianisto rankų principas

Lentos nuvalymo principas

Sokrato principas

Mažos–didelės nuodėmės principas

Napoleono principas

Hiltono principas

T. Edisono principas (sėkmės kasdieniai rūbai)

E. Obrazcovos principas

 Dūžtančių žaislų principas

 Balto lapo stebuklo principas

Buldozerininko žvilgsnio principas

 

GYVENIMAS MOKO

Ligoninėje geriau principas

Don Chose principas

Karališkas principas

Gyvenimo tilto atramų principas

Šiandien (ne) šventė principas

 Laužo užgesinimo principas

Vagono atkabinimo principas

Upės dugno išvalymo principas

 Pašventintų sėklų principas

Antrojo varianto principas

Pripratimo principas

„Mano reikia“ principas

Žilėno principas

Rūpestėlio (antikos piemenų) principas

 

IŠ AUTORINIŲ KNYGŲ

 Einšteino principas (Prisijaukinti stebuklai)

Rachmaninovo principas (Prisijaukinti stebuklai)

Palangos rakto principas (Prisijaukinti stebuklai)

Durys užsidaro principas (pasąmonės) (Prisijaukinti stebuklai)

Termometro principas (Prisijaukinti stebuklai)

Jubiliejinių žvakių principas (Tu vienintelis turi)

Enter-Delete principas (Tu vienintelis turi)

Uždrausto dangaus principas (Tu vienintelis turi)

Įsibėgėjimo principas (Tu vienintelis gali)

Kliūties principas (Jei tau sunku)

Skausmo principas (Jei tau sunku, Dėl savęs, tavęs, nesvetimo)

Laiko vežimo principas (Jei tau sunku)

Talismano principas (Jei tau sunku)

Pažaisk gyvenimą principas (Jei tau sunku)

 Keršto principas (Jei tau sunku)

 Pakelės principas (Jei tau sunku)

Prisiminimų principas (Jei tau sunku)

Maldos principas (Jei tau sunku)

Atmeditavimo principas (Atsisveikinu su depresija)

Antro gyvenimo principas (Atsisveikinu su depresija)

Paryžiaus principas (Atsisveikinu su depresija)

Aūūū principas (Tu vienintelis gali)

Dviejų šulinių principas (Tu vienintelis gali)

Tavo žingsnio principas (Ateitis – tai mintis)

Pirmumo teisės principas (Ateitis – tai mintis)

Žiūriu pro langą principas

Turime tik baseiną principas (Ateitis – tai mintis)

Stebuklo principas (Jei tau sunku)

Vaiduoklių principas (Jei tau sunku)

Baltojo metraštininko principas (Jei tau sunku)

Ugniagesio principas

Miško pirkėjo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Džiaugsmo bangos principas (Prisijaukinti stebuklai)

Nekeisti, ko negalima principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Oi, koks sunkus gyvenimas“ principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Dieviškos kūrybos principas

1 proc. turtingųjų principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Rankų tirpimo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Aleksandro Grino principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Kilmės principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Mąstymo – dialogo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Lisabonos principas

Priėmimo-perdavimo akto principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Sibiro šamanų principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Džiaugsmo bangos principas (Prisijaukinti stebuklai)

Kirtimų principas (Prisijaukinti stebuklai)

Atkovoto kaulo principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Galva – ne skrandis“ principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Nemeilės nemeilei principas

Adatos šieno kupetoje principas

Arklių lenktynių principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Depresijos dovanos principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Džiaugsmomačio principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

Betvarkės principas (Pamąstymai kartu su mąstančiu)

„Sausumos laivų kapitonai“ principas (Tu vienintelis gali)

Būtinybės principas (Flogistonas....)


 

 


 

 

Seminaras Ėriškių bendruomenėje (2018-11-27)

eriskes_20181127_140122m.jpg

PRO ČIČINSKO KALNĄ Į ĖRIŠKIŲ GLĖBĮ

Saulėtą lapkričio 27 dieną Panevėžio rajono švietimo centro kvietimu Ėriškių kultūros centre susitikau su Ėriškių bendruomenės nariais. Šis susitikimas ypatingas tuo, kad pakeliui turėjau progą pasigrožėti garsiu Čičinsko kalnu, ant kurio kartu su Ramygalos vidurinės mokyklos turistų būrelio mokiniais prieš pusę amžiaus teko net nakvoti. Prisiminimai visada praturtina.
Šis seminaras liko įsimintinas dar ir tuo, kad į jį atvyko Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas (nuotraukoje – pirmoje eilėje centre). Man visada malonu, kai seminaruose dalyvauja mokyklų vadovai, bet būtent Ramygalos mokytojai mane išlydėjo į kūrybos, pozityvumo, gyvenimo pažinimo kelią...
Viso seminaro metu galėjau pro langą grožėtis atvirukiškais Ėriškių kaimo (norėtųsi rašyti – miesto) vaizdais, jaunatviškos energijos senjorų veidais. Dalinomės mintimis apie gyvenimo energiją, žmogaus energetiką, pozityvumą, apie gyvenimą, kurį kuriame patys.
Deja, kaip žinia, kažkur vis tiek nemažai dar yra piktuoliškų čičinskų.
Matote juos savo tarpe, sėjančius aplink save pyktį - renkime kartu pozityvumo paieškos, meilės gyvenimui seminarus, susitikimus...

 

 

 

Seminaras Švenčionių TAU (2018-11-20)

svencionys_20181120_114036m.jpg

ŠVENČIONIŲ ENERGETIKA

Daug metų Švenčionių miestą tik pravažiuodavau, o lapkričio 20 d. čia likau visai dienai. Rajono švietimo pagalbos tarnybos kvietimu susitikau su mielai nusiteikusiais Švenčionių gyventojais net dviejuose seminaruose. Besidalindami žmogiškąja minčių, emocijų energija ieškojome būdų, kaip pasikrauti gamtos, pasitikėjimo savimi energija, ieškojome teikiančių stiprybės dvasinės energijos šaltinių.
Jei pozityviai nusiteikę pažvelgsite į šią nuotrauką - ir jūs gausite papildomą energetinį impulsą. Sėkmės!
O aš su nauja energija ruošiuosi susitikimui lapkričio 28 d. su Panevėžio rajono Ėriškių bendruomene. Juk Ėriškės visai šalia mano gimtinės...

 

 

Seminaras Alytaus TAU (2018-11-16)

alytaus_tau_20181116_171707m.jpg

KETURI SUSITIKIMAI – ŠIMTAS DRAUGŲ IR TŪKSTANTIS DŽIAUGSMŲ

Šiais metais su pozityviai nusiteikusiais Alytaus Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais, vadovaujamais nenuilstamosios Janinos Ingelevičienės, susitikau jau ketvirtą kartą. Tačiau ir dabar – lapkričio 16 dieną – salė buvo pilnutėlė. Kartu bandėme pasikrauti gyvenimo energija, kuri lemia ne tik gerą nuotaiką, bet ir dvasinę bei fizinę sveikatą. Tai ypatingai svarbu mūsų dabartinėmis sąlygomis, kai mus supa įsismarkavęs gyvenimo tempas, kai sėkmė pasiekiama tik turint būtinos tam energijos, kai tenka mokytis bendrauti veikiant konkurencijos dėsniams...
Aš jau ilgą laiką gilinausi į tą aktualią temą, apie tai rašiau knygoje „Pats atsisveikinu su depresija", todėl diskusija vyko remiantis šia knyga, kurios iškart pritrūko. Jei alytiškiai nori skaityti, vadinasi – jie pratęs energetinių minčių paiešką.
Kai susitiksim penktą kartą, neabejoju, kad visi būsime pakilę į dar aukštesnį energetinį lygį.
Iki pasimatymo, pozityvieji alytiškiai. Aš ruošiuosi naujiems susitikimams Švenčionyse, Ėriškėse, stengsiuosi išpildyti kiekvieną bendruomenės, Trečiojo amžiaus universiteto, mokyklos kvietimą.

 

 


 

Seminaras Šakių TAU (2018-01-25)

sakiai_20180125_163623_2.jpg
Tai buvo ne seminaras, ne paskaita,
o tikra pabendravimo šventė, kurioje pozityvumas pats atranda kelią į širdis.
Pirma iš dešinės – kūrybiškiausio fakulteto dekanė Daiva

 

 

 

Seminaras Vilkaviškio kultūros centre (2017-11-20) 

vilkaviskio_20171120_115230.jpg

 

 

 

Seminaras Lazdijų švietimo centre (2017-11-17)

lazdiju_20171117_103254.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Panevėžio Šiaurinėje bibliotekoje (2017-10-19)

panevezio_biblioteka_20171019_2.jpg
 Miela bendrauti su pačiais pozityviausiais klausytojais

 

panevezio_biblioteka_20171019_1.jpg
Panevėžio Šiaurinės bibliotekos darbuotojos išsaugojo visas mano išleistas knygas,
skirtas vaikams. Stovėdamas prie jų, jaučiausi tarsi būčiau prie savo didžiulės pilies
 

 

 

 

 

Mielas pokalbis su Pasvalio rajono Raubonių kaimo bendruomene
prie vaišių stalo (2017-10-19)

pasvalio_raubonys_20171019.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Kauno r. TAU (Domeikava, 2016-12-14)

tau_20161214_164203.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Palangos TAU (2016-11-22)

tau_palangos_20161122_150439.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Klaipėdos TAU (2016-11-21)

tau_klaipedos_20161121_165909.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Molėtų TAU (2016-11-17)

tau_moletu_img_6813.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Kaišiadorių TAU (Rumšiškės) (2016-10-31)

tau_rumsiskes_20161031_100546.jpg  

 

 Pravieniškių kolonija (2016-10-31, 15 val.)
Seminaras-diskusija su nuteistaisiais iki gyvos galvos

praveniskes_img_4169_2.jpg

 

 

 

 Pravieniškių kolonija (2016-10-31, 13 val.)
 Seminaras-diskusija

praveniskes_img_4154_2.jpg
 

 

 


Jurbarko TAU mokslo metų atidarymas (2016-10-03)
Seminaras-diskusija „Minčių sveikata – daugiau nei sveikata“

jurbarko_tau_img_6762.jpg


Seminaras-diskusija Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje (2016-09-29)

elektrenai_20160929_172738.jpg 

 

 

 

 

Pokalbis-diskusija Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkciame centre (2016-03-15)

seminaras_img_6034.jpg

 

 

 

 

Seminaras Vilniaus chorinio dainavimo mokykloje „Liepaitės“  (2016-02-17)

liepaite_img_5955.jpg

 

 

 

 

Susitikimas-diskusija Žaslių kultūros centre (2016-01-28)

zalsliai_img_5893.jpgzasliai_img_5894.jpg 

 

 

 

 

Susitikimas su Vilniaus inžinerinio licėjaus jaunaisiais kūrėjais (2016-01-04)

vilniaus_inzinierinis_licejus_img_5861_2.jpg

 

 

 

LR Seimo nario Gintauto Mikolaičio inicijuotas pokalbis-diskusija „Pozityvumas gyvena čia“ Raseinių socialinių paslaugų centre  (2015-12-16)

raseiniai_pc160745.jpgraseiniai_pc160753.jpg

 

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Zarasų TAU  (2015-12-11)

tau_img_5796.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (2015-11-20)

tau_kedainiai_img_5743.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Šilalės TAU Kvėdarnos filiale (2015-11-17)

tau_kvedarna_2.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Šilalės TAU Laukuvos filiale (2015-11-17)

tau_laukuva_4.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Šilalės TAU Bijotų filiale (2015-10-22)

silales_tau_bijotai_img_5697.jpg
Po susitikimo prie kavos

 

 

 

 Seminaras-diskusija Šilalės TAU Upynos filiale (2015-10-22)

silales_tau_upyna_img_5701.jpg


 

 

Seminaras-diskusija Pasvalio TAU (2015-10-20)

tau_pasvalio_img_5677.jpg

 

 

 

Pokalbis-diskusija kartu su Lietuvos „Žinijos“ draugija
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vitebsko filiale (2015-09-25)

 

tau_kaune_img_5652.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Utenos TAU (2015-03-09) 

utena_img_4841.jpg

 

 


Seminaras-diskusija Plungės TAU (2014-02-17)

tau_plunges_img_4476.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Kazlų Rūdos TAU (2014-12-11)

tau_kazlu_ruda_img_4465.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Mažeikių TAU (2014-10-22)

tau_mazeikiu_dscn0389.jpg

 

 

 

 

Kaišiadorių TAU (2014-10-10)
Seminaras-diskusija „Savivertės galia“. Lektorius J. Laucius
 

kaisiadorys_img_4117.jpg

kaisiadoriu_tau_2.jpg

 

 

 

Jurbarko TAU mokslo metų atidarymas (2014-10-01)
Seminaras-diskusija „Homoterapija: žmogaus rūpestis žmogumi“. Lektorius J. Laucius

tau_jurbarko_img_3801.jpg

 

 

 

 

Seminaras-diskusija Marijampolės TAU (2014-02-17)

Akimirkos iš nuotaikingo seminaro-diskusijos

seminaras_marijamp_20140217_154925.jpgseminaras_marijamp_20140217_162920.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Kazlų Rūdos TAU (2014-02-17)

Vakarinis seminaras-diskusija

seminaras_kazlu_ruda_20140217_174940.jpgseminaras_kazlu_ruda_20140217_185548.jpg

 

 

 

Seminaras Biržų VšĮ „Pagalbos centras“ (2014-05-14)

seminarai_birzai_img_3197.jpg 

 

 

 

Tarptautinis kasmetinis 37-as psichoterapijos ir klinikinės psichologijos seminaras Vasaros 5 (2014-04-23)

Iš kairės: rašytojas pozityvistas J. Laucius, gydytojas psichoterapeutas A. Alekseičikas, psichiatras R. Remeikis

seminaras_vasaros_5_img_3134.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija N. Vilnios bibliotekoje (2014-04-22)

seminaras_n_vilnia_img_3125.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija „Savivertė – kuriančioji asmenybės vertybė“
Lietuvos edukologijos universitete
(2014-04-14)

seminaras_eu_img_3122.jpg

 

 

 

Seminaras-diskusija Lietuvos „Žinijos" draugijoje kartu su gydytoju psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku
(2014-03-25)

Gimė mintis „Žinijos" draugijoje rengti pastovius „Pozityvistų klubo" užsiėmimus

seminaras_zinija_img_3028.jpgseminaras_zinija_img_3042.jpgseminaras_zinija_img_3066.jpg

 

 

 

 

 

Vilniaus edukologijos universitetas (2013-04-09)

pazymejimas2.jpg

img_2013_1.jpg

  

 

 

Seminaras-diskusija Lietuvos edukologijos universitete (2014-03-20)

seminaras_eu_img_2950.jpg

 

 

 

Vilniaus edukologijos universitetas (2013-03-06)

pazymejimas.jpg

img_1897+.jpg

 

 

 

VšĮ „Unusual Projects" kviečia į Jeronimo Lauciaus seminarą-diskusiją POZITYVUS SAVĘS SUKŪRIMAS

2012 m. rugsėjo 25 d., 18:00-20:00 val., Vilniaus ISM vadybos ir ekonomikos universitete (ISM II-uosiuose rūmuose, 113 aud.) 

img_4007+.jpg

Seminaras-diskusija „Pozityvus savęs sukūrimas". Lektorius J. Laucius

img_4135+.jpg

 

 

 

 

seminaras1.jpgseminaras2.jpg

img_1908_1.jpg
Psichologo A. Alekseičiko pranešimo visi klausėsi susidomėję

img_1905_2.jpg
Vienas iš seminaro pranešėjų Jeronimas Laucius kaupia mintis

 

 

 

 

 

rugiles_straipsnis.jpg

 

 

 


 

Jeronimas Laucius šių ir kitų psichoterapinių knygų autorius:

„Tu vienintelis esi" („Jei Tau sunku"), „Tu vienintelis gali",„Tu vienintelis turi", „Prisijaukinti stebuklai“, „Atsisveikinu su depresija", „Ateitis – tai mintis", „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo. Pamąstymai apie dvasinę sveikatą"(gydytojas psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, Jeronimas Laucius).

 

 


tuesi_d.jpgtuvienintelisgali_d.jpgturi_virs.jpgprisijaukintistebuklai_d.jpgdepresija.jpgateitis_tai_mintis.jpgdepresija_2.jpgvasaros_5_1.jpg

 

 

del_saves_taves.jpgneiseik.jpgpamastymai_virs.jpgflogistonas.jpg

susildyk.jpgminciu_klinika.jpg

 

Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną, kurią galime pradėti iš naujo.

Einantį kelias pasitinka. Tik ieškantis atranda.

 

 


 

 

 

JERONIMO LAUCIAUS SEMINARŲ METODINĖ MEDŽIAGA

 

zinau_atradau3.jpg

 

 

 

s_psichologine_higiena.jpg

 

 

 

s_kaip_gera_o_varge.jpg

 

 

 

s_sekmes_pasirinkimas.jpg

 

 

 

s_sekmiu_eliminavimas.jpg

 

 

 

 

s_pozityvumas_daugiagalis.jpg

 

 

 

 

 

s_pozityvios_asmenybes_formavimosi_schema_universitetas.jpg

 

 

 

 

 

 

 

s_nuo_minties_iki_sekmes.jpg

 

 

s_nuo_minties_i_liuna.jpg

 

 

s_srautu_saveika.jpg 

I variantas: P ir S vektoriai sutampa tarpusavyje ir su pozityviu gyvenimo tikslu
P+S – laimingas, kuriantis savo gyvenimą žmogus
II variantas: P ir S vektoriai nesutampa
P+(-S) – žmogus su pančiais, neįgalus džiaugtis savo pasiekimais
S+(-P) – sielvartaujantis, kad lieka už sėkmės, gyvenimo pilnaties borto
-P – negatyvios, neveiklios, paklydusios mintys, išprotavimai
-S – paklaidinta (mano) gyvenimo siela. Žmogus paklydęs savo sieloje (jausmuose)
P>S – energingas, uždirbęs tik dirba, automatas, mašina
S>P – silpnas, negalintis realizuoti savęs. Menininkas, kūrėjas, mistikas
III variantas: Neigiamų vektorių suma
(-P)+(-S) – sunkūs, reikalingi kitų pagalbos, paramos žmonės – pavojingi, agresyvūs žmonės. Deja, kartais jie tampa dideliais vadovais
-P – neturėdami proto, puikiai supranta, ką išnaudodami, prie kurio protingo prisišlieję, gali daug laimėti
-S – neturi gėdos, jokių stabdžių, skrupulų 

 

 

 

s_sielos_bankas.jpg

 

 

s_emocijos.jpg

 

 

 

 

EMOCIJŲ VALDYMO PRINCIPAI
1. Laužo užgesinimo principas
2. Degtukų sudrėkinimo principas
3. Vagono atkabinimo principas
4. Karališkas principas
5. Upės dugno išvalymo principas
6. Iššūkio principas
7. Enter principas
8. Delete principas
9. Gyvenimo tilto atramų principas
10. Pelningo gailestingumo principas
11. Grybautojo ant asfalto principas
12. Laiko dovanos pačiam sau principas
13. Auksinių paveikslo rėmų principas
14. Kvietimo į šventę principas
15. Nevykėlio pasigailėjimo principas
16. Didybės nuginklavimo principas
17. Nemeilės nemeilei principas
18. Žvalgo principas
19. Adatos šieno kupetoje principas
20. Muilo burbulų sprogimo principas
21. Judančio vektoriaus principas
22. Keršto kerštui principas
23. Pykčio  pažinimo principas
24. Gerų genų principas
25. „Trigrašio" principas

 

 

VIDINĖS ENERGIJOS KŪRIMO (GENERAVIMO) PRINCIPAI
1. Liekanos visumos principas
2. Termometro principas
3. Mano reikia principas
4. Dvigubo čia principas
5. Einšteino principas
6. Oro prognozės principas
7. Prakiurusios kameros principas
8. Generatoriaus principas
9. Rezonanso principas
10. Reverso principas
11. Maratono bėgiko principas
12. Dešimtas – tai irgi pirmas principas
13. Pirmumo sau teisės principas
14. Pašventintų sėklų principas
15. Palyginimo efekto principas
16. Makedonietiško finišo principas
17. Tikslo modeliavimo principas
18. Antrojo varianto principas
19. Vaizdinių įkvėpimo principas
20. Dvylikto vežimėlio principas
21. Autošaltkalvio principas
22. Keliautojo principas
23. Pianisto rankų principas

 

 

SIELOS INŽINERIJA
I. Emocijų rezonanso dėsnis
Rezonansas (duodantis atgarsį) – reiškinys, atsirandantys virpesių sistemoje, kai ją veikiančios išorinės žadinančios jėgos dažnis ω lygus sistemos savųjų virpesių dažniui ω0.

s_sielos_inzinerija1.jpg

ω0p – pykčio dažnis; ω0n – liūdesio, negatyvumo dažnis; ω0dž – džiaugsmo dažnis 

 

II.  Stiprintuvo dėsnis 

s_sielos_inzinerija2.jpg 

 A1  A2
 Ryto energija  Vakaro energija
 Ryto mintys  Vakaro mintys
 Darbo pradžia  Darbo pabaiga
 Aš prieš susitikimą  Aš po susitikimo
 Prieš skaitant knygą  Perskaičius knygą
 Prieš pamoką  Po pamokos
 Aš – seminaro pradžioje  Aš – seminaro pabaigoje

 

 

EMOCIJŲ VALDYMO VEIKIMO PRATIMAI
1. Startuojančio bėgiko ženklas (aš startuoju – duokite kelią)
2. Energijos impulso ženklas
3. Sveikinu – pasitinku – priimu
4. A. Rubliovo metodas
5. Vagono (minčių) atkabinimas
6. Dovanos gavimas
7. Idėjos apkabinimas
8. Pulso pajautimas
9. Karaliaus poza
10. Aš – ne Atlantas
11. Palaiminimas
12. Valso žingsnis (pakilimas)
13. Valso žingsnis plius (azartas)

 

 

MINČIŲ POVEIKIO PRATIMAI
1. Aš – gyvenu
2. Oro prognozė
3. Vaikystės elementas
4. Mylimas veidas
5. Laukimas plius
6. Palinkėjimas
7. Įkvėpimas
8. Prie veidrodžio
9. Ryžtas (sunkumų kilnotojas)
10. 21 valanda
11. Dabar – prie jūros
12. Artojo metodas 

 

 

TAVO SIELOS BANKO TURTAI
Kiek turi sukaupęs Gyvenimo pozityvų

 1. Mąstau apie gyvenimą, žmones ir save  20 Pozityvų (Pzt)
 2. Man gyvenimas mielas  25 Pzt
 3. Turiu tikslą  30 Pzt
 4. Turiu tikslą, kurio siekiu  40 Pzt
 5. Dienotvarkė ugdo valią  20 Pzt
 6. Pozityvumas – tai energija  30 Pzt
 7. Mano mintis – mano kūryba  50 Pzt
 8. Noriu padėti kitiems  20 Pzt
 9. Noriu ir padedu kitiems  30 Pzt
 10. Mąstau, – vadinasi, mokausi  30 Pzt
 11. Mokytojo žodžiai – vėjas į mano gyvenimo laivo bures  50 Pzt
 12. Knyga – pažinimo šaltinis  30 Pzt
 13. Namai – mano džiaugsmas  20 Pzt
 14. Ieškau savyje gabumų  30 Pzt
 15. Tikiu, kad sugebėsiu dar daugiau  40 Pzt
 16. Sugebu atsikratyti neigiamų minčių  30 Pzt
 17. Baimė – tik saugo mane, o ne gąsdina  20 Pzt
 18. Ateitis – mano likimo draugė  50 Pzt
 19. Turiu kam patikėti savo paslaptis  30 Pzt
 20. Aš toks vienintelis esu  50 Pzt

Suskaičiuok, kiek turi Pozityvų. Tai pati tvirčiausia Tavo gyvenimo valiuta.
Jos niekas negali pagrobti. Išskyrus Tave patį.
Neprasiskolink gyvenimui. Saugok tą dvasios ir viso gyvenimo turtą.
Būk turtingas! Būk pats laimingiausias!

 

 

PASKAIČIUOK, KIEK ESI SKOLINGAS GYVENIMUI?

 1. Būtų gerai, jeigu...  50 Negatyvų (Ngt)
 2. Negyvenu, bet egzistuoju  40 Ngt
 3. Darbas – prievolė  10 Ngt
 4. Aplink vien konkurentai  30 Ngt
 5. Džiaugiasi tokiu gyvenimu tik kvailiai  50 Ngt
 6. Kad man nesiseka – kalti genai  100 Ngt
 7. Prasimuša tik karjeristai  50 Ngt
 8. Esu nepripažintas  20 Ngt
 9. Vėl pasisekė jam, o ne man  30 Ngt
 10. Telaukiu atostogų  20 Ngt
 11. Išmintis – viena kvailystės formų  20 Ngt
 12. Man viskas vienodai atrodo  20 Ngt
 13. Jis mažaraštis, o koks turtingas  30 Ngt
 14. Laimingi būna tik pasakose  10 Ngt
 15. Nesitikėsi gero, mažiau nusivilsi  10 Ngt
 16. Et, tokie dabar laikai...  50 Ngt

Stop! Įsitikinimai, tai mintys, kuriomis pats įtikinai save.
Tu pats pasirinkai gniuždančias, varančias į neviltį, į nesėkmes mintis.
Pakeisk jas į pozityvias, vitališkas mintis.
Keitimo punkto adresas – Tavo siela.

 

 


 

MOKYKLŲ, UNIVERSITETŲ, ĮSTAIGŲ VADOVAMS
Pagal psichikos tyrėjų duomenis per kiekvieno mūsų mąstymo erdvę kasdien pralekia apie 40 000 minčių. Užfiksuotos ir užrašytos, jos sudarytų apie 100 knygos puslapių. Vadinasi, mes kasdien tarsi rašome savo Gyvenimo knygą, kurios patys esame ir autoriai, ir herojai. Todėl atrodytų, kad joje galėtų būti vien sėkmės ir pasiekimai, ryžtas ir pergalės.
Deja, gyvenime būna kitaip. Mus lydi ir mūsų pačių neryžtingumas, nesėkmės, pralaimėjimai ir nusivylimai.
Kurios mintys tampa mūsų pačių savastimi? Kokias mintis mes pasirenkame, užfiksuojame? Kur dingsta tos sėkmę ir gyvenimo pilnatvę lemiančios mintys? Gal mes patys jas ir pradanginame?
Kaip nukreipti tą galingą minčių srautą pozityvumo, sėkmės kryptimi? Nejaugi tai tik išrinktųjų, tų laimingųjų, ryžtingųjų prioritetas? O gal pozityvumas, gyvenimo pilnatviškumas visų mūsų dovana! Juk savo mintis valdome tik mes patys, kiekvienas mūsų. Vadinasi, kiekvienas žmogus gali būti ir laimingas, ir kūrybingas, kasdien atrandantis vis naujus gyvenimo pozityvumo horizontus.
Būti ar nebūti tarp išrinktųjų priklauso tik nuo mūsų pasirinkimo. 
Apie tai ir kalbama gyvenimo pozityvisto Jeronimo Lauciaus seminaruose-diskusijose, kuriuos gali užsisakyti mokyklos, universitetai, įstaigų kolektyvai.

 

 

SEMINARŲ-DISKUSIJŲ TEMOS
(2014 m. kovo 20 d. VEU vykstančio seminaro-diskusijos aprašas)

Programos pavadinimas

Pozityvumo paieška ir kūrimas savyje ir realybėje. Psichologinė higiena – dvasinė sveikata ir energija. Emocinis skydas. Emocijų valdymas.


Programos rengėjas (-ai)
(vardas, pavardė, darbovietė, pareigos)

Jaronimas Laucius, rašytojas-pozityvistas, psichologinių knygų vaikams ir jaunimui autorius.


Programos anotacija
(trumpas programos pristatymas)

Būti pozityviems, ieškoti pozityvumo realybėje ir savyje labai svarbu visiems žmonėms, o ypač mokytojams, kurie turėdami pozityvią vidinę nuostatą lengviau adaptuosis sudėtingose gyvenimo situacijose, skleis mokyklose pozityvumo, kūrybiškumo idėjas, mažins įsigalinčias negatyvumo nuostatas, formuos ieškančias, kūrybiškas asmenybes.
Psichologinė higiena tai kelias nuo suvokimo, kad nežiūrint gyvenimo tempo ir užimtumo, būtina skirti laiko sau, savo mintims, savo jausmams, iki pozityvios kasdieninės savivertės, savianalizės.
Pagal žmogaus psichikos tyrėjų duomenis, kiekvieno mūsų galvoje per dieną pralekia apie 40 000 minčių!
Kas lemia tų minčių atranką, kurios mintys tampa vedančiomis į tikslą, o kurios nulemia mūsų neveiklumą, nusivylimą, neviltį? Mes, ir tik mes, patys galime būti minčių tarnais ar jų valdovais.

Seminare ir bus analizuojamos žmogiškos situacijos, realios mokytojų galimybės rinktis sėkmės, kūrybiškumo kelią, jo vesti savo mokinius.


Programos pagrindimas
(programos aktualumas, reikalingumas)

Kadangi negatyvumas  turi tą ypatybę, kad jis yra dažniausiai pastebimas kaip ir savaime, jis lengviau pasiekia žmogaus sąmonę, ir ima joje dominuoti, todėl būtina jo kompensacija pozityvumu, kurio aktualumas, didėjant negatyvumo sklaidai (komercinėje žiniasklaidoje, dėl ekonominio nuosmukio ir socialinės atskirties ir t. t.), tampa dar svarbesnis.
Emocinis skydas tai vidinių nuostatų formavimas, pasirengimas pasitaikančių realių neigiamų situacijų įveikimui.

Tos vidinės nuostatos, susiformavusios seminaro metu, padės mokytojams analizuoti realias gyvenimo situacijas, jose atrasti pozityviąją pusę, kurti kūrybiškumo atmosferą.


Programos tikslas ir uždaviniai

Programos tikslas – ieškoti būdų kaip atskleisti savo vidines jėgas, pasitikėjimą savimi, susikurti pozityvią vidinę nuostatą ir ja kompensuoti aplinkos, žmonių, savo paties negatyvias emocijas, kartu tai pozityviai, emocionaliai perteikiant jas ir mokiniams.


Programos tikslinė (-ės) grupė (-ės)
 (pažymėti x)

 Ikimokyklinio ugdymo mokytojai

x

 Priešmokyklinio ugdymo mokytojai

x

 Pradinio ugdymo mokytojai

x

 Bendrojo ugdymo mokyklų dalykų mokytojai
(nurodyti dalyką)  .....................................

x

 Mokyklų vadovai, jų pavaduotojai ugdymui, ugdymą organizuojančių
skyrių vedėjai

x

 Specialiojo ugdymo pedagogai

x

 Profesinio rengimo mokytojai

x

 Neformaliojo vaikų švietimo mokytojai

x

 Mokyklų bendruomenės, komandos

x

 Kita (-os) (nurodyti) ..................................

x


Programos tikslinės (-ių) grupės (-ių) pasirengimas, kad būtų sėkmingai įgyvendinta Programa (jeigu numatyta pagal Programą) (pildoma, jei programos keliamo tikslo, uždavinių pasiekimui reikalingas tam tikras dalyvių pasirengimas, kad programa tenkintų tam tikros dalyvių grupės poreikius)

 Kompetencija

Vidinis noras, siekis tobulėti

 Praktinės veiklos patirtis

 


Programos turinys, trukmė, naudojami mokymo(si) metodai (būdai)

Eil. nr.

Veiklos turinys (temų pavadinimai)

Teorinio darbo trukmė (min.)

Praktinio darbo trukmė (min.)

Savarankiško darbo trukmė (min.)

Mokymo(si) metodai (būdai)

1.

Įžanga. Problemos aktualumas. Pozityvumas - minčių sveikata. „Pozityvios asmenybės formavimosi schemos" nagrinėjimas. Realybės ir savęs (Aš) vertinimas. Sąvokų „Aš esu...", „Aš galiu..." ir sąvokų „Mano įsitikinimu aš esu...", „Mano įsitikinimu aš galiu..." skirtumų suvokimo prasmė.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija

2.

Schemos „Nuo minties iki sėkmės" nagrinėjimas. Pagal žmogaus psichikos tyrėjų duomenis, kiekvieno mūsų galvoje per dieną pralekia apie 40 000 minčių! Kaip vyksta minčių atranka, kaip jas įtakoja išankstinės nuostatos, mūsų vidiniai įsitikinimai. Tos schemos taikymas mokinių skatinimui  jų savianalizei, vidinių jėgų atskleidimui. Minčių fiksacija. Praktinis kelių nuo minties iki pasiekimo modeliavimas.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija 

3.

Emocijų valdymas. Pokalbis pagal schemas „Mes valdome emocijas. Emocijos valdo mus", „Gyvenimo kokybės pasirinkimo schema", „Sielos (emocijų) banko diagrama". Sielos „inžinerija". Rezonanso dėsnis (grafikas). Įsitikinimas – tai mintis, kuria esi patikėjęs.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija 

4.

Žmogaus individualumo ir kūrybiškumo atskleidimas (pagal knygas „Ateitis tai mintis", „Tu toks vienintelis esi", „Tu vienintelis turi", „Tu vienintelis gali" ir kt. Ponio sindromas - savęs sumenkinimas palyginus su „autoritetu".

Gyvenimiškų situacijų, nuvedusių į depresiją, analizė pagal knygas „Atsisveikinu su depresija" ir „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo" (Aleksandras Alekseičikas, Vilija Targamadzė, Jeronimas Laucius). Pozityvios išvados, taikytinos kasdieniniame mūsų gyvenime.

30

15

 

Paskaita grupėje,
diskusija

5.

Pozityvumo testai. Jų panaudojimas mokinių savianalizei ir saviugdai. Lentelių „Tavo sielos banko turtai" ir „Paskaičiuok. Kiek esi skolingas gyvenimui", „Tavo pozityvumo testas" analizė ir jų interpretavimas.

15

30

 

 Paskaita grupėje,
diskusija

6.

Klasės emocijų valdymas. Reakcija į „Jonuko" išdaigas. Mokytojų emocinis skydas. Humoro injekcija. Seminaro rezultatų aptarimas ir diskusija. Pozityvumas kūrybiškumo generavimas. Pozityvumo pasidalinimas tarp seminaro narių.

25

20

 

 Paskaita grupėje,
diskusija 


Numatomas Programos rezultatas
(nurodant sukurtą produktą / atliktą užduotį / įgytą (-as) ir / ar patobulintą (-as) kompetenciją (-as)) (remiantis PEDAGOGŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO KONCEPCIJA 2012-05-30 NR. V-899)

Įgytų pozityvių žinių praktinis panaudojimas profesinėje veikloje


Mokomoji medžiaga
(svarbiausi informacijos šaltiniai, rengiant programą, gali būti: knygos ar kiti leidiniai, internetinė informacija (nurodant internetinį puslapį bei jo žiūrėjimo laiką)

Eil. Nr.

Veiklos (temos) pavadinimas 

Pateikimo forma (pvz., skaidrės)

1.

Pozityvumo paieška

Internetinėje svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt


Programos lektoriaus (-ių) kvalifikacija ir kompetencijos
(reikalingos sėkmingam Programos įgyvendinimui)

20-ies metų kūrybinė patirtis (pozityvumo tema knygų serijoje „Tu vienintelis...", „Tavo sėkmės kelias" ir kt.), dalyvavimas praktinėse žinomo psichoneurologo A. Alekseičiko seminaruose (parengtos ir išleistos knygos „Atsisveikinu su depresija", „Dėl savęs, tavęs, nesvetimo" (Aleksandras Alekseičikas, Vilija Targamadzė, Jeronimas Laucius), bendravimas mokyklose, renginiuose, seminaruose, Humanistinės pedagogikos asociacijoje.


Programos įgyvendinimo kokybės užtikrinimas
(grįžtamasis ryšys, stebėsena)

Bendravimas leidykloje, interneto svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt, langelis „Seminarai-diskusijos", kur bus nuolat rašoma naujomis temomis, el. p. gyvpozityvistas@gmail.com

 
 
 
     
 

UAB „Trys žvaigždutės"
Kalvarijų g. 134-42, LT-08209 Vilnius, tel. 8 687 75147
El.p. JeronimasL@gmail.com